Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נחל קטיע דרך אורי פארק נשר

פארק נשר נמצא בפאתי העיר נשר, למרגלות הכרמל. בפארק יש מספר מסלולי טיול, מתקני שעשועים, נוף אותנטי ומיוחד של הטבע במיטבו ואת האטרקציה המרכזית של המקום – פארק הגשרים התלויים המיוחד עליו פרטנו בצורה נפרדת כאן. המסלול שלא הרבה מכירים נמצא דווקא מתחת לגשרים התלויים בתוך ואדי נחל קטיע ושמו “דרך אורי”.

דרך אורי נחנכה בפארק נשר בשנת 2009 לזכרו של סגן אורי בינמו, בנו של ראש עיריית נשר, אשר נהרג בפעילות מבצעית שבמהלכה הגן בגופו ומנע חדירת 2 מחבלים מתאבדים בדרכם לבצע פיגוע. על כך הוא קיבל ציון לשבח לאחר מותו. מרחבת החנייה נתחיל לצעוד במדרגות שיקחו אותנו במגמת ירידה לכיוון תחילה המסלול. ממש בתחילתו עוברים באיזור פיקניקים הכולל שולחנות פיקניק, גן שעשועים ואתר ההנצחה שהוקם לזכרו של אורי. אתר ההנצחה נבנה בצורת פסל חנוכייה גדול ומרשים שמסמל את חג החנוכה במהלכו נהרג אורי. עוד באתר ההנצחה תמצאו שילוט שמספר את פרטי האירוע ומסביר גם על שביל הטיול. 

מאתר ההנצחה יוצא מסלול הטיול והוא מסומן בסימון שבילים ירוק. אורכו המלא על המסלול שנפרט כאן כ 2.5 ק”מ, הוא מעגלי והוא מתאים לכל המשפחה. היתרון של המסלול שהוא מוצל מאחר, הוא עובר בתוך החורש הטבעי, בתוואי של נחל קטיע ואפשר לשלב אותו גם מעבר על הגשרים התלויים. במהלך הטיול במסלול נפגוש גם מערות אבן שמצביעות שלהתיישבות עתיקה שהייתה באזור הזה.

לאחר שעברנו את אתר ההנצחה נצעד כ 250 מטרים ונגיע אל צומת שבילים: ירוק כחול. נפנה שמאלה עם הכחול שחוצה את נחל קטיע, בדרך נעבור בין מערות קטנות ולאחר צעידה של כ 200 מטרים נגיע אל מערה גדולה ובה יש מספר חדרים. ניתן להגיע עם פנסים אך לא חובה למי מכם שלא רוצה להיכנס לעומקה. החדרים הפנימים שלה יותר חשוכים. בחפירות שבוצעו כאן נמצאו שרידים וסימנים המעידים על כך שהמערה פעלה בתקופה פרהיסטורית בתקופת האדם הקדמון.

נמשיך לצעוד מהמערה עם הסימון הכחול ולאחר כ 200 מטרים נוספים נפגוש שוב את הסימון הירוק, הפעם נפנה עם הירוק שמאלה. לאחר כ 100 מטרים מגיעים אל צומת שבילים ירוק שחור, כאן נמשיך שמאלה עם הירוק במגמת עליה. לאחר צעידה של כ 250 מטרים נחלוף בפני נקודת תצפית עם ספסלים ונגיע אל הגשר התלוי הראשון מבין השניים. מכאן נמשיך עם הירוק כ 130 מטרים ונגיע אל הגשר התלוי השני אותו נחצה. אורכו של הגשר התלוי השני כ 80 מטרים ואפשר לקבל ממנו אחלה נקודת תצפית על נחל קטיע.

לאחר שעברנו את הגשר התלוי נפנה עם הירוק ימינה וממש לאחר כ 20 מטרים נראה ירידה במדרגות אל הואדי שיחזיר אותנו אל נחל קטיע. חשוב לציין: יש כאלה הבוחרים לחזור עם הירוק עד לנקודת הסיום כ 700 מטרים עד לחניה בחלק הנגיש. למי שרוצה להמשיך את נחל קטיע ירד במדרגות בסימון שחור כאשר מולכם תוכלו לראות את הגשר שזה עתה חציתם וברקע של את אוניברסיטת חיפה. לאחר ירידה מעט טכנית אבל לא קשה במיוחד  של כ 70 מטרים נגיע אל גשר עץ קטן שחוצה את נחל קטיע, ממשיכים בהליכה של כ 50 מטרים ואז נוכל לראות בדיוק מעלינו את הגשר התלוי הראשון.

