Skip to content

גן לאומי צבעי מכתש רמון: נסיעה חווייתית ותצפיות

בתוך מכתש רמון יש המון אפשרות למצוא הוכחות לתופעות גיאולוגיות מרתקות בין ההרים הפרעיים של המכתש. אחד האיזורים לראות את התופעות האלו הוא ציר הנסיעה של צבעי רמון שנחנך כאן בשנת 2019 (בפועל הכריזו עליו כבר בשנת 2017). בעזרת הקרן לשיקום מחצבות, מועצה מקומית מצפה רמון, מועצה אזורית רמת נגב ורשות הטבע והגנים המקום הזה הוכשר לקבלת תיירים והוא מבין היפים והמיוחדים שלא תרצו לפספס בביקור שלכם במכתש רמון.

בצידו המזרחי של מכתב רמון תמצאו את הגן הלאומי שבתוכו ישנו נתיב נסיעה עביר לכל רכב באורך 7 ק”מ מסומן בסימון שבילים כחול והוא יכניס אתכם עמוק אל תוך השטח הפרעי, מסלולי הליכה בין תופעות גיאולוגיות בשילוב עם נופי המדבר הכל כך מיוחד שפה, מסלולי אופניים ונקודות תצפית. תוכלו למצוא כאן את תנור אפיית החרסית או בשמו הנוסף הכבשן שהשאירו אותו כמייצג מרשים עם המון פינות ישיבה סביבו, את קיר המחצבה הגדול בצבע סגול כהה, הקניון הסגול שהוא בולען שבקירותיו נותרו שרידים סגולים הוכחה לכך שיש כאן תחמוצות אלומיניום.

בתחום הגן הלאומי תוכלו למצוא גם לא מעט תצפיות כמו: תצפית שדה גבס המפנה את המבט שלנו אל עמק שבו יש שכבות של סלעי גבס לבנים עם אבנים שחורות, תצפית האגם שממש כאן יוצאים מי התהום שיוצרים כאן אגם, תצפית גבעת געש בדיוק כמו שמה מאפשרת לנו לקבלת תמונת מצב על שריד הר געש ותצפית הנשרים שממש כאן תוכלו למצוא את תחנת האכלת הנשרים. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: פארק לאומי צבעי רמון. הכניסה אפשרית אך ורק לבאים מדרום בגלל פס הפרדה רציף, לכן מי שמגיע למצפון (כיוון מצפה רמון) סעו עוד קילומטר קדימה עד למקום בו תכלו לעשות פרסה בצורה בטוחה. לפני ההגעה שלכם אל גן לאומי צבעי רמון נמליץ לכם לבקר גם באתר הרישמי של רשות הטבע והגנים – לאתר לחצו כאן.

תרצו להמשיך לטייל באיזור?

אתר אבן רוח מים והמנסרה  -שני אתרים שמציגים תופעות גיאולוגיות מרשימות והן אטרקציה מקסימה לילדים. הם נמצאים במרחק 10 דק’ נסיעה ממכתש רמון ופחות מ-5 דק’ נסיעה אחד מהשני. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

כרם רמון – משנת 2010 הכרם קיים והוא הגדול ביותר בנגב. גודלו 650 דונם והוא נמצא צפונית למצפה רמון, כמה דקות נסיעה בלבד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

חוות האלפקות –  נמצאת באחד המקומות היפים ביותר בארץ, קרוב למכתש במצפה רמון. בחווה יש כמובן, אלפקות וגם לאמות שמקורן מדרום אמריקה. יש גם סוסים, חמורים, עיזים ועוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.
 
כרם רמון מצפה רמון – משנת 2010 הכרם קיים והוא הגדול ביותר בנגב. גודלו 650 דונם והוא נמצא צפונית למצפה רמון, כמה דקות נסיעה בלבד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן. 
 

מרכז המבקרים מכתש רמון – על שפת מצוק מכתש רמון ממוקם מרכז המבקרים המיוחד הזה שמספר את סיפור האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז”ל ומציג גם את יופיו המרהיב של המכתש. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מצפה רמון – גן הפסלים – הדרום הוא האהוב עלינו מבין אזורי הארץ, יש בו נופים עוצרי נשימה שלא ניתן להישאר אדיש אליהם אחד מהמקומות לחוות את עוצמת המדבר הוא ללא ספק גו הפסלים שנמצא על שפת מכתש רמון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

אגם פארק ירוחם -אגם ירוחם הוא מאגר מים גדול שנוצר על ידי בניית סכר בערוץ נחל רביבים. המאגר מתמלא על ידי מי שיטפונות  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

עין ירקעם -עין ירקעם נמצא למרגלות המכתש הגדול שבמצפה רמון והוא מעיין שזורמים בו מים לאורך כל השנה. בקיץ מזינים אותו מי המעיין ובחורף השטפונות אשר ממלאים את הגב.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מצפה דור – באחד הקטעים של איזור מדרשת בן גוריון ממש מאחוריו הגענו למצפה דור. המקום הוקם לזכרו של דור כהן ז”ל אשר נהרג בטיול בגיאורגיה בשנת 2015. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מצפור ליפא גל פארק חרותות הסלע – מצפור ליפא גל נמצא באזור הר הנגב, בהר מחיה, והוא בגובה של 600 מ’ מעל פני הים. המצפור הוקם לזכרו של ליפא גל אשר היה איש קק”ל במשך רוב שנות חייו ונהרג בתאונה מצערת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.