דרך נוף יער שוקדה – חניון הבאר וחניון מרווה

יער שוקדה הוא יער קהילתי בתחזוקה של קק"ל יחד עם תושבי שוקדה, כפר מימון וקיבוץ עלומים. לכל אורכו של היער ישנה דרך נוף משגעת שעוברת בין כמה חניוני יום ונקודות עניין ששווה לבקר. בחודשים פברואר מרץ היער כולו נצבע אדום בשל ריכוז פריחה גדולה של הכלניות. בדרך כלל במסגרת פסטיבל דרום אדום ישנם לא מעט פעילויות ביער זה.

ניתן להיכנס אל דרך הנוף או דרך הכניסה שבין כפר מימון לשוקדה או דרך כביש 232 בסמוך לבארי. אלו נקודות עניין שווה לא לפספס:

  • חניון הבאר – מבין החניונים היותר יפים שמתחזקים אותם תושבי שוקדה, כפר מימון ועלומים. נבנה כאן תאטרון קטן שבנוי מפספסלי עץ, יש כאן שולחנות פיקניק.
  • חורבת א – צפאריה – אתר ארכאולוגי מהתקופה הביזנטית והעות'מאנית יש כאן חניון יום לרווחת המטיילים.
  • חניון הכלניות – אין מה להרחיב בשביל להסביר שזה אחד המקומות שאתם חייבים לבקר בהם כאשר יש את פריחת הכלניות בחודשי פברואר מרץ. מרבדי כלניות צובעים כאן את החניון באדום.
  • בור וחניון מרווה – בחלקו הצפוני של יער שוקדה ישנו בור לזכרה של מרווה ביבאן, תושבת קיבוץ עלומים שנפטרה ממחלה. הבור נבנה עוד בתקופה הביזנטית ומאחוריו יש סיפור מעניין: בגלל שהאיזור הזה היא אדמת לס רכב לא היה ניתן לחצוב בורות לצורך אגירת מים. לכן התושבים היו חופרים בורות ומחזקים את הדפנות באבן – למעשה הבוקר כולו היה תחת האדמה אך עם השנים האדמה זז והבור נחשף ומה שניתן לראות היום אלו הקירות מאבן שנבנו. בסמוך לכאן יש חניון יום עם ספסלי פיקניק וגם כאן שווה לבקר בתקופת פריחת הכלניות.

למי מכם שמתכוון להגיע לכאן בזמן פסטיבל דרום אדום: מומלץ להיכנס אל דרך הנוף מכביש 232 מאיזור בארי, שם יש ריכוז גדול ומרשים מאוד של כלניות ושפע של מרחבים למי מכם שרוצה לפרוס מחצלת לפיקניק לצד הפריחה. בנוסף מומלץ לבקר בדף הראשי של פסטיבל דרום אדום להמלצות נוספות – לחצו כאן.  כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: יער שוקדה.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

גבעת הכלניות – קבר אריאל ולילי שרון מול חוות השקמים – גבעת הכלניות, מכונה גם גבעת לילי, והיא נמצאת בנגב הצפון מערבי מול חוות שקמים. על פסגת הגבעה נמצאת אחוזת קברם של אריאל ולילי שרון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

משק 77 – קטיף תותים ופעילויות לכל המשפחה – במושב תקומה שבעוטף עזה בסמוך לנתיבות תמצאו את המשק המשפחתי – משק 77. קטיף תותים ופעילויות לכל המשפחה שלא תרצו לפספס. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

דרך נוף יער ניר משה – דרך פרשי היאומנרי – יער ניר משה נמצא ליד המושב ניר משה וזאת הסיבה לשמו, בעזרת קק"ל היער הזה מתוחזק היטב ויש בו חניוני יום מונגשים ופריחה מרשימה בעונה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע בתרונות רוחמה – העץ הבודד, כלניות ומגדל התצפית – שמורת הטבע בתרונות רוחמה נמצאת בסמוך לקיבוץ רוחמה בנגב המערבי. השמורה מחולקת לשני איזורים מהצד המזרחי של הקיבוץ והצד המערבי של הקיבוץ. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אנדרטת החץ השחור – אתר זיכרון ומורשת קרב של הצנחנים – בתחיל שנות ה 90 קבוצת לוחמים ותיקים יוצאי גדוד צנחנים 890 החליטה להקים נקודת תצפית – אנדרטת החץ השחור מול עזה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע פורה וסובב מאגר פורה – שמורת הטבע פורה ממוקמת באיזור שפלת יהודה ואפשר לזכות לטייל בה בכל עונה אך העונה היפה ביותר היא בזמן פריחת הכלניות בתקופת דרום אדום. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פינת החי בקיבוץ גברעם – דרומית לאשקלון ישנו קיבוץ בשם גברעם ובו תמצאו פינת חי קטנה ואינטימית שאפשר להעביר בה כמה שעות נהדרות עם הילדים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק נחל לכיש – פארק נחל לכיש הוא מקום מושלם לבלות בו עם המשפחה. הפארק משתרע לאורך נחל לכיש עד לנקודה שבה הנחל נשפך לים ותוכלו למצוא בו כמה מוקדי עניין. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

תיירות יד מרדכי – סיור המתאים לכל המשפחה המשלב הסבר על יצירת הדבש, טיול בטרקטור ברחבי הקיבוץ, מורשת קרב ופינת יצירות לילדים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נתיב לשלום בנתיב העשרה – נתיב העשרה הוא מושב בצפון-מערב הנגב ובו נמצאת חומת המגן הגדולה שמפרידה בין שטח ישראל לבין שטחי רצועת עזה. בנתיב לשלום תוכלו לקחת חלק בקישוט החומה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com