שמורת הטבע יער יהודיה - נחל זוויתן – רשות הטבע והגנים

שמורת הטבע יהודיה נמצאת במרכז הגולן. היא הגדולה ביותר מבין שמורות הגולן ואולי אחת האהובות והמתויירות ביותר בארץ. בלב השמורה יער רחב בו עוברים נחלים, מפלים ובריכות. משמורת יהודיה אפשר לצאת למגוון גדול של מסלולים ברמות קושי שונות:

אנחנו ביקרנו בשמורת יהודיה כבר מספר פעמים, בכל פעם בהרכב מטיילים אחר ובמסלול אחר. הפעם נרחיב על נחל זוויתן. המסלולים האפשריים בנחל: נחל זוויתן עליון – המסלול הארוך – שאליו ניתן להגיע דרך הכניסה של קצרין ולסיים אותו בשמורת הטבע יהודיה – חניון יהודיה. המסלול ארוך וצריך לקחת בחשבון שהוא ייקח לכם סביב ה 5-6 שעות. במהלך המסלול נפגוש פריחה, בריכות וכמובן את מפל זוויתן שגובהו 72 מטר! נחל זוויתן עליון  – המסלול הקצר – אליו ניתן להגיע אך ורק דרך הכניסה הרשמית לשמורת הטבע יהודיה. המסלול הוא מעגלי וזמן הטיול בו נע בין שעתיים עד 4 שעות, מאוד תלוי בקצב שלכם. במסלול הזה נפגוש את חורבת הכפר שייח' חוסיין, בריכות משושי זויתן ואת מפל זוויתן. נחל זוויתן תיכון ונחל זוויתן תחתון – מסלולים ארוכים, למיטיבי לכת בלבד.

אנחנו עשינו את המסלול הקצר המעגלי של זוויתן עליון היוצא מהשמורה הרשמית. מדובר במסלול יפהפה שמתאים לכל המשפחה. אל הזוויתן אפשר להגיע בשתי דרכים שונות – תלוי במסלול שבחרתם: בכניסה הדרומית של קצרין או מהכניסה הרשמית של שמורת הטבע יהודיה – חניון יהודיה. אף אחד מבין מסלולי הזוויתן אינו מתאים עם עגלות לכן מומלץ להצטייד במנשא למגיעים עם תינוק. הכניסה בחינם למנויי רשות הטבע והגנים.

לפני הגעתכם לשמורת טבע נחל יהודיה- נחל זוויתן  – נמליץ לכם להתעדכן באתר של רשות הטבע והגנים על פעילויות המתקיימות בשמורה. לאתר רשות הטבע והגנים לחץ כאן. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: יהודיה – זוויתן שמורת טבע.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

טיול מעיינות בדרום רמת הגולן – לשמחתנו רמת הגולן שופעת במעיינות מלאים כל ימות השנה. כאן תוכלו למצוא את המסלול המלא לבקר בכל המעיינות האלו. למידע מלא לחץ כאן.

שמורת הטבע גמלא – בואו לראות את המפל הגבוה ביותר בישראל לצד נופים עוצרי נשימה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק קצרין – בסמוך לקצרין ישנו פארק שבשבנים האחרונות קיבל שדרוג מומלץ לבקש לצורך פיקניק או טיולים קצרים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין קשתות – אתר היסטורי שחובה על כל אחד מאיתנו לבקר בו לפחות פעם אחת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל אלי כהן – שביל שהוקם לזכרו של גיבור ישראל אלי כהן. למידע מלא על השביל ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com