Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נחל חזורי ונחל גובתה

במורדות הר החרמון בצפון רמת הגולן ישנם שני נחלים שנפגשים ויוצרים מסלול מרהיב – נחל חזורי ונחל גובתה. שני הנחלים עוברים בתוך חורש, כל המסלול כמעט מוצל, דרגת הקושי כאן היא בינונית עד קשה בעיקר כאשר הנחלים זורמים לאחר הגשמים/ הפרשת שלגים. המסלול מומלץ לילדים מורגלי הליכה מעל גיל 7. המסלול מתחיל בכביש 989, אותו כביש שאיתו עולים לכיוון קלעת נמרוד ונווה אטיב. המסלול מתחיל לצד קבר נבי חזורי שנמצא לצד חניון לילה סיירת אגוז. הנחל זורם בעקבות השלגים של החרמון וכאשר החרמון ללא שלגים לא תהיה כאן זרימה בנוסף –  אין להיכנס לנחל זה בזמן גשמים ושיטפון. 

מכאן יש למטיילים שתי אפשרויות:

  • מסלול קצר – מסלול מעגלי, בסימון שבילים כחול אדום, אורכו 3 ק”מ והוא עובר בנחל חזורי בלבד. ניתן לעשות אותו הפוך.
  • מסלול ארוך – מסלול קווי, בסימון שבילים כחול ושחור, אורכו 4.5 ק”מ, מצריך שני רכבים והוא עובר בנחל חזורי וגובתה.

לאחר שהחננו את הרכב נצא למסלול בסימון שבילים כחול, כבר לאחר 130 מטר הליכה נפגוש את נחל חזורי. עד מהרה תמצאו את עצמם נכנסים אל תוך הנחל בין הבולדרים הגדולים והמרשימים, בנוסף בתחילת המסלול תראו גם את טחנת קמח חזורי. באיזשהו שלב תפגשו גם יתדות שיעזרו להם לעבור את הבולדרים והמפלונים שכאן. לאחר הליכה של 1.2 מגיעים לפיצול שבילים כחול שחור– זה הפיצול בו אתם בוחרים בכחול אם אתם עושים את המסלול הקצר עד למפגש עם האדום שיחזיר אתכם לרכב בעליה תלולה ומאתגרת. למי מכם שממשיך למסלול הארוך נכנס אל תוך הקטע של נחל גובתה בסימון שבילים שחור. קטע זה הוא 3 ק”מ הליכה עד לסיום המסלול בחניון של המסעדה הלבנונית הסמוכה לשמורת הטבע חרמון מעיינות הבניאס.

חשוב להדגיש שוב – יש להגיע עם נעלים סגורות למען בטיחותכם, מומלץ עם ילדים מעל גיל 7 מורגלי הליכה, אין להיכנס לתוואי הנחל כאשר יש גשם ושטפון. כדי להגיע לתחילת המסלול תוכלו לרשום בוויז: נבי ח’זורי –  לאחר שעברנו את הכניסה לגן לאומי מצודת נמרוד ניסע עוד 1.1 ק”מ במעלה הכביש עד שנראה בצד שמאל שלנו את חניון נחמן אלכסנדרון או את נבי חז’ורי. כדי להשאיר את הרכב המאסף בסוף המסלול הארוך לחצו כאן לנקודת בוויז.

באופן כללי, מדובר באזור שהוא אחד היפים והמומלצים לטיולים בכל הארץ. אז אם אתם כבר פה, הנה רעיונות למקומות נוספים שיש באזור המדהים הזה:

שמורת הטבע החולה של רשות הטבע והגנים –מסלול מקסים לכל המשפחה שבדרכו עוברים על גשר צף, תצפיות, פוגשים את העופות הנודדים ואת נופי עמק החולה למידע מלא לחץ כאן

אגמון החולה של קרן קיימת לישראל –  דרך נהדר לבוא ולפגוש את העופות הנודדים במתקופת הנדידה, תוכלו להשכיר כאן רכב גולף, אופניים או להנות מסיור בעגלת מסתור למידע מלא לחץ כאן.

שמורת נחל עיון מפל התנור – מסלול נחל עיון מאפשר לנו לפגוש את נופי השמורה שבנויה בעיקר משלושת המפלים המרשימים שזורמים כאן לאורך כל השנה למידע מלא לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל שניר – מבין השמורות המקסימות שיש באיזור הגליל העליון, נחל שזורם לאורך כל השנה לצד נופיה הקסומים של השמורה. כאן תמצאו מסלולים שמתאימים לכל המשפחה למידע מלא לחץ כאן.

שמורת הטבע תל דן – שמורת הטבע תל דן מכניסה אתכם אל עיינות עדן, ביתו של פו הדב ועוד שלל נקודות עניין שהם חלק ממסלול מקסים שמתאים לכל המשפחה למידע מלא לחץ כאן.

אנדרטת אסון המסוקים בשאר ישוב –  אסון המסוקים הוא אחד האסונות הגדולים שהיו בצהל, לזכרם של 73 החיילים שנהרגו באסון נבנתה האנדרטה המרשימה לצד הישוב שאר ישוב שכאן קראתה התאונה למידע מלא לחץ כאן.

מצודת נמרוד –מסלול שיוביל אתכם הישר אל העבר למרגלות הר החרמון אל מול נופיה היפים של עמק החולה, הרי הגולן והרי הנפתלי למידע מלא לחץ כאן.

תצפית מפל סער –לאחר הגשמים של החורף והפשרת השלגים תמצאו את המפלים של מפל סער זורמים בעוצמה, ממש כאן תוכלו למצוא תצפית מרשימה שנוחה להגעה לכל אחד למידע מלא לחץ כאן.

מסלול עין דבשה  – עין דיבשה הוא מסלול מוצל, קצר שמתאים לכל המשפחה. ההליכה בו היא במים רדודים לצד פינות טבע קסומות וטחנות קמח עתיקות- למידע מלא לחץ כאן.

מסלול עין תינה–  מסלול עין תינה הוא מסלול מעט אתגרי שהולכים בו במים זורמים לרוב בעוצמה עם אפשרות להגיע עד לצינור העליון שמזרים לכאן את המים למידע מלא לחץ כאן.

פינות ישיבה במתחם גן הצפון – נחל שניר –  מתחם האוכל גן הצפון שנמצא בלב כל האטרקציות נבנה בסמוך לנחל שניר החצבני, כאן אפשר להגיע בקלות לפינות טבע מקסימות למידע מלא לחץ כאן

טיילת עמי – שביל נגיש שעובר לצד הירדן, יש כאן פינות נהדרות לפיקניק עם מרחבי דשא ונופים מקסימים של עמק החולה למידע מלא לחץ כאן.

בריכת המנחת פארק המטוס – נחל עיון – לאורך כל זרימתו של נחל עיון בישראל הוא יוצר לא מעט נקודות עניין, מפלים ומסלולי טיול. אחד מהמוקמות האלו היא בריכת המנחת פארק המטוס. למידע מלא לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.