פארק המעיינות – עין מודע, עין שוקק ונחל הקיבוצים

פארק המעיינות הוא מקום שביקרנו בו עשרות פעמים ובכל פעם אנחנו נהנים מחדש. מדובר בפארק שכשמו כן הוא: שופע מעיינות ומקורות מים שלידם ניתן להתמקם ולהעביר יום שלם בכייף. רוב הבריכות הן עמוקות כך שאם מגיעים עם ילד יש להביא גלגל ים או מצופים. בנקודות מסוימות של הפארק ניתן למצוא ספסלי פיקניק וניתן להדליק אש ולעשות מנגלים. חשוב לציין כי הפארק הוא חינמי ורק מי שמעוניין להשכיר אופניים, רכבים חשמליים או להשתמש בשירותי השאטלים של המקום ישלם כסף. ניתן להשכיר דרך הכניסה הראשית (מאחורי הסחנה) פארק המעיינות מציע כמה אופציות לטיול / התמקמות:

  • טיול סובב פארק המעיינות – כפי שאמרנו הכניסה לפארק היא בחינם אך ישנה אפשרות להשכרת רכב גולף, אופניים או שאטלים בתשלום. המסלול הזה יקח אתכם ל-4 מקורות מים: נחל קיבוצים, עין שוקק, בריכת הטחנה ועין מודע. למי שלא היה אף פעם אנחנו נמליץ לעשות את הסיור הזה לפחות פעם אחת על מנת לראות את כל המקורות ולהחליט איפה הכי כדאי להבא להתמקם.
  • עין מודע – מדובר בבריכה טבעית די גדולה וסביבה שולחנות פיקניק רבים. היתרון הגדול של המיקום שניתן להגיע ישירות לבריכה ולא דרך הכניסה הראשית של הפארק. דרכי הגעה: תכתבו בוויז "עין מודע" והוא יביא אתכם ישירות לחניון המתאים. נוסעים בכביש 6667 ואחרי שעוברים את קיבוץ ניר דוד ישנה פניה לכביש 669 אחרי נסיעה של 1.2 קילומטר מהפניה לכביש יש לכם פניה לכביש עפר ימינה בו ממשיכים ישר 600 מטרים עד למלג ובו לוקחים שמאלה (שזה סוג של ישר במקרה של הכביש הזה) מכאן נוסעים עוד קילומטר עד שמגיעים לצומת בה נקח ימינה, נסיעה של עוד 800 מטרים עד לפניה ימינה לחניון עין מודע 0יש שילוט). קחו בחשבון שמהחניון ישנה הליכה של כ-10-15 דק' עד לבריכה (סביב 400 מטר חשוף לשמש). אז אם באתם ל"על האש" אנחנו נמליץ על צידנית עם גלגלים. לדעתנו, שווה את ההליכה. השביל אינו סלול אבל הוא בהחלט נגיש לעגלות.
  • נחל קיבוצים – נחל איתן שזורמים בו מים בכל ימות השנה ובו מספר אטרקציות מגניבות חינם: 1) ניתן לעשות את המסלול הרטוב המלא המתחיל מעין חומה(עין מגדל) ומסתיים בחניון נחל הקיבוצים. צריך לקחת בחשבון כי ישנם חלקים שהמים עמוקים (גם למבוגרים) ולכן בשביל הילדים תביאו מצופים/גלגלים/מזרונים וגדול כל מה שצף. 2) ניתן להגיע לאיזור חניון נחל הקיבוצים וכאן יש בריכה גדולה וצינור שהפכו אותו להיות מגלשה מגניבה בטבע (אל תפספסו את זה!!). 3) ניתן להגיע בכניסה לפארק המעיינות (מאחורי הסחנה) ולשבת באיזור עין חומה או בשמו הנוסף עין מגדל ולהנות ממים צלולים בצבעים טורקיז כחול (קחו בחשבון שבחלק זה של המקום אין צל אז תביאו איתכם). באיזור חניון נחל הקיבוצים פזורים שולחנות פיקניק.
  • עין שוקק –  בריכה יפהפייה שנוצרת גם היא מנביעה טבעית. מדובר בבריכה די גדולה שעומק המים בה מגיע עד 1.5 מטר, המים בה נקיים וצלולים וזורמים בכל ימות השנה. בשנים האחרונות שופץ השטח סביב הבריכה וכעת המקום אפילו עוד יותר מזמין ונעים. תוכלו לשבת סביב הבריכה, להתמקם לכמה שעות ואפשר גם לעשות על האש. מה שבטוח, אל תוותרו על טבילה במים. האתגר היחיד הוא ההגעה אל הבריכה. מאחר והיא די רחוקה מהכניסה הראשית של הפארק ולא ניתן להיכנס עם הרכב שלכם לתוכו, תצטרכו להשכיר מהפארק כלי רכב בתשלום על מנת להגיע אליה או ללכת ברגל סביב ה 10-15 דקות בשביל חשוף לשמש (יש גולף, אופניים או שאטלים – זוכרים?). לדעתנו, חובה לראותה לפחות פעם אחת)
  • המסלול הרטוב – בשנים האחרונות נבנה מסלול רטוב ממש בסמוך לעין שוקק, המסלול הוקדש לזכרו של צביקה קפלן ז"ל שנפל בצוק איתן. אורך המסלול הוא 350 מטרים של הליכה בתוך המים הרדודים מתחת לעצים שנותנים צל ועד לבריכת הטחנה הסמוכה למקום.
  • בריכת הטחנה – בריכה נמוכה שאל המים מעין שוקק דרך המסלול הרטוב בסופו של דבר מגיעים לפה. יש כאן המון עצים שנותנים צל, יש ספסלי פיקניק וזה מקום נהדר להעביר בו כמה שעות.

