שביל נחל נעמן

שביל נחל נעמן בגליל המערבי עובר בין קריית ביאליק ועד לפאתי העיר עכו. הוא מתחיל את זרימתו בעין אפק, מגיע עד אזור הקיבוצים (מסריק, עין המפרץ) ובסופו נשפך אל הים בעכו. בעבר האזור היה מוזנח ומלא פסולת והנחל סבל משנים של זרימת מי שפכים וביוב אליו. אך בשנת 2007 קק"ל ומספר גופים נוספים ניקו את המקום כולו, הזרימו מים נקיים אל הנחל והכשירו את שביל ההליכה העובר לאורך חלקו של הנחל. לשביל יש מספר אופציות לטיול: מסלול נגיש לעגלות שאורכו 2 ק"מ מעגלי או מסלול קווי שאורכו סביב 5 ק"מ הלוך חזור. נכון לינואר 2021 באיזור מתבצעות עבודות שיקום ופיתוח.

המסלול המעגלי: מתחיל ממגרש החנייה במשעולי שביל נחל נעמן, הכניסה לכאן היא ליד מתחם הקומפסט (פירוט מפורט על הגעה בסוף הכתבה). כאן תחנו את הרכב הישר לתחילת המסלול ומשם תתחילו בצעידה נעימה וקלילה לצד הנחל. בכניסה יש שילוט על המקום וגדר להולכי רגל שפתוחה (הגדר למעבר לרכבים סגורה) בדרך תפגשו שלטי הסבר על המקום, המון ספסלים ופינות ישיבה מוצלות וגם מתקן שעשועים קטן לילדים. אם תתמקדו במים, אולי תצליחו לראות את בעלי החיים שגרים כאן: עופות, דגים וצבי נחל גדולים. בכל רגע תוכלו לעצור למנוחה באחד הספסלים או לחזור אחורה בדרך ממנה הגעתם. אפשר גם להביא דברים לפיקניק קטן. בדרך תפגשו גשרים קטנים שעוברים מעל הנחל, אם תרצו אתם תוכלו להמשיך / לחזור בשביל המקביל, ובעצם ליצור מסלול מעגלי. חשוב לציין כי המסלול הזה הוא מסלול מונגש לעגלות.

היתרון הגדול של שביל הנחל הוא בהיותו נגיש לחלוטין לכל אורכו. הוא מתאים לעגלות, נסיעה באופניים או בימבה לקטנטנים. זמן הטיול תלוי בקצב ההליכה שלכם ובמספר העצירות שתעשו בדרך. אנחנו עשינו את המסלול כולו (הלוך-חזור) והיינו במקום כשעתיים כולל עצירות. בהחלט מקום נחמד לבלות בו בילוי קצר עם המשפחה קרוב לבית. שימו לב – הכניסה למים אסורה.

המסלול הקווי: ממגרש החניה במשעולי שביל נחל נעמן ניתן ללכת לכיוון דרום ולהנות ממסלול שעובר שיקום מדהים לאורך נחל נעמן. השביל מגיע עד לעין נימפית ואפילו ניתן להגיע עד לאיזור הדרומי של כפר מסריק. את המסלול ניתן לעשות הלוך חזור או אם אתם עם 2 רכבים ניתן להחנות את הרכב השני בכניסה הדרומית של כפר מסריק. את המסלול הזה אפשר לעבור עם עגלות אך צריך לקחת בחשבון שהו אלא סלול. שימו לב – הכניסה למים אסורה.

הוראות הגעה:  בעבר היה ניתן להגיע לשביל משני הכניסות – הצפונית והדרומית. הכניסה הדרומית, שמתחילה בשוק של קריית ביאליק בשדרות ח"ן בוטלה באופן זמני עקב עבודות בנייה. בעתיד יש תכנון להכשיר שם שביל גישה חדש. לכן נכון לינואר 2021 ניתן להגיע לשביל מהכניסה הצפונית בלבד, רשמו בוויז: "שביל נחל נעמן קרית ביאליק" זו הכניסה שנמצאת בסמוך למתחם הקומפוסט בקרית ביאליק מיד לאחר הירידה מכביש 22 אל כיוון כרי נעמן. 

רעיונות לעוד טיולים באיזור:

שמורת הטבע עין אפק – מדובר בשמורת הטבע שנמצאת באזור הקריות. לא להתבלבל עם שמורת תל אפק – שנמצא במרכז. מדובר בשני מקומות שונים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

קיבוץ כפר מסריק – סוד הפלא הקיבוצי – בשנים האחרונות קיבוץ כפר מסריק החל תהליך של שימור מבני הקיבוץ המקוריים והפך אותם לחוויה שמחזירה אתכם אחורנית בזמן כחלק ממיזם משבת ישראלית. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חצי האי עכו – סודות עכו העתיקה – האמת, שאנחנו הופתענו לטובה כשהחלטנו ללכת לחוות את חצי האי עכו. העיקר שוקקת חיים, מלאת תיירים, מסעדות, שווקים והמון היסטוריה מעניינת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין חרדלית נחל כזיב – עין חרדלית הוא מקום פשוט מושלם לטיול משפחות עם ילדים באזור הגליל. מסלול קסום וקליל שכולל הליכה בתוך המים ומתאים מאוד לימים חמים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק אדמית ומערת הקשת – תצפית נוף מהיפות שיש בגליל המערבי, הצופה גם על מערת הקשת המיוחדת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק הסלעים בכיסרא – תופעת טבע ייחודית שמתקיימת רק כאן, מסלול נוח להליכה המתאים לכל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי מבצר יחיעם ואנדרטת שיירת יחיעם – סיפור מורשת הקרב של שיירת יחיעם וסיפור המבצר המוכר – למידע על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי אכזיב – החוף הכי יפה בצפון הארץ, מים כחולים שקופים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מצודת מונפורט ונחל כזיב – ממצודת מונפורט המיוחדת נוכל לצאת לטיול במספר מסלולים בדרגות קושי שונות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

יער חניתה – בואו להכיר את סיפור חומה ומגדל ולהנות ממגוון מסלולים לכל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק העמקים לאורך נחל הקישון – לאורך נחל הקישון תוכלו למצוא מגוון נקודות עניין למסלולי הליכה או מסלולי רכיבה עם אופניים ואפילו מעיין צלול ואטרקציות לילדים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק הגשרים התלויים בנשר – מסלול הליכה העובר בין 2 גשרים ארוכים ותלולים, מסלול מתאים לכל המשפחה מעל לנחל קטיע ודרך אורי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com