אתר הטבילה קאסר אל יהוד - ארץ המנזרים

אזור ים המלח הוא אחד החשובים והמשמעותיים של המדינה ותופעת טבע מיוחדת ונדירה בעולם כולו. רבים מגיעים אל ים המלח, מהארץ וגם תיירים מחו"ל, כדי לבקר במקום הנמוך בעולם. החלק המתוייר והמוכר יותר של ים המלח הוא האזור הדרומי בו מצויים גם רוב המלונות הגדולים והחופים המוכרזים. צפון ים המלח, הקרוב יותר לירושלים, הוא מיוחד לא פחות ובו נגלה את ארץ המנזרים – שם גם נמצא אתר הטבילה קאסר אל יהוד. אזור צפון ים המלח נמצא מעבר לתחום הקו הירוק, אך הוא איזור מתוייר מאוד משני צידי המפה.

קאסר אל יהוד הוא מבין המקומות המיוחדים והמקודשים לנצרות. על פי המסורת הנוצרית כאן נמצא המקום בו יוחנן המטביל הטביל את ישו, ואתר הטבילה הזה נחשב שלישי בקדושתו בעולם הנוצרי! אך קאסר אל יהוד הוא מקום חשוב לא רק לנוצרים, שכן המקום הזה מוזכר גם בהיסטוריה של היהדות. על פי המסורת היהודית כאן חצו בני ישראל את הירדן בדרכם אל ארץ כנען המובטחת. 

האזור שסובב את אתר הטבילה קיבל את הכינוי "ארץ המנזרים", וזה מאחר ובכל האזור תוכלו למצוא מספר גדול של מנזרים ומקומות קדושים לדת הנצרות. אל האתרים מגיעים תיירים רבים וצליינים שמקפידים להגיע הנה לטבילה לפחות פעם אחת בחייהם. 

תחילה כשתכנסו אל המתחם תסעו בכביש צר שסביבו תוכלו לראות מספר מבנים נטושים ושרידי עתיקות שהם למעשה שרידים של מנזרים מתקופות שונות. אל רובם לא ניתן להתקרב, מכיוון שרוב האיזור סביב האתר הוא ממוקש. מדי שנה בתאריך 18 לינואר חוגגת הכנסייה היוונית אורתודוקסית את חג ההתגלות או בשמו הנוסף חג האפיפניה. מדובר על חג נוצרי שנחגג לציונו של הטבלת ישו.

כשתגיעו אל מקום הטבילה תוכלו לראות את נהר הירדן הזורם, ומהגדה הנגדית לכם נמצאת ממלכת ירדן. כל מה שיפריד ביניכם לבין הירדנים הוא חבל שעובר במים ומסמן את הגבול בין המדינות. מעבר לחבל נמצא גם אתר הטבילה של הצד הירדני, שגם אליו מגיעים תיירים רבים. האתר הוא בתחזוקה של רשות הטבע והגנים ומאחר ומדובר בגבול, לרוב תמצאו כאן גם אבטחה של שני הצדדים. 

 לפני ההגעה שלכם, כדאי לבקר באתר הרישמי של קאסר אל יהוד – לאתר לחץ כאן. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: אתר הטבילה – קאסר אל יהוד. 

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

דיר חג'לה – ארץ המנזרים – בצפון ים המלח יש ריכוז גדול מאוד של מנזרים בשל הקרבה אל הירדן, שם טבלו את ישו. אחד מהמנזרים הוא דיר חג'לה מנזר קטן יווני אורתודוקסי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עיינות צוקים – עין פשחה – מבין המקומות הקסומים, נווה מדבר עם בריכות ושמורת טבע חבויה אליה ניתן להגיע רק עם מדריך צמוד – למידע מלא על המקום לחץ כאן.

נחל ערוגות – המסלול האהוב עלינו ביותר בים המלח, נחל ערוגות מספק לנו הליכה בין גבים ומפלים. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

נחל דוד – שמורת הטבע עין גדי – אולי המסלול הכי מתאים למשפחות עם ילדים קטנים, נחל זורם עם בריכות ומפלים. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

עין בוקק – מסלול הליכה במים קליל ממש מאחורי מלונות ים המלח בנקודה הדרומים שלו. מתאים עם ילדים קטנים לכל המשפחה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן לאומי מצדה – מה יש לומר על מצדה? אולי המקום הכי מפרסם בארץ וכל אחד חייב לבקר פה לפחות פעם אחת. הנוף מכאן עוצר נשימה והסיפור של ההר כובש. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל פרת – השמורה הכי יפה שיש במדבר יהודה. מים זורמים, נופי נווה מדבר והמון שקט! למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גלריה מינוס 430 – אומנות במקום הנמוך בעולם – בצפון ים המלח, במקום הנמוך ביותר בעולם תוכלו למצוא את גלריה מינוס 430. בתים נטושים שקיבלו צבע וחיים בזכות אומנות הגרפיטי שנעשה כאן. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע –  להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com