Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מקומות מומלצים למנגלים ועל האש בטבע

ה”על האש” הישראלי הוא אחד התחביבים הכי גדולים שלנו. כי מה יותר טוב מארוחה טובה וטעימה? ארוחה טובה וטעימה בשילוב טיול בטבע. אז ריכזנו פה רשימה ארוכה מכל רחבי הארץ של פארקים, יערות ועוד מקומות מומלצים שבהם מותר להבעיר אש ולהדליק מנגלים. ואתם רק צריכים לבחור איפה בא לכם להדליק את המנגל הבא שלכם. 

מקומות למנגלים בצפון:

יער מבוא חמה עין תאופיק

שילוב של מעיין זורם, תצפית ויער עם ספסלי פיקניק זה אחלה מקום לעשות בו מנגל. יער מבוא חמה נמצא בדרום רמת הגולן, הוא משתרע על שטח שגודלו כ-1,200 דונם ומהווה כיום חלק משביל הגולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין מודע בפארק המעיינות

ברוכים הבאים לפארק המעיינות ובתוכו יש מספר רב של מעיינות, אחד מהם הוא מעיין עין מודע וסביבו חורשת אקליפטוסים ענקית שמספקת לנו צל רב סביב בריכת המעיין הגדולה. כאן תוכלו להנות מאיזורי פיקניק ומקומות לעל האש ממש בסמוך למים השקופים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

עין יזרעאל

למרגלות הגלבוע ממש בתפר בין עמק יזרעאל לעמק חרוד נובע מעיין עין יזרעאל. המעיין יוצר בריכה טבעית גדולה ויפה בתוך חורשת אקליפטוסים. המקום מקסים ונסתר בתוך החורש הטבעי כך שמהכביש פשוט בלתי אפשרי לדעת על קיומו. הבריכה אליה נובע המעיין היא גדולה וגובה המים בה סביב 1.5 מטר כך שניתן ממש לשחות בתוכה, היא מלאה בכל ימות השנה במים נקיים וקרירים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

דרך נוף יער קרית אתא

אולי מבין היערות היותר מפתיעים שיצא לנו לבקר בהם!! בסוף דרך מנחם בגין פינת רחוב צבי הדר בקרית אתא תוכלו להיכנס אל תחילת דרך הנוף המסומנת בסימון שבילים ירוק. מכאן תוכלו להנות מ 3 ק”מ של נסיעה בין חניוני יום שקק”ל הקימו כאן לטובת המבקרים. יש כאן ספספלי פיקניק, מרחבים פתוחות, עתיקות, תצפיות ובעונת הפריחה תוכלו להנות כאן מפריחה מטריפה של רקפות, כלניות ועוד… למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

דרך נוף יער שוויץ

יער שוויץ ממוקם בצד המערבי של הכנרת, ממש צמוד לעיר טבריה ואיזור פוריה, יער ששיטחו 3,000 דונם שמספק לנו תצפיות נוף שבימים עם ראות טובה הנוף פה משגע. היער קיבל את שמו “יער שוויץ” משום שהוא ניטע בסיוע הקהילה היהודית בשוויץ. יש כאן ספסלי פיקניק ונקודות תצפית עוצרות נשימה על כל הכנרת, הרי הגולן, החרמון ועוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

קניון הבזלת נחל חרוד

נחל חרוד שזורם מפסגת גבעת המורה וחוצה את עמק חרוד עד למפגשו עם הירדן אורכו הוא 32 ק”מ. ממש לפני המפגש עם נהר הירדן איזור הנחל הופך לקניון בזלת עצום וממנו נופלים מפלי נחל חרוד בעוצמה (במיוחד אחרי הגשמים). יש כאן ספסלי פיקניק, צליות ובנוסף גם עמדות למנגל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

דרך נוף יער בית קשת

מאיזור מחלף גולני ועד לנצרת עלית ישנה דרך נוף העוברת בתוך יער בית קשת. בתוך היער יש מגוון רחב של חיוני יום עם ספספלי פיקניק, תצפיות, נקודות עניין, מסלולים, ובתקופת הפריחה יש כאן פריחה מטריפה הצובעת את היער בצבעים שונים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

