Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נחל רקפת - הר הכרמל

נחל רקפת הוא נחל אכזב בכרמל, הוא מתחיל את דרכו בדלית אל כרמל וסתיים בנחל יגור. נחל רקפת מציע למטיילים מסלול הליכה קווי המצריך הקפצת רכבים, מוצל ברובו, כולל מעברים במדרגות סלע, דרגיות, נופים ופריחה מרשימה מאוד בתקופת הפריחה. אורכו של המסלול כ 4.5 ק”מ, הוא מוגדר בדרגת קושי בינוני עד קשה, מתאים למשפחות שאוהבות הליכות ואתגרים. בתחילת המסלול ניתן לבקר גם בחורבת כרך שרידי ישוב יהודי מהתקופה הרומית והתקופה הביזנטית עם פסיפס, מערת קבורה, בורות מים ועוד. חשוב לציין – אין להיכנס למסלול כשיורד גשם או מיד אחריו.

את המסלול נתחיל מהכיכר הראשונה של דלית אל כרמל בכביש 672. מכן יוצא מכאן נצעד מזרחה לכיוון חרבת כרך ותחילת מסלול נחל רקפת – צריך לקחת בחשבון כי ה 600 מטרים הראשונים הם לא מסומנים בסימון שבילים. השביל מהכיכר נראה בצורה ברורה והוא יוביל אותנו למפגש עם השביל השחור, למי מכם שרוצה לבקר בחורבת כרך יכול להמשיך מעט עם השחור. מי שרוצה להמשיך לנחל רקפת יפנה כאן ימינה יצעד כ 200 מטרים נוספים לא מסומנים עד למפגש עם סימון שבילים אדום.

אם תגיעו לכאן בימי הפריחה תפגשו עוד בתחלת המסלול את הכלניות שצובעות כאן את הכרמל באדום. נצעד על המסלול האדום כקילומטר בדרך נוחה להליכה עד להגעה למפגש עם דרך נוף הכרמל, כביש סלול אותו נחצה בזהירות ונמשיך עם המסלול האדום. חלק זה של המסלול הוא החלק המעניין באמת אורכו כ 1.7 ק”מ – כאן תצעדו בין סלעים, יתדות, בתוך חורש מוצל ומדהים – שמרו על הילדים. מכאן נותר לנו עוד בדרך קילומטר של הליכה, מעט בעליה עד לנקודת הסיום ולרכב שמחכה לנו בסוף המסלול. כדי להגיע לתחילת המסלול תוכלו ללחוץ כאן לנקודת וויז. כדי להגיע לסוף הסמלול תוכלו ללחוץ כאן לנקודת וויז.

אם תרצו להמשיך לטייל באיזור:

מנזר אל מוחרקה ודרך לנוף – בסמוך לישוב דלית אל כרמל נמצאת פסגרת קרן הכרמל שנמצאת בגובה של 474 מטר מעל פני הים. אם אתם מחפשים נקודת תצפית עוצרת נשימה וטיול דתות קצר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מצפור דוד אייזן בפארק הכרמל – במדרונות הצפון-מזרחיים של פארק הכרמל בסמוך ליישוב עוספיה ישנו אתר הנצחה למלחמת ההתשה, מקום מיוחד מאוד עם נוף מרהיב – מצפור דוד אייזן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מסלול בחורשת הארבעים ומצוקי הארבעים – טיול אל חורשת הארבעים בפארק הכרמל עובר לאורך מצוקי הכרמל וממנו נשקף נוף רחב ומרשים מאוד. טיול משפחתי מושלם עם נופים והמון פריחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

דרך הדורות וחניון הכלניות – פארק הכרמל הוא אחד האתרים המבוקשים ביותר לטיול עם המשפחה. בכל עונות השנה מגיעים לכאן מטיילים מכל הארץ כדי ליהנות מהשפע והיופי של המקום הזה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הצניר בנחל כלח – שוויצריה הקטנה פארק הכרמל – את הטיול שלנו הפעם החלטנו לעשות בנחל כלח אל הצניר המדהים שנמצא בתוך שוויצריה הקטנה בחלקו הצפוני של הר הכרמל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

יער קרן הכרמל – שביל המערות וחורבת חרמש – אל יער קרן הכרמל הגענו ממש לאחר הגשמים. שביל המערות, חורבת חרמש, הפריחה הצבעונית בדיוק החלה, הרייח של טיול בתוך יער רטוב והנוף מכאן עוצר נשימה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מסלול לחורבת רקית ותצפית הר שוקף – בלב הר הכרמל תוכלו למצוא מגוון רחב של מסלולים בדרגות קושי שונות, אחד המסלול שפחות מוכרים הוא מהאתר הארכאולוגי חורבת רקית עד להר שוקף. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רכס אצבע ומערת אצבע בפארק הכרמל – בצידו המערבי של הכרמל תוכלו למצוא מסלול בשילוב נוף, טיול יער בתוך חורש אורנים וטיפוס אל ההר הירוק כל ימות השנה אל רכס אצבע ומערת אצבע. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע חי בר – החי בר כרמל היא שמורה לגידול בעלי חיים שנתונים בסכנת הכחדה או כאלה שכבר נכחדו מהאזור. רשות הטבע והגנים עושה כל מאמץ בשביל להחזיר את החיות לטבע. מגדלים כאן את החיות, מטפלים בהם וכשהם מספיק גדולים וחזקים מחזירים אותם אל המקום הטבעי שלהם. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק הגשרים התלויים בנשר – במורדותיו הצפון-מזרחיים של הכרמל, בפאתי העיר נשר, נמצא פארק נשר. 275 דונם של עצי אורן וחורש ים תיכוני של עצי אורן ואלון. אחד מהפארקים המדהימים שיש לטייל בהם באיזור כשבמרכזו אטרקציה מיוחדת במינה של שני גשרים תלויים שעוברים מעל הואדי (לא מומלץ לפחדנים). למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.