Skip to content
Search
Search
Close this search box.

המפלים הלבנים – מסלול רטוב בעמק המעיינות

בין העיר בית שאן לעין הנצי”ב תוכלו להגיע אל מסלול המים המפלים הלבנים. שביל המפלים הלבנים נפרץ על ידי צוות השביל ממכינת העמ”ק בכפר רופין בין השנים 2018-2019 והוא רטוב לכל אורכו. לא מדובר על מסלול ארוך אך כן חשוב לדעת כי גובה המים משתנה בין 40 ס”מ ל 1.5. מה שחשוב לדעת על המסלול הזה שעוצמת המים בו היא חזקה מאוד ולכן הוא לא מתאים לכולם – מזה אומר לכולם? תמשיכו לקרוא.

המסלול מתחיל מיד בנקודת בריכה ממנה נכנסים אל תוך סבך עצים ובשילוב עם הזרימה החזקה צריך לקחת בחשבון שצריך להיעזר ב 2 הידיים על מנת לתמוך בכל הגוף בזמן ההליכה. כמו שציינו בהתחלה – המסלול לא מתאים עם ילדים קטנים וגם לא מתאים עם מנשאים (לא קידמי ולא אחורי) כיוון שיש צורך לפעמים להתכופף תחת עצים ויש חוסר יציבות הגוף. נראה כי ילדים גדולים יותר סביב גילאי 10+ שמורגלי טיולים והליכות יכולים להתאים למסלול הזה.

ניתן להיכנס למסלול המפלים הלבנים ואם תבחרו לצאת באמצע תוכלו לעשות את זה בעזרת פריצות בצדדים. כן חשוב להדגיש כי ההליכה מוצלת לכל אורכה ובסוף המסלול ניתן להגיע אל הנקודה המוכרת ביותר של האיזור למפלים הלבנים עצמם. אין חובה לעשות את המסלול הרטוב כדי להגיע למפלים תוכלו להגיע עם הרכב ישירות עד למפלים. עוצמת המים גורמת להם להראות בצבע לבן בגלל הקצף שנוצר כאן. חשוב לציין שהמים כאן הם לא מים ממעיין טבעי, המים המוזרמים לכאן הם עודפי מים מבריכות הדגים ומעיינות במערב העמק. 

כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: המפלים הלבנים. כאשר תסעו דרך כביש 90 ותכנסו לכביש 6678 לאחר 350 מטרים תוכלו להיכנס שמאלה לכביש עפר ואז תראו בצד ימין שלכם את השלט שמסביר על המקום ומכאן מתחיל המסלול הרטוב. אם תרצו תוכלו להגיע ישירות אל המפלים הלבנים מבלי לעשות את המסלול הרטוב – המשיכו ישר עם הכביש עפר עד לסופו ואז תראו את המפלים בצד ימין.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

תל מנורה ומצפה מתניה – קיבוץ טירת צבי – בכניסה לקיבוץ טירת צבי שנמצא בעמק המעיינות מתנשא לו תל מנורה שגובהו כעשרה מטרים ובו הוקם מצפה מתניה לזכרו של מתניה ראבינסן ז”ל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל בין הגשרים – מסלול נגיש העובר לצידו של נחל חרוד, כאן גם תוכלו לחוות את מפלי חרוד מקרוב. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל נוף גבעת המורה רמות יששכר – שביל נוף גבעת המורה – יששכר או בשמו הנוסף שלוחת הצבאים עובר בדרך חקלאית שהוסדרו בה חניוני יום לזכרם של דמויות שפעלו באיזור. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חורשת גדעון ובריכת גדעונה – בצמוד לגן לאומי מעיין חרוד שנמצא באיזור הגלבוע, תוכלו להנות ממסלול נגיש, רטוב וקליל שמתאים לכל המשפחה – חורשת גדעון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי בית שאן – בואו לחזור חזרה אחורנית בזמן. למדיע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מפלי קניון הבזלת נחל חרוד – אחרי הגשמים אתם יכולים להגיע לנקודת תצפית עוצרת נשימה על מפלי קניון הבזלת שזורמים כאן בעוצמה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין מודע – מדובר בבריכה טבעית די גדולה וסביבה שולחנות פיקניק רבים. היתרון הגדול של המיקום שניתן להגיע ישירות לבריכה ולא דרך הכניסה הראשית של הפארק. המקום לא עולה כסף.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה עד למעיין לחץ כאן.

עין שוקק – בריכה יפהפייה שנוצרת גם היא מנביעה טבעית. מדובר בבריכה די גדולה שעומק המים בה מגיע עד 1.5 מטר, המים בה נקיים וצלולים וזורמים בכל ימות השנה. בשנים האחרונות שופץ השטח סביב הבריכה וכעת המקום אפילו עוד יותר מזמין ונעים. תוכלו לשבת סביב הבריכה, להתמקם לכמה שעות ואפשר גם לעשות על האש. המקום לא עולה כסף.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

גן השלושה – שמו הנוסף והיותר מוכר הוא הסחנה, מה עוד אפשר לומר על המקום הזה ולא נאמר? בריכות בצבע טורקיז שמתמזגות עם השמיים, שטחי דשא תחת העצים, מפלונים שנותנים הרבה של חול ובעיקר מקום נהדר להעביר בו יום שלם או אפילו לעשות קמפינג. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

גני חוגה – אל מול נוף הרי הגלעד תוכלו להגיע לפיסת גן עדן קטנה או יותר נכון גדולה – מעיינות “חוגה” – פארק מים בטבע. למי שמכיר את איזור בקעת בית שאן יודע אומנם כי בתקופת הקיץ חם פה מאוד, אך לשמחתנו האיזור כולו התברך בכמות אדירה של מעיינות טבעיים לטבול בהם. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.