נחל עמוד תחתון - עין עמוד

אורכו של נחל עמוד הוא 25 ק"מ ומקורותיו מנחל מירון. הוא חוצה את הגליל והעליון, מגיע עד הגליל התחתון ובסיומו נשפך אל הכנרת. מפאת אורכו, את המסלול לאורך הנחל אפשר לעשות במקטעים שונים ומשתי כניסות קיימות עיקריות – אחת צפונית והשני דרומית יותר (באמצע יש עוד כמה). לאורך הנחל קיימים מספר מסלולים ברמות קושי שונות בנוף קסום בין קולות פכפוך הנחל, עצים פורחים וציפורים מצייצות.

3 כניסות עיקריות קיימות למסלולים השונים של נחל עמוד:

נחל עמוד עליון (צפוני) – הכניסה הרשמית של השמורה, נמצאת בסמוך לכפר שמאי. ניתן לעשות את המסלול באופן חלקי ולחזור על עקבותינו, או לעשות את המסלול המלא שהוא מעגלי ואורכו כ-3 שעות. הכניסה מכאן היא בתשלום או בחינם למנויי מטמון של הרשות. המסלול אינו נגיש לעגלות. למידע על החלק הצפוני של נחל עמוד לחץ כאן

נחל עמוד תחתון (אמצעי/דרומי) – הכניסה היא בסמוך לגשר נחל עמוד בכביש 85. ישנה חנייה מסודרת לרכבים שממנה ניתן לצאת לטיול במספר מסלולים ברמות קושי שונות

נחל עמוד תחתון עין עמוד – זה המסלול שאנחנו נפרט עליו למטה

כדי להגיע אל עין עמוד נוסעים דרך כביש 8077, מעט לפני הכניסה לקיבוץ חוקוק מחנים את הרכב ליד שלט של רשות הטבע והגנים ולאחר הליכה קצרה של 400  מטרים מגיעים אל העמוד ואל עין עמוד. תוכלו לראות עוד מהשלט את העמוד של נחל עמוד. לאורך המסלול תוכלו לראות את המים הזורמים, את הפריחה המטריפה שיש כאן באיזור (כל עונה והפריחה שלה) ואם תרימו את הראש תראו את העמוד הגבוה שניצב מולכם אליו אתם מגיעים בסופו של דבר. צריך לקחת בחשבון שלא תמיד יש באיזור זה מים, בעיקר אחרי הגשמים אפשר להנות מהיופי הזה – אם תרצו תוכלו להמשיך בהליכה של כקילומטר וחצי ולהגיע למדרגות הסיפון המפורסמות של המוביל הארצי. יש מטיילים שעושים את המסלול הארוך מהשמורה הנמצאת ליד מרון ומסיימים כאן בעין עמוד. למידע על החלק העליון של נחל עמוד ועל שמורת הטבע נחל עמוד מהכניסה הראשית לחץ כאן 

כדי להגיע לכאן תוכלו לחוץ כאן על הקישור שיוביל אתכם לנקודת ההתחלה בוויז – לחץ כאן. רוצים להמשיך לטייל באיזור?

דרך אוצרות כחל – בישוב כחל שבגליל התחתון תוכלו לצאת למסלול הליכה באורך 2 ק"מ העובר בין תצפיות מרהיבות על מצוקי נחל עמוד, הרי הגליל והכנרת – דרך אוצרות כחל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק מעיין עין נון – בכניסה למגדל ישנה פינת טבע קטנה שלא מזמן עברה מהפך רציתי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

המפל הנסתר עין איוב – ליד כנסית הטבחה ישנו מפל קטן שלא רואים אותו מהכביש, חוויה אדירה לשבת תחתיו (כאשר מפלס הכנרת נמוך) – למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי ושמורת הטבע ארבל – אולי מבין התצפיות היפות שיש באיזור הכנרת וניתן גם לעשות אותו כמסלול הליכה עם עליה אתגרית במיוחד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

יער שוויץ – יער קק'ל מבין היפים והמטופחים שראינו. יש כאן תצפיות על כל איזור הכנרת, הבקעה והרי הגולן – למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי חמת טבריה – בריכות שכשוך בטמפרטורה שונה לצד עתיקות והיסטוריה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן. 

רוב רוי – שייט קיאקים על גדות הירדנית. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com