Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שביל הקדושים – מגילת האש ועד מערת קדושים

יער קדושים נמצא במדרונות של נחל כסלון, היער כולו מוקדש והוקם כאתר זיכרון הראשי לקהילות שנכחדו בשואה. כאן תוכלו למצוא מגוון אנדרטאות לזכר קהילות היהודים שלא שרדו את השואה. תוכלו למצוא כאן עצי חורש ים תיכוני, בתקופת הפריחה בחורף ובאביב יש כאן פריחה מרהיבה של כלניות, רקפות ועוד. המלצה למסלול שביל הקדושים שאורכו הוא 3 ק”מ, קווי ולכן יש צורך בהקפת רכבים לסוף המסלול, המסלול מסומן בסימון שבילים ירוק. השביל עובר בינות לעצי יער וחורש וצופה לעבר נופיו המרהיבים של נחל כסלון. המסלול מתאים למשפחות מורגלות הליכה ומטיבות לכת כיוון שיש בו עליות וירידות תלולות. בכל שלב ניתן להגיע עם הרכב לכל אחד מבין האנדרטאות ללא צורך במסלול כולו.

הכניסה לשביל היא ממגילת האש כאן נחנה את הרכב הראשון, מומלץ להתחיל מכאן כיוון שכך המסלול הוא בירידה. לאחר 300 מטרים מהאנדרטה השביל פונה ימינה ומגיעים אל מתקנים קדומים, בתי בד ובורות חצובים בסלע. כאן תוכלו לראות את שני עמודי האבן שיש בהם חור בחלקם העליון – העמודים האלו היו חלק מבית הבד שהיה כאן.  משם ממשיכים לכיוון חניון יער יהדות תימן שנמצא בסמוך לכביש 395. היער מוקדש לעולי תימן שאחראים על הקמת המושבים אשתואל, גבעת יערים, נחם ועוד. מהכביש 395 ממשיכים עוד 1.5 ק”מ עד למערת הקדושים שכאן נחנה את הרכב השני. המערה היא לזכרם של חללי השואה, מכאן המסלול אתגרי שבו נעזרים במדרגות ויתדות אך הדרך מלאה בנוף עוצר נשימה כולל ספסלי ישיבה אל מול הנוף. שימו לב המערה סגורה למבקרים ולא ניתן להיכנס פנימה.

אנדרטת מגילת האש  – מנציחים את כל שנות ותולדות העם היהודי משואה לתקומה – המקום נגיש.. אנדרטה שגובהה שמונה מטרים וכל כולה עשויה ברונזה, היא בנויה בצורת מגילה סגורה בין הגלילים ישנם שני חדרי זכרון. גליל אחד הוא מתאר את תקופת השואה – כאן ניתן לראות תיאור של יאנוש קורצ’אק וילדיו, קסדות של חיילים נאצים, דמויות נוספות מהמחנות וכדומה. הגליל השני מתאר את התקומה – כאן ניתן לראות את עצי הזית, תקיעה בשופר, מנורת בית המקדש ועוד שאר הסמלים המוכרים לעם היהודי. כדי להגיע לאנדרטת מגילת האש יש לרשום בוויז: אנדרטת מגילת האש למגילת האש ישראל.

מערת הקדושים –  כאן יש רחבה גדולה לטקסים לצד מערה בני ברית שמה הנוסף של מערת הקדושים, מערה טבעית קרסטית והיא משמשת כאתר הנצחה – המקום נגיש. בנוסף כאן תוכלו למצוא מתחם דיי גדול של ספסלי פיקניק תחת העצים שמספקים פה צל. יש פה שילוט המסביר על המקום כולל מסלולים קצרים שיוצאים מרחבת החניה שנקראים יד אנה פרנק –באחד השבילים שאורכו 200 מטרים סך הכל תוכלו לראות שילוט עם ציטוטים מתוך היומן של אנה פרנק.

בשביל אפשר לראות את האנדרטה של אנה פארק – יוצר האנדרטה פיט כהן שגם הוא הסתתר מהגרמנים. פיט בנה מפלדה חלודה חלל שדומה לחדר ובו ישנו כסא קטן, בודד, וגבוה מאוד. מבעד לקיר היחיד שיש כאן ישנו דמות של עץ ערמון וממנו ניתן לראות את הנוף שמסמל את המבט אל החופש. השביל הוא נגיש ויש בו ספסלים למנוחה. כדי להגיע למערת הקדושים יש לרשום בוויז: מערת בני ברית ישראל.

