Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נחל זוויתן עליון ותחתון

חלק משמורת הטבע יהודיה תוכלו למצוא את נחל הזוויתן, הנחל זכה בשמו בעקבות הזוויות החדות שלו. הזוויתן זורם בחלקו בתוך קניוני בזלת מרשימים, הנחל נשפך לבריכות בהם ישנם תופעות גיאולוגיות מרשימות, מפלים והנופים הפתוחים והפראים של רמת הגולן מלווים את המטיילים לאורך כל המסלול. נחל הזוויתן מציע מגוון רחב של מסלולים בדרגות קושי שונות לבחירתכם.

כל אופציות הטיול בנחל זוויתן

  • נחל זוויתן עליון – המסלול הארוך – מסלול הליכה המתחיל בסמוך לכניסה לעיר קצרין בכביש 9088 בסימון שבילים אדום. אפשר לעשות אותו הלוך חזור בהליכה שאורכה כ 4 ק”מ לכיוון או להקפיץ רכבים לחניון יהודיה ואז ההליכה היא כ 6 ק”מ סה”כ. צריך לקחת בחשבון כי המסלול כולו חשוף לשמש, הוא מוגדר בינוני עד קשה בעיקר בשל ההליכה החשופה לשמש. בדרכם תעברו בבריכות הזוויתן ובמפל הזוויתן המרשים שנופל מגובה של 28 מטר.
  •  נחל זוויתן עליון  – המסלול הקצר – מסלול הליכה המתחיל מחניון יהודיה ומסתיים בו לכן הוא מסלול מעגלי כ 5 ק”מ אורכו. הוא מתחיל בסימון שבילים כחול, לאחר מכן שחור ואז אדום ומשם לכחול. גם במסלול זה צריך לקחת בחשבון כי כולו חשוף לשמש, הוא מוגדר בינוני עד קשה בעיקר בשל ההליכה החשופה לשמש. בדרכם תעברו בחורבת הכפר שייח’ חוסיין, בבריכות הזוויתן ובמפל הזוויתן המרשים שנופל מגובה של 28 מטר.
  • נחל זוויתן תיכון – הנקיק השחור – במסלול הזה עושים טיולים סנפלינג מפלים ולכן אליו ניתן להיכנס אך ורק עם מדריך בתיאום מראש. מידע מפורט על הרשמה באתר הרישמי של רשות הטבע והגנים לחצו כאן.
  • נחל זוויתן תחתון – מבין המסלול המדהימים שיש בנחל הזוויתן, אורכו כ 5 ק”מ, מעגלי והוא מתחיל מחניון יהודיה. מתחילים בסימון שבילים ירוק לאחר מכן אדום, שחור, אדום ואז שוב חוזרים באותה הדרך בירוק. בתחילת המסלול עוברים ביער יהודיה, ממשיכים אל נופי מצוקי נחל זוויתן, תעברו בבריכות נחל זוויתן (המים עמוקים עם סלעים שימו לב לא לקפוץ), סטייה קלה מהשביל המסומן יוביל אתם לעין נטף מעייף הנובע מעל הנחל ויוצר כאן טיפטוף קבוע שיורד מהמצוק – מחזה מרהיב! למי מכם שרוצה להאריך את המסלול ויש לו 2 רכבים ניתן לסיים את המסלול בשמורת הטבע נחל המשושים.

נחל הזוויתן הוא חלק משמורת הטבע יהודיה היא הגדולה ביותר מבין שמורות הגולן ואולי אחת האהובות והמתויירות ביותר בארץ. בלב השמורה יער רחב בו עוברים נחלים, מפלים ובריכות. משמורת יהודיה אפשר לצאת למגוון גדול של מסלולים ברמות קושי שונות:

כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: יהודיה – זוויתן שמורת טבע. לפני הגעתכם לשמורת טבע נחל יהודיה – נחל זוויתן  – נמליץ לכם להתעדכן באתר של רשות הטבע והגנים על פעילויות המתקיימות בשמורה. לאתר רשות הטבע והגנים לחץ כאן

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

מצפור בית ציידא – מצפור בית ציידא נמצא בתוך שמורת הטבע “הבטיחה” שבצפון הכנרת, לא רחוק ממושב מעלה גמלא. שמורת הטבע “הבטיחה” מהווה אזור המפגש של נחלי הגולן: דליות, יהודיה ומשושים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עיינות עדן – עין סלוקיה – פארק מקסים עם פלג מים זורם והמון פינות חמד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מפל עיט זה המקום לבוא לראות זרימות בחורף – מפל עיט הוא אחד המפלים המרשימים שיש בגולן. המפל הוא חלק מנחל עיט שאורכו כ-4 ק”מ והוא נשפך בסופו אל נחל יהודייה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

טיול מעיינות בדרום רמת הגולן – רמת הגולן שופעת במעיינות מלאים בכל ימות השנה. כאן תוכלו למצוא את המסלול המלא שלנו שבמהלכו תוכלו לבקר בכל המעיינות האלו. למידע מלא לחץ כאן.

פארק קצרין – בסמוך לקצרין ישנו פארק שבשנים האחרונות קיבל שדרוג ומומלץ לבקר בו לפיקניק או לטיולים קצרים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

טיילת מצוקי האון – בדרום רמת הגולן בין כפר חרוב – מצפה שלום ועד למבוא חמה נסלל שביל ממנו יש נקודות תצפית מבין היפות שיש בצפון.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

יער מבוא חמה ומעיין עין תאופיק – ברחבי הפארק המון צל מהעצים הרבים, שולחנות פיקניק, מקומות למנגלים ולהקמת אוהלים וגם פלגי מים זורמים שמוסיפים לחוויה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין קשתות – אתר היסטורי שחובה על כל אחד מאיתנו לבקר בו לפחות פעם אחת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל אלי כהן – שביל שהוקם לזכרו של גיבור ישראל אלי כהן ועובר בין נקודות מאוד חשובות בהיסטוריה של המדינה. למידע מלא על השביל ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.