Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חניון לילה ואתר הנצחה לחללי גדס"ר 134

מול הכניסה לקיבוץ עין זיוון שנמצא בצפון רמת הגולן תוכלו למצוא את חניון לילה ואתר ההנצחה לחללי גדס”ר 134. זו היא אנדרטה אחת מבין שלושה אתרי הנצחה שהוקמו לזכר חללי הגדוד: אנדרטת זיכרון בפארק עוצבות שבלטרון, אנדרטת הנגמ”ש התאנה והארז וחניון לילה עליו נפרט כאן – לזכרם של שלושים וחמישה נופלי הגדוד.

על כביש 91 ממש מול הכניסה לקיבוץ בשנת 2013 הוקמה האנדרטה, יש כאן עצי חורש טבעיים כמו אלון התבור ותולע. יש כאן גם לוח אבן גדול מאוד עליו כתוב את סיפור הגדוד במלחמת יום הכיפור. בצד הצפוני של האנדרטה יש טנק שרמן ותותח 122 מ”מ סורי, צריח של נגמ”ש וגם פסל של רבקה קרן שבנה אילן היה קצין שריון בגדוד ונפל במלחמת יום הכיפורים. בנוסף כאן גם הוקם חניון לילה לטובת השביליסטים של שביל הגולן. מכאן אפשר לצאת אל המקטע לכיוון דרום לבאבא אל-הווא או צפונה לכיוון אל רום ואנדרטה לחללי פלס”ר 7. יש כאן ספסלי פיקניק רבים וגם גן שעשועים קטן וצנוע.

סיפור הגדוד במלחמת יום הכיפור הוא עוד סיפור גבורה שחשוב מאוד להכיר ולהנציח, גדס”ר 134 תגברו את גדוד השריון 179 שספג אבדות גדולות מאוד בתחילת המלחמה. גדס”ר 134 ניהלו קרב מול 30 טנקים סורים שהגיעו מכיוון דרום ועד מהרה מצאו עצמם פוגעים ב 22 טנקים סורים מבלי שאף טנק ישראלי אחד נפגע. בהמשך היום נתקל הכוח בטנקים סורים שהגיעו ממזרח וכאן כבר לצערנו היו אבדות קשות לכח הישראלי למרות ההצלחה הגדולה בהשמדת טנקים סורים. במשך 3 ימי הגדוד לחם בקרבות הבלימה בכל איזור ציר המפלים ועד תל חזקה. במהלך מלחמת יום הכיפורים איבד הגדוד 35 מלוחמיו ובסיום המלחמה הגדוד פורק על ידי צה”ל.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

מאגר בנטל – המעיין החם לצד הר ומאגר בנטל אם אתם מחפשים ספא חינם בטבע – מאגר בנטל הוא בהחלט המקום להגיע אליו. מאגר המים המיוחד הזה נמצא ברמת הגולן, בסמוך לקיבוץ מרום גולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

גלעד הנצחה לזכרם של חללי חטיבת גולני – בית המכס העליון – ברחבה החיצונית של מלון פרא הוקם גלעד הנצחה לזכרם של חללי פלוגה ד’, גדוד 13 וסיפור מורשת קרב של חטיבת גולני ברמת הגולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

הפארק הוולקני אביטל הפארק מציג בצורה חוויתית תופעות טבע וולקניות אשר מלמדות על הגיאולוגיה וההיסטוריה הגעשית של המקום. הר אביטל נמצא בצמוד להר בנטל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

הר בנטל ושוקו חם בבית קפה קופי ענן – מבין הנקודות שאסור לפספס ברמת הגולן, נקודת תצפית על כל צפון רמת הגולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מאגר עורבים – המעיין החם בצומת וואסט – מאגר עורבים המיוחד נמצא ברמת הגולן והוא פינה של ספא חינם בטבע. מים חמים שמוזרמים ישירות לתוך בריכה גדולה ומגיעים עד לטמפ’ של כ-40 מעלות! למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

פארק עורבים וארמון המלך האמיר פאעור- בצפון רמת הגולן בסמוך לצומת וואסט תוכלו להגיע לפארק עורבים וכאן תמצאו מסלולון קצר שיוביל אתכם היישר אל ארמון המלך אמיר פאעור. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

אנדרטת הזיכרון עוז 77 – בעמק הבכא היפהפה הוקמה אנדרטה לזכר קרב הבלימה שהתרחש כאן במלחמת יום הכיפורים. למקום יש סיפור מורשת מעניין ומספר טנקים שנותרו כאן כאילו הזמן עצר מלכת. הנוף מכאן הוא מקסים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

אתר הפלאומגנטיזם ברמת הגולן – כשהמצפן מאבד את הצפון – נקודת עניין שנמצאת בין מאגר עורבים למרום גולן שנקראת פלאומגנטיזם היא תופעה מעניינת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

הג’ובה הגדולה ביער אודם – תופעת טבע מדהימה – מכתש ענק עם מסלול הליכה נגיש, שסביבו שלטי הסבר על המקום והתופעה שיצרה אותו. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

שביל אלי כהן – שביל שהוקם לזכרו של גיבור ישראל אלי כהן ועובר במספר נקודות משמעותיות שהוא עבר בחייו, המעבר ביניהן הוא בנסיעה עם הרכב. למידע מלא על השביל ודרכי הגעה לחצו כאן.

גן לאומי גמלא – תצפית מסלול הליכה אל המפל הגבוה ביותר בישראל. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

השביל התלוי בבניאס – אם אתם מחפשים לראות זרימה מרשימה זה המקום. מסלול מקסים מתאים לכל המשפחה למידע מלא על המקום לחצו כאן.

יער האיילים – מעבר לכך שאפשר לעשות כאן אחלה קמפינג יש כאן המון אטרקציות לילדים ולכל המשפחה. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

מפל עיט וביקור בכפר האומנים אניעם – במיוחד אחרי הגשמים לבקר במפל עיט ולחוות את עוצמת הזרימה. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

גן לאומי מבצר נמרוד – מבין המבצרים המרשימים בצפון, יש מכאן תצפיות עוצרות נשימה – למידע מלא על המקום לחצו כאן.

טיול מעיינות ברמת הגולן – מחפשים טיול מעיינות? יש כאן רשימה ארוכה של המעיינות הכי מומלצים. למידע מלא לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.