הבחירה האישית שלנו: עין מודע – תמיד !!! עין מודע הוא מקום שנמצא בליבנו מהרגע הראשון שראינו אותו. בכל פעם אנחנו מגיעות בהרכב אחר: משפחה מורחבת, דודים, לבד, עם הילד בלי הילד. כל בילוי במקום הוא שונה אך תמיד מהנה. סביב הבריכה יש שטח גדול מאוד עם עצי אקליפטוס שתחתיהם ספסלי פיקניק. הבריכה ממוקמת בדיוק באמצע כך שכל מקום הוא קרוב למים. המים בה קרירים ושקופים כך שאפשר לראות דרכם גם דגיגונים קטנים. עומק הבריכה סביב 1.5 מטר. הכניסה למים נגישה ומתאימה לכניסה לכל גיל – מומלץ להביא לילדים גלגל מים או מצופים. הבריכה מלאה כל ימות השנה. כך שתוכלו להגיע לכאן גם בחורף כי החורף באזור בקעת בית שאן הוא לא באמת חורף… וניתן לנצל כל יום עם מעט שמש. דרכי הגעה: תכתבו בוויז "עין מודע" והוא יביא אתכם ישירות לחניון המתאים. נוסעים בכביש 6667 ואחרי שעוברים את קיבוץ ניר דוד ישנה פניה לכביש 669 אחרי נסיעה של 1.2 קילומטר מהפניה לכביש יש לכם פניה לכביש עפר ימינה בו ממשיכים ישר 600 מטרים עד למלג ובו לוקחים שמאלה (שזה סוג של ישר במקרה של הכביש הזה) מכאן נוסעים עוד קילומטר עד שמגיעים לצומת בה נקח ימינה, נסיעה של עוד 800 מטרים עד לפניה ימינה לחניון עין מודע 0יש שילוט). קחו בחשבון שמהחניון ישנה הליכה של כ-10-15 דק' עד לבריכה (סביב 400 מטר חשוף לשמש). אז אם באתם ל"על האש" אנחנו נמליץ על צידנית עם גלגלים. לדעתנו, שווה את ההליכה. השביל אינו סלול אבל הוא בהחלט נגיש לעגלות.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

שביל נוף גבעת המורה רמות יששכר – שביל נוף גבעת המורה – יששכר או בשמו הנוסף שלוחת הצבאים עובר בדרך חקלאית שהוסדרו בה חניוני יום לזכרם של דמויות שפעלו באיזור. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין יזרעאל -עין יזרעאל הוא מעיין שנובע למרגלות הגלבוע, ויוצר בריכה טבעית גדולה ויפה. המקום מקסים ונסתר בתוך החורש הטבעי כך שמהכביש פשוט בלתי אפשרי לדעת על קיומו.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חורשת גדעון ובריכת גדעונה – בצמוד לגן לאומי מעיין חרוד שנמצא באיזור הגלבוע, תוכלו להנות ממסלול נגיש, רטוב וקליל שמתאים לכל המשפחה – חורשת גדעון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין הנציב עין יהודה – אולי המעיין היפה ביותר בכל עמק המעיינות, עמוק, טורקיז עם המון פינות ישיבה מסביב(סגור בשבת). למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי בית שאן – בואו לחזור חזרה אחורנית בזמן. למדיע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מפלי קניון הבזלת נחל חרוד – אחרי הגשמים אתם יכולים להגיע לנקודת תצפית עוצרת נשימה על מפלי קניון הבזלת שזורמים כאן בעוצמה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל בין הגשרים – מסלול נגיש העובר לצידו של נחל חרוד, כאן גם תוכלו לחוות את מפלי חרוד מקרוב. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין מודע – מדובר בבריכה טבעית די גדולה וסביבה שולחנות פיקניק רבים. היתרון הגדול של המיקום שניתן להגיע ישירות לבריכה ולא דרך הכניסה הראשית של הפארק. המקום לא עולה כסף.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה עד למעיין לחץ כאן.

עין שוקק – בריכה יפהפייה שנוצרת גם היא מנביעה טבעית. מדובר בבריכה די גדולה שעומק המים בה מגיע עד 1.5 מטר, המים בה נקיים וצלולים וזורמים בכל ימות השנה. בשנים האחרונות שופץ השטח סביב הבריכה וכעת המקום אפילו עוד יותר מזמין ונעים. תוכלו לשבת סביב הבריכה, להתמקם לכמה שעות ואפשר גם לעשות על האש. המקום לא עולה כסף.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

גן השלושה – שמו הנוסף והיותר מוכר הוא הסחנה, מה עוד אפשר לומר על המקום הזה ולא נאמר? בריכות בצבע טורקיז שמתמזגות עם השמיים, שטחי דשא תחת העצים, מפלונים שנותנים הרבה של חול ובעיקר מקום נהדר להעביר בו יום שלם או אפילו לעשות קמפינג. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

גני חוגה – אל מול נוף הרי הגלעד תוכלו להגיע לפיסת גן עדן קטנה או יותר נכון גדולה – מעיינות "חוגה" – פארק מים בטבע. למי שמכיר את איזור בקעת בית שאן יודע אומנם כי בתקופת הקיץ חם פה מאוד, אך לשמחתנו האיזור כולו התברך בכמות אדירה של מעיינות טבעיים לטבול בהם. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com