Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עין מעריף – עין עבדת עליון נחל צין

לצד כביש 40 וחניון העליון של גן לאומי עין עבדת אפשר להגיע לאחת התצפיות היפות שיש על שיטפונות בדרום – מפל עין מעריף בנחל צין. המפל עצמו מרשים מאוד כאשר הוא זורם, במיוחד לאור העובדה שגובהו של המפל הוא כ 60 מטרים! כדי להגיע לתצפית ישנה הליכה קצרה של כמה דקות מהרכב בסימון שבילים כחול, ישנה מרפסת מסודרת עם מעקה בטיחות ממנה אפשר לעמוד ולהנות מיופי הקניון. למעשה נקודה זו היא גם נקודת הסיום למי שיוצא למסלול הליכה בגן לאומי עין עבדת שמתחיל את דרכו לצד מדרשת בין גוריון. ההגעה למפל מצריכה ירידה במספר מדרגות אבן, היא קלה, נוחה יחסית ומתאימה לכל מהשפחה (אם אתם מגיעים עם הילדים שמרו עליהם לצד המעקה).

מסלול אל הגבים של נחל צין במעלה עין מעריף

קודם כל ולפני הכל חשוב לזכור – אין להיכנס למסלול זה כאשר יש התראות שיטפונות! אם הגעתכם לכאן בימים שאחרי השיטפונות ואתם רוצים לשלב טיול רגלי, מומלץ להמשיך עם סימון שבילים כחול במעלה נחל צין. אחרי השיטפונות הגבים כאן מלאים ונוח יחסית להגיע אליהם בלי הרבה הליכה. תוכלו ללכת על סימון שבילים כחול כמה שתרצו ולחזור באותה הדרך, למי מכם שרוצה לצאת אל מסלול ארוך יותר, ישנה אפשרות לצאת למסלול קווי שדורש הקפצת רכבים.

 קרדיט על הצילום גל טוויג – לדף האינסטגרם של גל לחצו כאן.

המסלול הקווי מתחיל בסימון שבילים כחול, לאחר כ 2.1 ק”מ בצומת סימון שבילים כחול ירוק ממשיכים דרומה עם הירוק. מכאן צועדים על הירוק כ 1.4 ק”מ שזה גם חלק משביל הר הנגב. לאחר מכן מגיעים אל צומת דרכים שוב עם הכחול. הפעם פונים ימינה עם הכחול שיוביל אותנו לאחר כקילומטר הליכה עד לנקודת הסיום בתחנת הדלק והכניסה אל גן לאומי עבדת העיר הנבטית. אורכו של המסלול המלא כ 4.5 ק”מ, כולו חשוף לשמש ולכן הוא בדרגת קושי בינונית ומתאים למשפחות אוהבות הליכה. כדי להגיע לעין מעריף תוכלו לרשום בוויז: עין מעריף. כדי להגיע לחניה להקפצת הרכב השני למי מכם שיוצא למסלול המלא יש לרשום בוויז: גן לאומי עבדת (עיר נבטית) ולהחנות לצד תחנת הדלק פז.

תרצו להמשיך לטייל באיזור?

מצפה דור – באחד הקטעים של איזור מדרשת בן גוריון ממש מאחוריו הגענו למצפה דור. המקום הוקם לזכרו של דור כהן ז”ל אשר נהרג בטיול בגיאורגיה בשנת 2015. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אתר אבן רוח מים והמנסרה  -שני אתרים שמציגים תופעות גיאולוגיות מרשימות והן אטרקציה מקסימה לילדים. הם נמצאים במרחק 10 דק’ נסיעה ממכתש רמון ופחות מ-5 דק’ נסיעה אחד מהשני. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי צבעי מכתש רמון – בתוך מכתש רמון יש המון אפשרות למצוא הוכחות לתופעות גיאולוגיות מרתקות אחד האיזורים לראות את התופעות האלו הוא ציר הנסיעה בגן לאומי צבעי רמון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

כרם רמון – משנת 2010 הכרם קיים והוא הגדול ביותר בנגב. גודלו 650 דונם והוא נמצא צפונית למצפה רמון, כמה דקות נסיעה בלבד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חוות האלפקות –  נמצאת באחד המקומות היפים ביותר בארץ, קרוב למכתש במצפה רמון. בחווה יש כמובן, אלפקות וגם לאמות שמקורן מדרום אמריקה. יש גם סוסים, חמורים, עיזים ועוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 
מרכז המבקרים מכתש רמון – על שפת מצוק מכתש רמון ממוקם מרכז המבקרים המיוחד הזה שמספר את סיפור האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז”ל ומציג גם את יופיו המרהיב של המכתש. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 
מצפה רמון – גן הפסלים – הדרום הוא האהוב עלינו מבין אזורי הארץ, יש בו נופים עוצרי נשימה שלא ניתן להישאר אדיש אליהם אחד מהמקומות לחוות את עוצמת המדבר הוא ללא ספק גו הפסלים שנמצא על שפת מכתש רמון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 

מצפור ליפא גל פארק חרותות הסלע – מצפור ליפא גל נמצא באזור הר הנגב, בהר מחיה, והוא בגובה של 600 מ’ מעל פני הים. המצפור הוקם לזכרו של ליפא גל אשר היה איש קק”ל במשך רוב שנות חייו ונהרג בתאונה מצערת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין ירקעם -עין ירקעם נמצא למרגלות המכתש הגדול שבמצפה רמון והוא מעיין שזורמים בו מים לאורך כל השנה. בקיץ מזינים אותו מי המעיין ובחורף השטפונות אשר ממלאים את הגב.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.