Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עין יזרעאל: מעיין נובע לצד הגלבוע

למרגלות הגלבוע ממש בתפר בין עמק יזרעאל לעמק חרוד נובע מעיין עין יזרעאל. המעיין יוצר בריכה טבעית גדולה ויפה בתוך חורשת אקליפטוסים. המקום מקסים ונסתר בתוך החורש הטבעי כך שמהכביש פשוט בלתי אפשרי לדעת על קיומו. הבריכה אליה נובע המעיין היא גדולה וגובה המים בה סביב 1.5 מטר כך שניתן ממש לשחות בתוכה, היא מלאה בכל ימות השנה במים נקיים וקרירים. סביב הבריכה עצי אקליפטוס ולכן המקום מוצל ונעים גם בקיץ. יש שולחנות פיקניק רבים ופינות נעימות מפוזרות. מותר להדליק אש ולכן זה מקום די מושלם למנגלים לצד בריכה טבעית.

עד לאוקטובר 2019 היה ניתן להיכנס אל נקבת המים וללכת לאורכה בעזרת פנסים, אך בשל אי בטיחות היא נסגרה. הנקבה נמוכה בחלקים מסוימים המים בתוך הנקבה יכולים להגיע עד כחצי מטר לכן הכניסה אליה מסוכנת ולכן היא נסגרה. יחד עם זאת ניתן להנות מתעלת מים שמובילה את המים מהנקבה ועד לבריכה הגדולה כך שאם אתם עם ילדים בקטנים תוכלו להנות איתם במים רדודים. בלב ליבה של הבריכה הגדולה ישנו בית נטוש שהיה בעבר משמש כבית משאבה. שימו לב כי יש שלט האוסר כניסה אליו בשל סכנת התמוטטות. כדי להגיע אל עין יזרעאל תוכלו לרשום בוויז “עין יזרעאל – מעיין נקבה”. שימו לב כי הכניסה לכביש העפר הוא באמצע כביש ראשי 675 ולכן סעו בזהירות.

נחל נבות

מימיו של עין יזרעאל ממשיכים וזורמים היישר אל נחל נבות. שם תוכלו למצוא מסלול טיול רטוב שאורכו כקילומטר אחד והוא מתחיל ממש כאן בעין יזרעאל. צריך לקחת בחשבון כי לפעמים המעבר בתוך המים בלתי אפשרי בגלל שיחים או לכלוך של מטיילים. שם הנחל ניתן לו על שם נבות המקראי, בעל הכרם בעמק יזרעאל שמצא את מותו כאן ונרצח על ידי המלך אחאב. יש כאן שביל הליכה לצד הנחל, השביל שביל עפר, יש כאן פינות ישיבה לאורך הנחל הזורם, גשרונים קטנים לחצייה לצד השני וגם תמצאו בריכת שכשוך קטנה ואינטימית בשם בריכת הבוסתן. מכאן ניתן להתחבר אל דרך נוף נחל חרוד .

מסלול הליכה מתל יזרעאל אל עין יזרעאל

למי מכם שרוצה לצאת למסלול הליכה יכול לשלב את הביקור בעין יזרעאל יחד עם תל יזרעאל הסמוך. במהלך המסלול תוכלו להנות מנוף משגע הנשקף מהתל. ניתן לבחור לטפס מעין יזרעאל אל התל או להתחיל בתל ולסיים בעין יזרעאל.  תל יזרעאל הוא בעל חשיבות היסטורית יהודית והוא מוזכר בתנ”ך במספר מקרים. מידע מפורט על המסלול המלא לחצו כאן.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

חורשת גדעון ובריכת גדעונה – בצמוד לגן לאומי מעיין חרוד שנמצא באיזור הגלבוע, תוכלו להנות ממסלול נגיש, רטוב וקליל שמתאים לכל המשפחה – חורשת גדעון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי בית שאן – בואו לחזור חזרה אחורנית בזמן. למדיע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מפלי קניון הבזלת נחל חרוד – אחרי הגשמים אתם יכולים להגיע לנקודת תצפית עוצרת נשימה על מפלי קניון הבזלת שזורמים כאן בעוצמה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל בין הגשרים – מסלול נגיש העובר לצידו של נחל חרוד, כאן גם תוכלו לחוות את מפלי חרוד מקרוב. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין מודע – מדובר בבריכה טבעית די גדולה וסביבה שולחנות פיקניק רבים. היתרון הגדול של המיקום שניתן להגיע ישירות לבריכה ולא דרך הכניסה הראשית של הפארק. המקום לא עולה כסף.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה עד למעיין לחץ כאן.

עין שוקק – בריכה יפהפייה שנוצרת גם היא מנביעה טבעית. מדובר בבריכה די גדולה שעומק המים בה מגיע עד 1.5 מטר, המים בה נקיים וצלולים וזורמים בכל ימות השנה.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

גן השלושה – שמו הנוסף והיותר מוכר הוא הסחנה, מה עוד אפשר לומר על המקום הזה ולא נאמר? בריכות בצבע טורקיז שמתמזגות עם השמיים, שטחי דשא תחת העצים, מפלונים שנותנים הרבה של חול ובעיקר מקום נהדר להעביר בו יום שלם או אפילו לעשות קמפינג. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

גני חוגה – אל מול נוף הרי הגלעד תוכלו להגיע לפיסת גן עדן קטנה או יותר נכון גדולה – מעיינות “חוגה” – פארק מים בטבע. למי שמכיר את איזור בקעת בית שאן יודע אומנם כי בתקופת הקיץ חם פה מאוד, אך לשמחתנו האיזור כולו התברך בכמות אדירה של מעיינות טבעיים לטבול בהם. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.