שמורת חולות כסוי – דיונות החול של המדבר שהפכו לאטרקציה

חולות כסוי נמצאים באזור דרום הנגב והערבה. מדובר בדיונות חול ענקיות ומרשימות מאוד שניתן לטייל לאורכן. מאחר ומדובר בשטחי חול ענקיים ומרשימים מאוד, המקום נחשב לאתר שהביקור בו הוא חוויה ייחודית מאוד לכל המשפחה. עבור הילדים מדובר באטרקציה מהנה מאוד בטבע הפתוח. חולות כסוי קרויים על שם הנחל שנמצא בסמוך אליהן. הדיונות המרהיבות נוצרו כתוצאה מהיסחפות של חולות ברוחות עזות במשך שנים רבות. החול כאן הוא מיוחד ומיד כשתתקרבו לאזור תוכלו להבחין במראה הייחודי וגם בתחושה הנעימה במגע עם החול. האטרקציה האמיתית כאן היא עבור הילדים שלכם שישמחו מאוד לטפס על הדיונות ולהתגלגל מהן שוב ושוב.

גלישת חולות ואטרקציות עם דרור במדבר

אם אתם מגיעים לכאן בעונות החמות מאוד, אז כדאי להגיע בשעות הבוקר או אחה"צ כי בשעות של עומס החום החול חם מאוד. למי מכם שמשכים קום, כדאי להגיע הנה בזמן הזריחה וליהנות מאחד המראות היפים של הזריחה על רקע החולות המרהיבים והמרחבים הפתוחים. את הביקור בדיונות של חולות כסוי ניתן לעשות כעצירה קצרה וחווייתית מאוד, או לשלב עם אתרי טיול נוספים שיש באזור. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: חולות כסוי. בצומת נאות סמדר עם כביש 12 נפנה לכביש 12 וניסע 5 ק"מ דרומה, שם נפנה שמאלה לכביש המוביל לשחרות. לאחר 6 ק"מ נסיעה נפנה שמאלה אל וניסע בדרך עפר בזהירות עד להגעה למקום. הדרך היא דרך עפר עבירה לכל רכב. 

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

קניון עדה – מסלול קצר עם סולמות ויתדות בנגב – בחלקו הדרומי של הנגב מזרחית לכביש 40 ולמושב פארן ישנו מסלול בקניון חולי אדום מדהים. מסלול קצר שאורכו 3 ק"מ והוא מסומן בסימון שבילים כחול שחור. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פונדק 101 – כושי רמון – בלב כביש הערבה, בקילומטר ה 101, תוכלו לעשות עצירה במקום מיוחד שקיים כבר מספר רב של שנים. הקים בשנת 81 שמעון כושי רמון את הפונדק. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת טבע נחל עשוש – נחל ברק – טיול בקניון בין סולמות – בצפון הערבה ישנה שמורת טבע בשם נחל עשוש והיא מבין השמורות הגדולות שיש במדינת ישראל. יש בה לא מעט מסלולים שונים אחר המוכרים הוא נחל ברק. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

המצפה התת ימי באילת – המצפה התת ימי באילת הוא אחת מבין האטרקציות המובילות עבור הנופשים באילת ומגיעים אליו עשרות אלפי מבקרים בשנה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק תמנע והאגם הנעלם – מסלולי הליכה ואופניים עם נופי בקעת תמנע שאסור לפספס! למידע מלא על המקום לחץ כאן.

פארק יטבתה ושמורת הטבע חי בר יטבתה – טיול ספארי מושלם לכל המשפחה בשילוב עם פארק יטבתה המפורסם. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

אטרקציות שאסור לפספס בתוך אילתלרשימה המלאה לחץ כאן

עמודי עמרם – שמורת טבע מסיב אילת – אם אתם מבקרים באיזור אילת אל תפספסו את הביקור בעמודי עמרם. עמודי עמרם הם עמודים העשויים אבן חול נובית רכה וצבעונית בגוון אדום ורוד. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com