Skip to content

עין יזרעאל ותצפית מתל יזרעאל - טיול ופיקניק לצד המים בחינם

עין יזרעאל הוא מעיין שנובע למרגלות הגלבוע, ויוצר בריכה טבעית גדולה ויפה. המקום מקסים ונסתר בתוך החורש הטבעי כך שמהכביש פשוט בלתי אפשרי לדעת על קיומו. בפעם הראשונה שגילינו את המקום בהחלט הופתענו ומאז אנחנו מגיעים לפה פעמים בשנה לבילוי של כמה שעות או כעצירה בדרך ליעד אחר. הבריכה אליה נובע המעיין היא גדולה וגובה המים בה סביב 1.5 מטר כך שניתן ממש לשחות בתוכה, והיא מלאה בכל ימות השנה במים נקיים וקרירים. סביב הבריכה עצי אקליפטוס ולכן המקום מוצל ונעים גם בקיץ. יש שולחנות פיקניק ופינות נעימות מפוזרות. מותר להדליק אש ולכן זה מקום די מושלם למנגלים לצד בריכה טבעית.

עד לאוקטובר 2019 היה ניתן להיכנס אל נקבת המים וללכת לאורכה בעזרת פנסים, אך בשל אי בטיחות היא נסגרה. הנקבה נמוכה בחלקים מסוימים המים בתוך הנקבה יכולים להגיע עד כחצי מטר ולכן הכניסה אליה מסוכנת ולכן היא נסגרה. יחד עם זאת ניתן להנות מתעלת מים שמובילה את המים מהנקבה ועד לבריכה הגדולה כך שאם אתם עם ילדים בקטנים תוכלו להנות איתם במים רדודים. כדי להגיע אל עין יזרעאל תוכלו לרשום בוויז “עין יזרעאל – מעיין נקבה”. שימו לב כי הכניסה לכביש העפר הוא באמצע כביש ראשי 675 ולכן סעו בזהירות.

מימיו של עין יזרעאל ממשיכים אל נחל נבות. שם תוכלו למצוא מסלול טיול רטוב שאורכו הוא כקילומטר אחד והוא מתחיל ממש כאן בעין יזרעאל. שם הנחל ניתן לו על שם נבות המקראי, בעל הכרם בעמק יזרעאל שמצא את מותו כאן ונרצח על ידי המלך אחאב. יש כאן שביל הליכה לצד הנחל, השביל שביל עפר, יש כאן פינות ישיבה לאורך הנחל הזורם, גשרונים קטנים לחצייה לצד השני וגם תמצאו בריכת שכשוך קטנה ואינטימית בשם בריכת הבוסתן. מכאן ניתן להתחבר אל דרך נוף נחל חרוד – למידע על דרך נוף נחל חרוד לחץ כאן. 

טיול נוסף שתוכלו לצאת מעין יזרעאל הוא אל מסלול שיש בו נוף משגע המגיע בסופו אל תל יזרעאל ובו נקודת תצפית מרהיבה על הגלבוע ואנדרטה לנופלים במלחמת השחרור. תל יזרעאל הוא בעל חשיבות היסטורית יהודית והוא מוזכר בתנ”ך במספר מקרים. תוכלו לראות גם מספר עדויות לכך כשתגיעו למקום. החזרה היא מאותה הדרך ממנה הגעתם. אל תל יזרעאל ניתן להגיע גם עם הרכב ישירות לחניון מסודר של המקום. גם כאן תמצאו שולחנות פיקניק מפוזרים לנוחיותכם. כדי להגיע ישירות אל התל תוכלו לרשם בוויז “עין יזרעאל”. אם תגיעו לכאן בשבת כנראה תמצאו כאן דוכן שמוכר אוכל דרוזי ועוד המון מטיילים שפוקדים את המקום.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

חורשת גדעון ובריכת גדעונה – בצמוד לגן לאומי מעיין חרוד שנמצא באיזור הגלבוע, תוכלו להנות ממסלול נגיש, רטוב וקליל שמתאים לכל המשפחה – חורשת גדעון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי בית שאן – בואו לחזור חזרה אחורנית בזמן. למדיע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מפלי קניון הבזלת נחל חרוד – אחרי הגשמים אתם יכולים להגיע לנקודת תצפית עוצרת נשימה על מפלי קניון הבזלת שזורמים כאן בעוצמה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל בין הגשרים – מסלול נגיש העובר לצידו של נחל חרוד, כאן גם תוכלו לחוות את מפלי חרוד מקרוב. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין מודע – מדובר בבריכה טבעית די גדולה וסביבה שולחנות פיקניק רבים. היתרון הגדול של המיקום שניתן להגיע ישירות לבריכה ולא דרך הכניסה הראשית של הפארק. המקום לא עולה כסף.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה עד למעיין לחץ כאן.

עין שוקק – בריכה יפהפייה שנוצרת גם היא מנביעה טבעית. מדובר בבריכה די גדולה שעומק המים בה מגיע עד 1.5 מטר, המים בה נקיים וצלולים וזורמים בכל ימות השנה.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

גן השלושה – שמו הנוסף והיותר מוכר הוא הסחנה, מה עוד אפשר לומר על המקום הזה ולא נאמר? בריכות בצבע טורקיז שמתמזגות עם השמיים, שטחי דשא תחת העצים, מפלונים שנותנים הרבה של חול ובעיקר מקום נהדר להעביר בו יום שלם או אפילו לעשות קמפינג. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

גני חוגה – אל מול נוף הרי הגלעד תוכלו להגיע לפיסת גן עדן קטנה או יותר נכון גדולה – מעיינות “חוגה” – פארק מים בטבע. למי שמכיר את איזור בקעת בית שאן יודע אומנם כי בתקופת הקיץ חם פה מאוד, אך לשמחתנו האיזור כולו התברך בכמות אדירה של מעיינות טבעיים לטבול בהם. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.