8 מקומות שתוכלו לראות את פריחת התורמוסים בטבע

פריחת התורמוסים היא פריחה מרשימה וכל כולה סגולה, כחולה ולבנה. התורמוס פורח בין פברואר למרץ תלוי במזג האוויר של אותה שנה. בארצנו הקטנה יש 7 סוגי תורמוסים, הנפוצים ביניהם הם: תורמוס ההרים ותורמוס ארץ ישראלי. פריחת התורמוס מרשימה בעיקר בגלל שהיא מונה בין 10-20 פרחים הפונים לכיוון השמש ונפתחים לפי הסדר מלמטה למעלה. יתרה מזאת בכתבי הרמב"ם מיוחסות לתורמוס סגולות רפואיות! בכתבה הבאה תוכלו לקבל את המקומות בטבע הפתוח בהם תוכלו לפגוש את הפריחה היפה והכל כך מיוחדת הזו. כל התמונות בכתבה צולמו בתחילת בפברואר 2021.

שמורת הטבע נחל תבור – נחל תבור או בשמו הנוסף ואדי אל בירה נמצא בגליל התחתון והוא מתחיל באיזור הרי נצרת, משם ממשיך לאיזור הר תבור ובסופו של דבר נשפך אל הירדן בקיבוץ גשר. מסלול הטיול המפורסם והיפהפה בנחל תבור הוא המסלול הארוך והאתגרי של קניון הבזלת שממנו אפשר להנות מהפריחה המרשימה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חורשת בלו קיבוץ רמות מנשה – כאן תוכלו למצוא את תורמוס ההרים, שדה גדול בגווני סגול כחול. בשנים קודמות כמות הפריחה כאן הייתה מרשימה מאוד והשנה נכון לתחילת פברואר 2021 הפריחה רק החלה ויש רק כמה בודדים. כדי להגיע לכאן תוכלו לפנות מצומת אליקים לכביש 672, לאחר נסיעה של 4 ק"מ נפנה ימינה לכיוון קיבוץ רמות מנשה. לאחר נסיעה של 2 ק"מ נראה בצד ימין שלנו (לפני הכניסה לקיבוץ) את חורשת בילו ושם ריכוז הפריחה נמצא.

שמורת תורמוס ההרים בנעורה – ממש בסמוך לעפולה תוכלו למצוא פריחה מרשימה של התורמוסים מול נופי עמק יזרעאל דרומית לנאעורה. ממש בגבול של שמורת גבעת המורה בצד המזרחי תמצאו את הפריחה, חשוב לציין שבעת הגשמים הדרך יכולה להיות בוצית ולא עבירה לכל רכב. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז "שמורת תורמוס ההרים בנעורה".

בשטחים הפתוחים סביב אחוזת ברק – נגלה לכם מיקום נוסף שנמצא קצת לפני נעורה, סביב הישוב הקהילתי אחוזת ברק תמצאו בעונה מרבדי תורמוסים מדהימים! הכניסה אפשרי דרך כביש עפר בין דברת ולאחוזת ברק אל מול נופי התבור בסמוך למבנה הנטוש שבשדות. נכון לתחילת פברואר 2021 הפריחה כבר החלה.

בשטחים הפתוחים בגני תקווה – ממש בסמוך לקאנטרי גלים בגני תקווה תמצאו שטחים ופרדסים רבים שם תמצאו נכון לתחילת פברואר 2021 פריחה מרשימה של תורמוסים שצובעים את האיזור בגווני כחול סגול. כדי להגיע תוכלו לרשום בוויז קאנטרי גלים.

גבעת התורמוסים תל שוכה – נכון לתחילת פברואר 2021 הפריחה כאן כמעט בשיאה. שביל הליכה המוביל אל פסגת תל שוכה הישר אל גבעת התורמוסים בליכה נוחה וקלילה. היסטוריה רבה יש בתל שוכה על פי התנ"ך, זהו מקום אסטרטגי שמביא אליו מדי שנה מטיילים רבים בעיקר בזכות התורמוסים שפורחים פה. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז "תל שוכה גבעת התורמוסים" בצומת האלה פונים שמאלה אל כביש 375 ולאחר 2 ק"מ פונים ימינה בסימון שבילים שחור.

חורבת שרישה – בין צומת נחשון למחלף לטרון תוכלו להגיע אל חורבת שרישה, שם יש פריחה מאוד מגוון כאשר בתקופת פברואר מרץ הפריחה הדומיננטית ביותר היא של תורמוס ההרים. נכון לתחילת פברואר 2021 עדיין לא החלה הפריחה בחורבת שרישה. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: "חורבת שרישה".

תל קטרה ליד גדרה – ברחוב שפרינצק בגדרה יוצא שביל העולה אל תל קטרה, בתל תוכלו למצוא שרידים עתיקים של הכפר הערבי שהיה כאן לפני שנים רבות, בנוסף לעתיקת, תצפית וכל היופי הזה תוסיפו לזה את מרבדי פריחת התורמוסים שצובעת את התל בגווני סגול כחול. נכון לפברואר 2021 יש פריחה יפה מאוד! כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז "גבעת קטרה".

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
טיילת עמי - טיילת הירדן
טיול בעקבות פריחת הנרקיסים
מערות אפקה - טיול פריחה לצד מערכות קבורה עתיקות
מערות אפקה
יער האילנות – גן בוטני יערני (ארבורטום) ומרכז מבקרים
יער האילנות – גן בוטני יערני (ארבורטום) ומרכז מבקרים
דרך נוף יערות ציפורי – דרך נוף יער קרית אתא
6 המקומות המומלצים לפיקניק משפחתי בצפון
גן לאומי הר הרוח ודרך נוף נחל יתלה
6 המקומות המומלצים לפיקניק משפחתי במרכז
מפלי פרוד שפר נחל צלמון עליון
המפלים היפים של הצפון – מטיילים בין טיפות במים של המפל
חורשת טל – פארק טבע עם פלגי מים וחניון לילה מסודר
הטבע פורח – טיולי פריחה בחורף
יער האיילים יער אודם
5 מקומות שאסור לפספס אם מגיעים לטיול ברמת הגולן

Booking.com