תרצו להמשיך לטייל באיזור?

עין כסלון – בהרי ירושלים לא רחוק ממושב כסלון נובע מעיין כסלון. עין כסלון נובע היישר אל תוך בריכה בצורת אליפסה ואליו ישנו גרם מדרגות נוח המוביל למים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן. 

גן לאומי צובה – תל צובה פארק יצחק רבין – בגובה של 769 מטר מעל פני הים תוכלו לקבל נקודת תצפית מרשימה על הרי ירושלים לצד שרידי מבצר צלבני ושרידי יישוב מהתקופות השונות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

קיפצובה – חוויה משפחתית מקפיצה – בתוך קיבוץ צובה תמצאו את פארק השעשועים קיפצובה. מעבר למתקנים שיש כאן עליהם נפרט בהמשך יש כאן את הנוף עוצר הנשימה של הרי ירושלים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

טיול מעגלי בסטף למשפחות – הסטף הוא מקום מעולה לטיול שמשלב נוף עוצר נשימה ואטרקציה. במהלך המסלול פוגשים מעיינות וגם ניקבה שניתן לזחול בתוכה והיא אטרקציה נהדרת לילדים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק עמק הצבאים – עמק הצבאים הוא אתר הטבע העירוני הגדול ביותר בישראל, העמק מקיף שטח של 250 דונם בלב העיר ירושלים. בפארק יש עדר של 30 צבאים שחי בו לאורך השנים, בנוסף יש כאן מגוון רחב של יונקים, ציפורים ועופות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עיר דוד ונקבת השילוח – גן לאומי עיר דוד, שנמצא בעיר ירושלים, נחשב לאתר ארכיאולוגי פופולארי אליו מגיעים מיליוני מבקרים מהארץ ומהעולם כאן יש את עיר דוד ונקבת השילוח. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין לבן -אזור הרי ירושלים הוא עשיר במעיינות יפים ומרעננים. אחד המוכרים ביותר הוא עין לבן, וזה כנראה בגלל קרבתו לגן החיות התנכ”י המפורסם, ממש 2 דק’ נסיעה מהפארק. אם תגיעו בזמני חופשות או סופי שבוע, אתם כנראה ממש לא תהיו פה לבד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אקווריום ישראל– אם אתם מחפשים אטרקציה לכל המשפחה, משהו מיוחד שלא תראו כמותו עוד במדינתנו קטנה ולא מבייש שום אטרקציה בינלאומית – זה המקום. בילוי מצוין במיוחד בימים החמים/קרים! התמחות האקווריום הוא בשימור בתי הגידול והסביבה הימית של ישראל – המטרה העיקרית –  שמירה על הטבע. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 
מערת הנטיפים – ליד בית שמש היא תופעת טבע מרשימה ויוצאת דופן שנוצרה במשך מיליוני שנים. טיול אל מעמקי המערה יגלה בפניכם עולם שלם שלא הכרתם. בסמוך לעיר בית שמש בלב יער ארצות הברית, בדרך נוף מפותלת נמצאת מערת הנטיפים, המוכרת גם בשמה מערת שורק, אחת מתופעות הטבע המיוחדות בעולם. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 
מעיינות בירושלים – בפחות משעה נסיעה ממרכז הארץ מגיעים לאזור הרי ירושלים. אזור זה התברך בלא מעט נביעות ומעיינות קרירים ומיוחדים מאוד. הפעם נמליץ לכם על כמה מהמוכרים באזור שמומלץ בחום להגיע אליהם וליהנות משקט ההרים וכמובן אם אפשר לצרף לזה פק”ל קפה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 
שמורת הטבע נחל חלילים – נחל חלילים מספק לנו חוויה של טיול משפחתי וקליל בנוף מקסים. הטיול בנחל חלילים יוצא מבין השכונות של העיר מבשרת ציון. ממש בין הבתים ובצמוד לעיר הרועשת ישנה פיסת טבע פסטורלית ויפהפייה שמספקת לנו טיול בין נופים, פריחה, מערות חלילים מיוחדות ועוד, וכל זה  במסלול שמתאים לכל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.