נמשיך עם השחור כ 160 מטרים ואז נגיע אל צומת שבילים שחור ירוק, אם הצומת הזו מוכרת לכם אתם צודקים מכאן הגענו. נמשיך ישר עם הירוק. לאחר כ 350 מטרים הליכה שבמהלכה גם נפגוש עוד מערות קטנות שלא ניתן להיכנס אליהן וחלקן גם אטומות. נגיע לצומת סימון שבילים ירוק כחול. השביל הכחול הוא השביל שהלכנו בו בתחילת המסלול, הפעם נמשיך עם הירוק. לאחר הליכה של כ 250 מטרים נגיע אל מתחם אתר ההנצחה, הגן שעשועים והשולחנות פיקניק מכאן התחלנו. 

דרכי הגעה לנחל קטיע דרך אורי

כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז “פארק נשר הגשר התלוי”. לבאים מצומת העמקים כביש 75 יש לפנות בצומת יגור שמאלה לבאים מכיוון מזרח או ימינה לבאים מכיוון מערב אל נשר על כביש 752. ניסע כ 2.8 ק”מ נחלוף על פני ספייס קאנטרי, מגרש כדורגל נשר ומפעל נשר עד לפניה שמאלה לכביש 705. ניסע כ 2 ק”מ במגמת עלייה עד לפניה ימינה על פי השילוט לפארק נשר. מהפניה ימינה ניסע כ 600 מטרים עד שנגיע לכיכר ובה נפנה שמאלה ברחוב החרוב, נסע ברחוב החרוב כ 600 מטרים עד שנראה משמאלנו את פסל האריה הגדול ואת הכניסה לחניון פארק נשר.

אם תרצו להמשיך לטייל באיזור:

נחל נשר – שמורת הר הכרמל – בצידו המזרחי של הר הכרמל אל מול נוף מפרץ חיפה נמצא נחל נשר, נחל אכזב שמתחיל בצומת דמון ויורד עד לחניון יער היערנים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

פארק הספורט בנשר – הפארק הגדול ביותר בעיר ויש בו מגוון גדול של מתקני משחק, שעשועים ומגרשי ספורט שיכולים להתאים לכל הגילאים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מצפור דוד אייזן בפארק הכרמל – במדרונות הצפון-מזרחיים של פארק הכרמל בסמוך ליישוב עוספיה ישנו אתר הנצחה למלחמת ההתשה, מקום מיוחד מאוד עם נוף מרהיב – מצפור דוד אייזן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

קרן הכרמל – מנזר המוחרקה – בסמוך לישוב דלית אל כרמל נמצאת פסגת קרן הכרמל שנמצאת בגובה של 474 מטר מעל פני הים. אם אתם מחפשים נקודת תצפית עוצרת נשימה וטיול דתות קצר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מסלול בחורשת הארבעים ומצוקי הארבעים – טיול אל חורשת הארבעים בפארק הכרמל עובר לאורך מצוקי הכרמל וממנו נשקף נוף רחב ומרשים מאוד. טיול משפחתי מושלם עם נופים והמון פריחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

הצניר בנחל כלח – שוויצריה הקטנה פארק הכרמל – את הטיול שלנו הפעם החלטנו לעשות בנחל כלח אל הצניר המדהים שנמצא בתוך שוויצריה הקטנה בחלקו הצפוני של הר הכרמל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מסלול לחורבת רקית ותצפית הר שוקף – בלב הר הכרמל תוכלו למצוא מגוון רחב של מסלולים בדרגות קושי שונות, אחד המסלול שפחות מוכרים הוא מהאתר הארכאולוגי חורבת רקית עד להר שוקף. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

שביל סטלה מאריס כוכב הים – בצד המערבי של חיפה עובר שביל סטלה מאריס. אם תגיעו לכאן תרגיש לרגע כאילו קפצתם בקטנה לאחד האיים המוכרים של יוון – נוף הים הפתוח בשילוב עם כיפת הקפלה הלבנה מעבירה את ההרגשה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

דרך האש –  מדובר על מסלול הליכה אינטראקטיבי שמטרתו העיקרית להנגיש למטיילים כמה שיותר מידע על עולם השריפות, דרכי התפשטותן ואיך ניתן למנוע אסון כמו שהכרמל חווה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מעיין אלרואי ופארק הקטר – מסלול הליכה על טיילת רכבת העמק העובר בפארק הקטר עם מגוון קרונות משוחזרים של רכבת העמק ומעיין אלרואי שמעולה לטבילת התרעננות בימים החמים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.