יער חוף הכרמל – יער עופר

יער חוף הכרמל או בשמו הנוסף יער עופר משתרע על כ 10,000 דונם, הוא נמצא בין צומת פורדיס בדרום ועין הוד בצפון. רוב שטח היער מכוסה באורנים וחורש ים תיכוני שמורכב מעצי אלון, אלה ארץ ישראלית, קטלב ועוד… בתוך היער יש לא מעט מסלולי הליכה מסומנים בדרגות קושי שונות, יש כאן גם מסלולי אופניים והמון נקודות פיקניק למנגלים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מקומות למנגלים במרכז:

פארק עדולם – צרפת

נמצא בשפלת יהודה ליד העיר בית שמש. את הפארק מתחזקת קרן קיימת לישראל למופת! שטח הפארק הוא עצום ויש בו נקודות עניין רבות כמו תצפיות עוצרות נשימה על האזור, מסלולי רכיבה באופניים, מסלולי הליכה והמון עתיקות ששווה להכיר. בכניסה אל פארק עדולם תוכלו למצוא אזור מסודר עם ספסלי פיקניק וכמה מתקני שעשועים לילדים כאן תוכלו לנפנף. למידע מלא על המקום והמלצה על טיול בפארק לחץ כאן.

פארק איילון קנדה

פארק איילון קנדה נמצא בעמק איילון והוא משתרע על פני 12 אלף דונם בין שער הגיא למחלף לטרון. אנחנו הגענו לטיול בפארק אחרי יום גשום ונופי הפארק פשוט מדהימים. יש כאן חורש טבעי, עצי בוסתן, אתרים היסטוריים עליהם נפרט בהמשך והמון מקומות לפיקניק משפחתי. עמק איילון ידוע בשל הקרבות הקשים בין החשמונאים והסלבקים במאה השנייה לפנה”ס. היסטוריה רבת שנים של מלחמות שליטה שאחד מהמפורסמים הוא מלחמת יהודע במלכי הכנענים – “שמש בגבעון דום וירח בעמק איילון”. הצלבנים ראו בעמק איילון כנכס אסטרטגי והקימו בלטרון את המבצר לה טורון דה שבלייה. למידע מלא על המקום והמלצה על טיול בפארק לחץ כאן.

גן לאומי הר הרוח

הר הרוח הוא חלק מהרי ירושלים והוא מתנשא לגובה של  774 מטר. השם להר ניתן על ידי מייסדי מעלה החמישה בשל הרוחות הנושבות בפסגתו. בחלקו הצפון המזרחי יש את נחל החמישה ובחלקו הדרום מערבי יש את נחל יתלה. תוכלו למצוא כאן חניוני יום עם שולחנות פיקניק, תצפיות ומסלולי טיול. למידע מלא על המקום והמלצה על טיול בגן לאומי לחץ כאן.

פארק מנחם בגין

פארק מנחם בגין הוא פארק ציבורי עירוני של עיריית תל אביב וגני יהושע. הפארק מלא בשולחנות פיקניק ושטח הדשא העצום – מה שמאפשר לעשות כאן פיקניק תחת העצים הפזורים ולפתוח מנגל. בנוסף יש כאן סוג של גן חיות קטן ועוד אטרקציות מקומיות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק בריטניה

בלב שפלת יהודה מרחב פתוח של 40 אלף דונם ובו תמצאו מגוון רחב של חניוני יום מסודרים ומטופחים עם שולחנות פיקניק, תצפיות על כל האיזור, מסלולי הליכה ודרך נוף עוצרת נשימה. בתוך הפארק תוכלו למצוא 2 מסלולים מומלצים לכל המשפחה ולכל הגילאים כאשר אחד מהם האהוב יותר הוא – שביל הבארות והבורות, תוכלו לשלב את הטיול יחד עם פיקניק באחד החיונים בפארק.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק איטליה נחל אלכסנדר

אחת הנקודות היפות של נחל אלכנסדר הוא פארק איטליה, יש כאן איזור עם שולחנות פיקניק וגם שירוים, המקום נקרא פארק איטליה כהוקרה לידידי קק”ל באיטליה שתרמו להקמתו. יש כאן גשר תלוי שהוא אחלה אטרקציה לקטנים. למידע מלא על המקום ועוד המלצות על הסביבה לחץ כאן.

