Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נחל יצפור - רכס הגלבוע

נחל יצפור היורד בתלילות מרכס הגלבוע הישר אל בקעת בית שאן, מציע מסלול הליכה אתגרי, קצר עם נוף עוצר נשימה המתאים למשפחות מטיבות לכת. שם הנחל ניתן לו על שם פסוק בספר שופטים המספר את סיפור המלחמה בין גדעון בן יואש במדיינים. המסלול בנחל יצפור הוא מסלול קווי לכן יש צורך בהקפצת רכבים, הוא מסומן בסימון שבילים אדום, אורכו המלא של המסלול הוא 2 ק”מ ובו יש מספר של מפלים אותם יורדים בעזרת יתדות. אין להיכנס למסלולים בנחל יצפור בימים גשומים או מיד לאחר מכן מחשש לשיטפונות והחלקות.

העונה בה הכי מומלץ לבקר כאן היא ללא ספק עונת האביב, כל הגלבוע נצבע ירוק ואפשר להנות לאורך המסלול במגוון רחב של פריחה צבעונית כמו: רקפות, כלניות, נוריות ואירוס הגלבוע ועוד. המסלול מתחיל בחניון יום קטן ואינטימי בשם “חיניון יצפור”, יש כאן מספר קטן של שולחנות פיקניק. רגע לפני תחילת המסלול תוכלו לפגוש את האנדרטה שמציינת כי המסלול מוקדש לזכרו של תת אלוף ארז גרשטיין בפעילות מבצעית ממטען צד באדמת לבנון בפברואר 1999. ארז היה בן 39 במותו. מכאן המסלול נמצא במגמת ירידה, נפגוש את המפל הראשון, מערה חצובה בסלע, נעבור בין חורשת אורנים ונגיע גם לנקודת תצפית עוצרת נשימה על בקעת בית שאן והמצוק המרשים של הנחל.

לאחר התצפית נרדש בין שלושה מפלים בין דרגיות ומדרגות סלע – בשלב זה שמרו על הילדים. לאחר הירידה בשלושת המפלים נמשיך בשביל המוביל אותנו אל הרכב שממתין לנו לאחר מעבר הבקר לצד מבנה עגול גדול “בריכת מים”. למי מכם שרוצה להאריך את המסלול יכול לסיים אותו בעין שוקק שבפארק המעיינות, יש לקחת בחשבון כי מהרגע שעוברים את מעבר הבקר למעשה הולכים על שבילים לא מסומנים כ 2.7 ק”מ, לכן מומלץ להשתמש באפליקציית ניווט. כדי להגיע לתחילת המסלול תוכלו לרשום בוויז: חניון יצפור תחילת מסלול. כדי להגיע לסוף המסלול להקפצת הרכב שימתין לנו בסופו תוכלו לרשום בוויז: נחל יצפור חניון חניון תחתון – פונים שמאלה בכביש 6666 לכביש עפר ונוסעים כ 700 מטרים עד לבריכת מים שם מחנים את הרכב.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

דרך נוף הגלבוע – דרך נוף גלבוע היא האחת היפות בארץ ממנה נשקפים נופי העמק והגליל. בדרך נקודות תצפית ביניהן כתף שאול המפורסמת. אפשר לטייל כאן וגם לעשות פיקניק. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חוות הרוח בגלבוע – על הרי הגלבוע הוקמה חוות רוח ע”ש שלמה שמלצר והיא נמצאת בסמוך לקיבוץ מעלה גלבוע. בחוות הרוח ישנם המון מתקנים שמטרתם לייצר אנרגיה ירוקיה – חשמל סולארי, טורבינות רוח אותן אפשר לראות למרחקים, אגירת אנרגיה שאובה ועוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל נוף גבעת המורה רמות יששכר – שביל נוף גבעת המורה – יששכר או בשמו הנוסף שלוחת הצבאים עובר בדרך חקלאית שהוסדרו בה חניוני יום לזכרם של דמויות שפעלו באיזור. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חורשת גדעון ובריכת גדעונה – בצמוד לגן לאומי מעיין חרוד שנמצא באיזור הגלבוע, תוכלו להנות ממסלול נגיש, רטוב וקליל שמתאים לכל המשפחה – חורשת גדעון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי בית שאן – גן לאומי בית שאן מציג את שרידי העיר הקדומה ומספר את ההיסטוריה של בית שאן הרומית והביזנטית. בית שאן היא אחת הערים העתיקות והשמורות בישראל. למדיע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מפלי קניון הבזלת נחל חרוד – אחרי הגשמים אתם יכולים להגיע לנקודת תצפית עוצרת נשימה על מפלי קניון הבזלת שזורמים כאן בעוצמה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל בין הגשרים – מסלול נגיש העובר לצידו של נחל חרוד, כאן גם תוכלו לחוות את מפלי חרוד מקרוב. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין מודע – מדובר בבריכה טבעית די גדולה וסביבה שולחנות פיקניק רבים. היתרון הגדול של המיקום שניתן להגיע ישירות לבריכה ולא דרך הכניסה הראשית של הפארק. המקום לא עולה כסף.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה עד למעיין לחץ כאן.

עין שוקק – בריכה יפהפייה שנוצרת גם היא מנביעה טבעית. מדובר בבריכה די גדולה שעומק המים בה מגיע עד 1.5 מטר, המים בה נקיים וצלולים וזורמים בכל ימות השנה. בשנים האחרונות שופץ השטח סביב הבריכה וכעת המקום אפילו עוד יותר מזמין ונעים. תוכלו לשבת סביב הבריכה, להתמקם לכמה שעות ואפשר גם לעשות על האש. המקום לא עולה כסף.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

גן השלושה – שמו הנוסף והיותר מוכר הוא הסחנה, מה עוד אפשר לומר על המקום הזה ולא נאמר? בריכות בצבע טורקיז שמתמזגות עם השמיים, שטחי דשא תחת העצים, מפלונים שנותנים הרבה של חול ובעיקר מקום נהדר להעביר בו יום שלם או אפילו לעשות קמפינג. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

גני חוגה – אל מול נוף הרי הגלעד תוכלו להגיע לפיסת גן עדן קטנה או יותר נכון גדולה – מעיינות “חוגה” – פארק מים בטבע. למי שמכיר את איזור בקעת בית שאן יודע אומנם כי בתקופת הקיץ חם פה מאוד, אך לשמחתנו האיזור כולו התברך בכמות אדירה של מעיינות טבעיים לטבול בהם. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.