חצר גשר הישנה – נהריים בגשר - אתר מורשת

חצר גשר הישנה או בשמו הנוסף נהריים בגשר הוא אתר בעל חשיבות היסטורית שנמצא בעמק בית שאן מול קיבוץ גשר. באחת הנסיעות שלנו בכביש 90 נחשפנו לשלט המפנה אל נהריים בגשר והחלטנו להיכנס לראות, לשמחתנו גילינו נקודת עניין שכל אחד מאיתנו צריך להכיר.

לכל אחד מבין המבקרים במקום מחכה סיור שמחזיר אותנו אחורנית בזמן לתקופת "הזקן מנהריים" פנחס רוטנברג, על חלוצי גשר הישנה ועל המקום בו אנחנו דורכים. תחילה נגיע אל תצפית ממנה ניתן לראות את כל איזור עמק הירדן, הרי גלעד וגם את נהריים ואי השלום – המקום בו הירמוך והירדן נפגשים. לפני שנמשיך להסביר על נהריים בגשר אנחנו ממליצות בחום לבקר גם בנהריים ואי השלום – למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

לאחר הביקור בתצפית נכנס אל תוך מיצג אור קולי שמעביר לנו בצורה הכי מוחשית שיש את סיפור על המקום. לאחר המיצג נבקר בבונקר ההיסטורי ששרד וממנו נמשיך אל עבר חצר גשר הישנה מעבר לגדר הגבול. בתקופת מלחמת העצמאות הותקף היישוב וכמעט חרב לחלוטין ולכן העתיקות שתראו כאן הם שרידי הישוב, המקום עבר שיפוץ וכיום משתמש כמוזיאון מורשת להיסטוריה של המקום. המוזיאון הוכר כאתר מורשת על ידי המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל ועל ידי תוכנית ציוני דרך. מכאן ניתן לצפות על שלושת הגשרים: ג'סר אל-מג'מע (גשר הפגישה, ירדן ירמוך), גשר רכבת העמק העות'מאני (1904) וגשר הכביש המנדטורי (1930). בנוסף במתחם תוכלו למצוא גם את מאפיית "אגדת לחם" ובמחוץ למתחם את מסעדת רוטנברג.

כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: נהריים בגשר. לבאים מכביש 90 מכיוון הכנרת (צפון) לאחר 12 ק"מ ישנה פניה שמאלה.  לבאים מכביש 90 מאיזור בית שאן (דרום) לאחר 13.3 ק"מ תגיעו אל הפניה ימינה. מקומות נוספים שנמליץ לבקר בהם אם אתם באיזור:

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com