קטיף תותים עצמי – איפה אפשר לקטוף ולטעום תותים מהטבע?

קטיף התותים הפך בשנים האחרונות לאטרקציה אהובה ורבים מחכים לתחילת העונה של הפרי האדום והמתוק. את התותים תוכלו למצוא במשקים השונים בישראל לקראת סוף השנה האזרחית והם יישארו איתנו כמה חודשים טובים. הקטיף שנהיה פופולארי הביא איתו שינוי גם במשקים עצמם שהבינו את הפוטנציאל, וברובם תוכלו למצוא היום שילוב של פעילויות נוספות שהופכות את הביקור לאטרקציות של ממש. רוב המשקים דוגלים בצורת גידול אקולוגית והדברה ביוליגית תוך שימת דגש על שמירה על הסביבה.

אז איפה יש קטיף תותים? מסתבר שיש לא מעט מקומות ברחבי הארץ שאליהם תוכלו להגיע עם המשפחה, הילדים או החברים ולהנות מהחוויה של הקטיף. הקטיף הוא עונתי ואינו פעיל בכל עונות השנה. לכן בטרם הגעתכם למקום כדאי לוודא ישירות מול בית העסק עצמו שהוא פעיל, ולבדוק מה היבול שקיים בשדה.

קטופותי בבית לחם הגלילית – בעמק יזרעאל תוכלו להגיע אל שדות הקטיף שנמצאים לצידה של חוות התבלינים הגדולה. בשדות ישנם פירות וירקות רבים שמשתנים לפי עונות השנה וגם מגוון של תבלינים. קטופותי מעניקים חוויה כוללת של קטיף בשילוב אטרקציות משתנות לילדים כמו: אפיית פיתות בטאבון, טיפוס על טרקטור, פינת יצירה ועוד. מידע מלא באתר הרשמי של קטופותי לחצו כאן.

רוח שתות – רוח שתות נמצא בכניסה לקיבוץ גן שמואל. במקום יש שדות חקלאיים לגידול תות שדה, פטל, דובדבנים, אוכמניות ועוד. בביקור שלכם ברוח שתות תוכלו לקבל חווית קטיף מלאה הכוללת הדרכה קצרה, פעילות משתנה לילדים, אכילה חופשית בשדה וכמובן קטיף. מידע מלא באתר הרשמי של רוח שתות לחצו כאן.

קטיף חזי ניסים ברמת השרון – באזור השרון תוכלו להגיע לקטיף של חזי החקלאי, שעוסק בגידול תותים כבר עשרות שנים. בביקור שלכם בשדה תוכלו ליהנות מאכילה חופשית של תותים, קטיף עצמי, וגם פינת חי עם מגוון של חיות. מידע מלא באתר הרשמי של המקום לחצו כאן.

סתלבתות בהוד השרון – בשדות של סתלבתות מגדלים כ-7 זנים שונים של תותים. לקראת חודש דצמבר ייפתח כאן הקטיף שאליו תוכלו להגיע, לטעום ולקטוף מהמגוון שיש. אבל עוד לפני עונת הקטיף, נפתחת כאן מכירה למי מכם שמעוניין להגיע ולרכוש תותים ישירות מהמשק. מידע מלא בדף הפייסבוק של המקום לחצו כאן.

אגרונן קטיף עצמי בגדרה – בשדות החקלאיים של אגרונן שהחלו כמגדלי פטל בלבד, ניתן למצוא היום פטל, תות, פיטנגו, אוכמניות, שסק ועוד. קטיף אגרונן הוא מקום שמציע חווית קטיף שמתאימה לכל הגילאים והם שמו להם למטרה להיות נגישים לכולם. הפירות נמצאים מגובה אדמה ועד שני מטרים, ולפי האתר שלהם הם מאפשרים גישה נוחה גם למגיעים עם עגלות וגם לנכים עם כיסאות גלגלים. מידע מלא באתר הרשמי של המקום לחצו כאן.

אורי תותים במושב ישע – ישע הוא מושב הנמצא בדרום חבל אשכול ובו נמצא הקטיף של אורי. במשק תוכלו להגיע ולקטוף תות שדה תלוי בחממות המקורות. המקום פתוח רק בתקופות הקטיף, אז הוא פותח את שעריו בסופי שבוע ובחגים. במהלך הקטיף תוכלי לטעום מהתותים וליהנות מהצבעים והטעמים של כ- 10 זנים שונים של תותים. מידע מלא באתר הרשמי של המקום לחצו כאן.

מקומות נוספים שבהם מתקיים קטיף תותים בעונה וגם פירות וירקות נוספים לאורך השנה:

משק 77 –  קטיף תותים בנגב המערבי – למידע מלא לחצו כאן.  

משק יוסף בבאר מלכה – קטיף באווירה מדברית – למידע מלא לחצו כאן. 

משק 6 במושב גאולים בלב השרון – קטיף בלב המרכז – למידע מלא לחצו כאן.

משוך בגזר – קטיף ליד כפר סבא – למידע מלא לחצו כאן. 

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com