Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אתר המנסרה ואתר אבן רוח מים (חולות צבעוניים) – מכתש רמון

מכתש רמון הוא המכתש האירוזי הגדול ביותר בעולם – נוצר כתוצאה מפעולת סחיפה. הוא אחד מחמדת המכתשים שיש לנו בנגב והוא נחשב לשמורת אור כוכבים בינלאומית. בכניסה למכתש רמון מכיוון מצפה רמון ממש בסיום הירידה ישנם שני אתרים שמציגים תופעות גיאולוגיות מרשימות שווה לעצור.

אתר המנסרה

האתר קיבל את שמו מהצורה הגיאולוגית המיוחדת של שברי הסלע על גבעת ההר, שייראו לכם כערימות של בולי עץ בנגרייה/מנסרה. מדובר בתופעת טבע מדהימה. אל האתר מגיעים לאחר פניה מהכביש (אתם תראו שלט), אל שביל נסיעה לא סלול אך מתאים לכל רחב בו נוסעים כ- 2-3 דקות עד החניון המסודר של האתר. מן החניון עולים עד הגבעה בגרם מדרגות מרהיב ומיוחד בפני עצמו. מהפסגה יתגלה בפניכם הנוף המופלא והכל כך מיוחד של המנסרה. מסלול העלייה הוא קצר וקל, זמן הביקור באתר הוא עד חצי שעה במקסימום. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: המנסרה – מכתש רמון.

אבן רוח מים – החולות הצבעוניים

האתר הבא בתור, במרחק נסיעה של כ-2 דקות. אפשר גם ללכת ברגל אם תרצו. גם כאן, אתם תראו שילוט בפניה הרלוונטית מהכביש אי אפשר לפספס את הכניסה. המקום הוא מחצבה ישנה ונטושה שהותירה בשטחה חולות צבעוניים. הצבעים הם פרי היצירה של הטבע שמתגלה בשכבות שונות של הסלע. מותר ומומלץ להגיע עם בקבוקונים מהבית כדי לאסוף חולות בשלל צבעים, זו אטרקציה מיוחדת מאוד לילדים. באתר תמצאו גם שילוט שמסביר על המקום. בנוסף לתופעת הטבע המקסימה של החולות, נוצר פה גם אגם מים שמלא בד”כ לאחר גשמים והוא מכונה “חוף הים של מצפה רמון”. מדובר במראה יפהפה של מים בלב המדבר. לפי השילוט הקיים כרגע, הכניסה למים אסורה. לא תמיד יש כאן מים. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: אבן, רוח, מים 40.

כמה נקודות לגבי שני האתרים:

  • אתם אולי תופתעו אבל מדובר בשני אתרים מאוד פופולאריים ולכן אתם כנראה לא תהיו שם לבד. במיוחד אם הגעתם בסופי שבוע או חגים.
  • הכניסה היא ללא תשלום בשניהם.
  • מאחר ושני האתרים אינם מוצלים – רצוי להגיע מוקדם כדי לא לטייל בשעות החמות של היום (וחם פה מאוד!).
  • שני האתרים אינם נגישים ולא ניתן לטייל בהם עם עגלה.
  • אל תשכחו בקבוקונים ריקים כדי לתת לילדים למלא בהם חול צבעוני! 

תרצו להמשיך לטייל באזור?

גן לאומי צבעי מכתש רמון – בתוך מכתש רמון יש המון אפשרות למצוא הוכחות לתופעות גיאולוגיות מרתקות אחד האיזורים לראות את התופעות האלו הוא ציר הנסיעה בגן לאומי צבעי רמון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

כרם רמון – משנת 2010 הכרם קיים והוא הגדול ביותר בנגב. כיום מהווה הכרם גם אטרקציה של בציר ענבים, טעימות יין ובריכה מרעננת לטבילה והתרעננות.. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

חוות האלפקות –  נמצאת באחד המקומות היפים ביותר בארץ, קרוב למכתש במצפה רמון. בחווה יש כמובן, אלפקות וגם לאמות שמקורן מדרום אמריקה. יש גם סוסים, חמורים, עיזים ועוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.
 
כרם רמון מצפה רמון – משנת 2010 הכרם קיים והוא הגדול ביותר בנגב. גודלו 650 דונם והוא נמצא צפונית למצפה רמון, כמה דקות נסיעה בלבד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן. 
 

מרכז המבקרים מכתש רמון – על שפת מצוק מכתש רמון ממוקם מרכז המבקרים המיוחד הזה שמספר את סיפור האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז”ל ומציג גם את יופיו המרהיב של המכתש. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מצפה רמון – גן הפסלים – הדרום הוא האהוב עלינו מבין אזורי הארץ, יש בו נופים עוצרי נשימה שלא ניתן להישאר אדיש אליהם אחד מהמקומות לחוות את עוצמת המדבר הוא ללא ספק גו הפסלים שנמצא על שפת מכתש רמון. למידע מלא ודרכי הגעה לחצו כאן.

אגם פארק ירוחם -אגם ירוחם הוא מאגר מים גדול שנוצר על ידי בניית סכר בערוץ נחל רביבים. המאגר מתמלא על ידי מי שיטפונות ולצידו שטח פיקניקים רחב. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

עין ירקעם -עין ירקעם נמצא למרגלות המכתש הגדול שבמצפה רמון והוא מעיין שזורמים בו מים לאורך כל השנה. בקיץ מזינים אותו מי המעיין ובחורף השטפונות אשר ממלאים את הגב.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מצפה דור – באחד הקטעים של איזור מדרשת בן גוריון ממש מאחוריו הגענו למצפה דור. המקום הוקם לזכרו של דור כהן ז”ל אשר נהרג בטיול בגיאורגיה בשנת 2015. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מצפור ליפא גל פארק חרותות הסלע – מצפור ליפא גל נמצא באזור הר הנגב, בהר מחיה, והוא בגובה של 600 מ’ מעל פני הים. המצפור הוקם לזכרו של ליפא גל אשר היה איש קק”ל במשך רוב שנות חייו ונהרג בתאונה מצערת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע –  להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחצו כאן.