Skip to content
Search
Search
Close this search box.

גלעד הנצחה לזכרם של חללי חטיבת גולני – בית המכס העליון

לאחרונה נפתח לקהל הרחב בית המלון פרא שממוקם בבית המכס העליון שברמת הגולן. הוא בנוי על חורבות בית המכס שהוקם כאן בשנת 1919. מאז 1967 מלחמת שש הימים ועד היום ננטשו בנייני בית המכס עד לבניית בית המלון. ברחבה החיצונית של המלון הוקם גלעד הנצחה לזכרם של חללי פלוגה ד’, גדוד 13 וסיפור מורשת קרב של חטיבת גולני ברמת הגולן.

כאן תוכלו למצוא לוחות ברזל עליהם מסופר סיפורה של פלוגה ד’, פינת מורשת חטיבת גולני וגדוד גדעון במלחמת ששת הימים. בנוסף, יש כאן ספסלי פיקניק רבים ומסבירון בסמוך לפסל סביבו כתובים שמות הנופלים. הסיפור מתוך אחד הלוחות: חמישה ימים לאחר מלחמת ששת הימים קיבלה פלוגה ד’ משימה לסריקת הבונקרים שנמצאים בין בית המכס העליון לגשר בנות יעקב שנמצא לא רחוק מכאן. בסיום המשימה הזו התקבלה משימה נוספת לסרוק בונקר נוסף כ 250 מטר מערבית לבית המכס, לשם נשלחו עשרה לוחמים בלבד. מיד עם כניסתם לבונקר אירע פיצוץ ולא היה אף ניצול ממנו.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

גן לאומי עין צנובר גן ראובן – עין צנובר הוא מעיין שעומקו 1.7 מטרים שנובע באפיקו של אחד מיובליו של נחל המשושים. בשנת 2021 נפתח לציבור שהיה סגור בגלל שהוא נמצא בשטח צבאי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין עלמין – תחת עצי האקליפטוס ברמת הגולן תמצאו את אחת מבריכות הקצינים הסורים הכי מרעננות שיש לרמת הגולן להציע – עין עלמין- למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין אמפי או עין אקליפטוס – מבין המעיינות היפים והצלולים שיש לרמת הגולן להציע. שם המעיין הוא עין אמפי ויש הקוראים לו גם עין אקליפטוס – עין אמפי מהסיבה שצורתו עם מדרגות המזכירות אמפי תאטרון, עין אקליפטוס מהסיבה שסביבו יש המון עצי אקליפטוס הנותנים צל על כל איזור המעיין – למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מאגר בנטל – המעיין החם לצד הר ומאגר בנטל אם אתם מחפשים ספא חינם בטבע – מאגר בנטל הוא בהחלט המקום להגיע אליו. מאגר המים המיוחד הזה נמצא ברמת הגולן, בסמוך לקיבוץ מרום גולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הפארק הוולקני אביטל הפארק מציג בצורה חוויתית תופעות טבע וולקניות אשר מלמדות על הגיאולוגיה וההיסטוריה הגעשית של המקום. הר אביטל נמצא בצמוד להר בנטל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הר בנטל ושוקו חם בבית קפה קופי ענן – מבין הנקודות שאסור לפספס ברמת הגולן, נקודת תצפית על כל צפון רמת הגולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מאגר עורבים – המעיין החם בצומת וואסט – מאגר עורבים המיוחד נמצא ברמת הגולן והוא פינה של ספא חינם בטבע. מים חמים שמוזרמים ישירות לתוך בריכה גדולה ומגיעים עד לטמפ’ של כ-40 מעלות! למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק עורבים וארמון המלך האמיר פאעור- בצפון רמת הגולן בסמוך לצומת וואסט תוכלו להגיע לפארק עורבים וכאן תמצאו מסלולון קצר שיוביל אתכם היישר אל ארמון המלך אמיר פאעור. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אנדרטת הזיכרון עוז 77 – בעמק הבכא היפהפה הוקמה אנדרטה לזכר קרב הבלימה שהתרחש כאן במלחמת יום הכיפורים. למקום יש סיפור מורשת מעניין ומספר טנקים שנותרו כאן כאילו הזמן עצר מלכת. הנוף מכאן הוא מקסים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אתר הפלאומגנטיזם ברמת הגולן – כשהמצפן מאבד את הצפון – נקודת עניין שנמצאת בין מאגר עורבים למרום גולן שנקראת פלאומגנטיזם היא תופעה מעניינת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הג’ובה הגדולה ביער אודם – תופעת טבע מדהימה – מכתש ענק עם מסלול הליכה נגיש, שסביבו שלטי הסבר על המקום והתופעה שיצרה אותו. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל אלי כהן – שביל שהוקם לזכרו של גיבור ישראל אלי כהן ועובר במספר נקודות משמעותיות שהוא עבר בחייו, המעבר ביניהן הוא בנסיעה עם הרכב. למידע מלא על השביל ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי גמלא – תצפית מסלול הליכה אל המפל הגבוה ביותר בישראל. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

השביל התלוי בבניאס – אם אתם מחפשים לראות זרימה מרשימה זה המקום. מסלול מקסים מתאים לכל המשפחה למידע מלא על המקום לחץ כאן.

יער האיילים – מעבר לכך שאפשר לעשות כאן אחלה קמפינג יש כאן המון אטרקציות לילדים ולכל המשפחה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

מפל עיט וביקור בכפר האומנים אניעם – במיוחד אחרי הגשמים לבקר במפל עיט ולחוות את עוצמת הזרימה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן לאומי מבצר נמרוד – מבין המבצרים המרשימים בצפון, יש מכאן תצפיות עוצרות נשימה – למידע מלא על המקום לחץ כאן.

טיול מעיינות ברמת הגולן – מחפשים טיול מעיינות? יש כאן רשימה ארוכה של המעיינות הכי מומלצים. למידע מלא לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.