עין תינה

ברמת הגולן בין הישובים גדות וגונן ישנו מסלול מגניב ביותר לכל המשפחה, שבשנים האחרונות קיבל שדרוג קל. המסלול כולל הליכה פשוטה בתוך מים רדודים. בשנים האחרונות המקום שוקם וקיבל שדרוג, לאורך המסלול הוצבו מעקות בטיחות כדי לעזור בהליכה במים.

את האוטו מחנים במרחק של כ – 10 דקות הליכה מתחילת המסלול. כבר בתחילת המסלול יש לכם אופציות בחירה בין המסלול הרטוב ליבש. אם תבחרו במסלול הרטוב תוכלו להיכנס הישר אל תוך פלג המים הזורם ומתחילים ללכת נגד זרימת המים. ההליכה בתוך המים היא בין סלעים שיכולים להיות חלקלקים, בחלקים מסוימים, כך שכדאי לעזור ולשמור על הקטנטנים. אם תבחרו במסלול היבש תוכלו ללכת בשביל נוח במקביל למים. במסלול זה יש מספר נקודות בהן ניתן להצטרף אל המסלול הרטוב. בסיום המסלול הרטוב ניתן לחזור על אותה הדרך בתוך המים או לצאת ולחזור במסלול יבש.

כמה הערות חשובות: 1) ישנה אפשרות להמשיך ולעלות עד למקור זרימת המים מצינור שנראה כמפל. המסלול הזה הוא ארוך יותר ומעט מאתגר יותר לקטנים. בשבתות המקום מבוקש ולכן יכול להיות עמוס על אחת כמה וכמה באיזור הצינור. 2) המסלול כולו חשוף לשמש ואין צל כלל. 3) תביאו בגדי החלפה, כובע ונעליים שמתאימות להליכה במים.

כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז "חניון עין תינה" ותגיעו עד לחניון הרכבים. אם אתם מגיעים מצפון תוכלו לנסוע בכביש 918 לעבור את להבות הבשן, גונן ואת עין דיבשה ולהגיע לכאן. אם אתם מגיעים מאיזור דרום בכביש 91 תפנו לכביש 918 והמשיכו ישר עם הכביש עד שתעברו את גשר הפקק, המשיכו עוד ישר עד שמימינכם תראו את החניון.

 

באופן כללי, מדובר באזור שהוא אחד היפים והמומלצים לטיולים בכל הארץ. אז אם אתם כבר פה, הנה רעיונות למקומות נוספים שיש באזור המדהים הזה:

שמורת הטבע החולה של רשות הטבע והגנים –מסלול מקסים לכל המשפחה שבדרכו עוברים על גשר צף, תצפיות, פוגשים את העופות הנודדים ואת נופי עמק החולה למידע מלא לחץ כאן

אגמון החולה של קרן קיימת לישראל –  דרך נהדר לבוא ולפגוש את העופות הנודדים במתקופת הנדידה, תוכלו להשכיר כאן רכב גולף, אופניים או להנות מסיור בעגלת מסתור למידע מלא לחץ כאן.

שמורת נחל עיון מפל התנור – מסלול נחל עיון מאפשר לנו לפגוש את נופי השמורה שבנויה בעיקר משלושת המפלים המרשימים שזורמים כאן לאורך כל השנה למידע מלא לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל שניר – מבין השמורות המקסימות שיש באיזור הגליל העליון, נחל שזורם לאורך כל השנה לצד נופיה הקסומים של השמורה. כאן תמצאו מסלולים שמתאימים לכל המשפחה למידע מלא לחץ כאן.

שמורת הטבע תל דן – שמורת הטבע תל דן מכניסה אתכם אל עיינות עדן, ביתו של פו הדב ועוד שלל נקודות עניין שהם חלק ממסלול מקסים שמתאים לכל המשפחה למידע מלא לחץ כאן.

אנדרטת אסון המסוקים בשאר ישוב –  אסון המסוקים הוא אחד האסונות הגדולים שהיו בצהל, לזכרם של 73 החיילים שנהרגו באסון נבנתה האנדרטה המרשימה לצד הישוב שאר ישוב שכאן קראתה התאונה למידע מלא לחץ כאן.

מצודת נמרוד –מסלול שיוביל אתכם הישר אל העבר למרגלות הר החרמון אל מול נופיה היפים של עמק החולה, הרי הגולן והרי הנפתלי למידע מלא לחץ כאן.

תצפית מפל סער –לאחר הגשמים של החורף והפשרת השלגים תמצאו את המפלים של מפל סער זורמים בעוצמה, ממש כאן תוכלו למצוא תצפית מרשימה שנוחה להגעה לכל אחד למידע מלא לחץ כאן.

מסלול עין דבשה  – עין דיבשה הוא מסלול מוצל, קצר שמתאים לכל המשפחה. ההליכה בו היא במים רדודים לצד פינות טבע קסומות וטחנות קמח עתיקות- למידע מלא לחץ כאן.

מסלול עין תינה–  מסלול עין תינה הוא מסלול מעט אתגרי שהולכים בו במים זורמים לרוב בעוצמה עם אפשרות להגיע עד לצינור העליון שמזרים לכאן את המים למידע מלא לחץ כאן.

פינות ישיבה במתחם גן הצפון – נחל שניר –  מתחם האוכל גן הצפון שנמצא בלב כל האטרקציות נבנה בסמוך לנחל שניר החצבני, כאן אפשר להגיע בקלות לפינות טבע מקסימות למידע מלא לחץ כאן

טיילת עמי – שביל נגיש שעובר לצד הירדן, יש כאן פינות נהדרות לפיקניק עם מרחבי דשא ונופים מקסימים של עמק החולה למידע מלא לחץ כאן.

השביל התלוי של הבניאס – השביל התלוי בבניאס הוא מסלול לכל המשפחה והוא עובר ממש מעל הזרימה של נחל חרמון העוצמתי למידע מלא לחץ כאן

בריכת המנחת פארק המטוס – נחל עיון – לאורך כל זרימתו של נחל עיון בישראל הוא יוצר לא מעט נקודות עניין, מפלים ומסלולי טיול. אחד מהמוקמות האלו היא בריכת המנחת פארק המטוס. למידע מלא לחץ כאן.

 

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע –  להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com