מקומות למנגלים בדרום:

יער המלאכים שחריה

מזרחית לקרית גת הקימה קרן קיימת לישראל את יער המלאכים שחריה על פני 7,000 דונם. היער נקרא על שמה של מעברת שחריה שהוקמה בתחילת שנות ה 50. יש כאן דרכי נוף לרכב, מסלולים רגליים, מסלולי אופניים, תצפיות ועתיקות שמעניין להכיר. יש כאן את שביל הגיתות – שביל רגלי היוצא מחניון כבשן הסיד עד לחורבת כרוע. השביל עובר בין חציבות בסלעים ואורכו כ 600 מטרים בסימון שבילים כחול. שביל נוסף הוא שביל בית הבד – כמו שמו אתם יכולים לנחש השביל עובר בין שרידי בית בד מרשים מאוד- השביל מסומן בסימון שבילים שחור. למידע על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

יער להב

מעט צפונית לבאר שבע בירת הנגב, ישנו יער שניטע בשנות ה 50 והוא משתרע על פני יותר מ 30,000 דונם. יש כאן מצפורים כמו מצפור קראל – מהמצפור ניתן לראות את מישוב החוף הדרומי. יש כאן המון ממלצאים ארכיאולוגים כמו חורבת רימון – שרידי בית כנסת קדום, תל וחורבת חליף – שרידים מתקופת הברונזה. חורבת אבו חוף – שרידי ישוב מהתקופה הביזנטית, חורבת זעק – מערכת מחילות מסתור שמקשרות בין מערה גדולה לאולמות תת קרקעיים ועוד. יש כאן מגוון רחב של חניוני יום כמו חניון קמפבל, הדרה, דורון ועוד. בכל חניון תוכלו למצוא ספסלי פיקניק מסודרים וחלקם גם מונגשים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

יער יתיר

יער המשתרע על פני 30,000 דונם ונקרא על שמה של עיר הלווים המקראית ששרידיה נמצאים בו. למעלה מארבעה מיליון עצים מסוגים שונים שנטעו כאן בתחילת שנות ה60 על ידי קק”ל במטרה לפתוח את הנגב. בתוך היער יש דרכי נוף, שבילי טיולים רגליים, מסלולי טיול לאופניים, אתרים ארכיאולוגים ולא מעט חניוני יום לטובת פיקניקים משפחתיים. נקודות תצפית מומלצות כמו “מצפור ילדי ישראל” שממנו ניתן לראות את חלקו המזרחי של יער יתיר. אם תגיעו לכאן בחודשים נובמבר-דצמבר תוכלו לצאת לטיול בדרך החלמוניות שמסומנת בסימון שבילים שחור ולהנות ממרבדים צהובים של הפרח המיוחד הזה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

יער קוממיות

בין צומת נהורה לצומת גבעתי באיזור קרית גת קק”ל הקימה בשנות ה 50 את יער קוממיות שבו תמצאו לרוב עצי אורן ירושלים ועצי בוסתן. בתוך היער תוכלו למצוא את מסלול שנקרא שביל הכפר – שביל שיוצא אתכם לטיול מעגלי  כ 4 ק”מ הליכה בין באר מים עתיקה, מערות חצובות בסלע ומחצבות כורכר. אם תגיעו לכאן בתקופת החורף תזכו לראות פריחה מקסימה של כלניות, רקפות ועוד פרחים נוספים. השביל יוצא מחניון גבעתי ובו גם יש שולחנות פיקניק. בסמוך לחניות יום יש את מוזיאון חטיבת גבעתי – מכאן מקור השם חניון גבעתי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק ירוחם

אגם ירוחם הוא מאגר מים גדול שנוצר על ידי בניית סכר בערוץ נחל רביבים. המאגר מתמלא על ידי מי שיטפונות. בסמוך לאגם הוקם בשנים האחרונות פארק ירוחם על ידי קרן קיימת לישראל ובו יש המון ספסלי פיקניק תחת העצים שנותנים ים של צל. מקום נהדר להגיע לפתוח מנגל עם כל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

קיבוץ מרום גולן – תצפית מאגר בנטל וחוות הסוסים
טיולים בצפון
יער האילנות – גן בוטני יערני (ארבורטום) ומרכז מבקרים
טיולים במרכז
ירושלים
טיולים בירושלים
מצפה דור נחל צין מדרשת בן גוריון
טיולים בדרום
קיבוץ מרום גולן – תצפית מאגר בנטל וחוות הסוסים
טיולים בצפון
יער האילנות – גן בוטני יערני (ארבורטום) ומרכז מבקרים
טיולים במרכז
ירושלים
טיולים בירושלים
מצפה דור נחל צין מדרשת בן גוריון
טיולים בדרום