Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דרך נוף הגלבוע - כתף שאול, הר ברקן וחוות הרוח

מעל לבקעת בית שאן וכל איזור עמק חרוד יש המון תצפיות שנמצאות על הר הגלבוע ודרך נוף הגלבוע. אם אתם נמצאים באיזור הזה – תעשו טובה ותקפצו לאחת התצפיות המרהיבות שתראו בזמן הקרוב. מדהים להגיע לכאן בכל עונות השנה במיוחד בחודש מרץ כשיש את פריחת איריס הגלבוע המפורסם. הכביש המתפתל מעלה הוא חווייתי לא פחות מהתצפיות שנפרט עליהן מיד. מנקודות התצפית שיש כאן ניתן לראות את הנופים המרהיבים של הגליל ועמקי הצפון, את הרי גלעד ובימי ראות טובה אפשר לראות גם את ממלכת ירדן. 

הרי הגלבוע מתנשאים לגבהים של מעל 300 מטר מעל פני הים והתצפית הגבוהה ביותר מבין כולם היא בהר מלכישוע שמגיעה לגובה של 538 מטר מעל פני הים. את דרך הנוף התחילו מהכניסה הצפונית בסמוך לחוות התבלינים, במהלך הטיול שלכם תפגשו המון שלטים המסבירים על המקום המשמעותי הזה – במקום הזה, על פי התנ”ך, הביסו הפלישתים את בני ישראל שהיו אז תחת הנהגתו של המלך שאול. הפלשתים הרגו את ילדיו של המלך שאול – יהונתן, אבינדב ומלכישוע ולכן שמות כל הפסגות כאן הם על שמם ועל שמו של שאול. בטיול שלנו שילבנו ביקור במעיין הקרוב ביותר להר שאול – עין יזרעאל. למידע מלא על המעיין לחץ כאן.

הר שאול וכתף שאול

הר שאול ותצפית כתף שאול – הם בגובה של 302 מטר מעל פני הים. תוכלו להגיע לרחבה גדולה עם המון ספסלי פיקניק, מסלול נגיש לעגלות שמגיע עד לתצפית מדהימה שצופה על כל האיזור. למעשה מבין כל התצפיות שיש ברכס ההרים הזה, זו היא התצפית המפורסמת ביותר וכנראה גם היפה ביותר.  יש כאן מסלול הליכה “שביל התנ”ך” שעובר בין יער האורנים.

ניתן להמשיך לתצפיות נוספות כמו: מצפור ויניה כהן, מצפור יצחק חידו ומצפה דובי וערן שמיר. ניתן לעבור חניון שער הזהב, חניון האירוסים והר ברקן – שם לרוב יש את ריכוז פריחת האירוסים המפורסמת. לבסוף ניתן להגיע עד לחוות הרוח בגלבוע – שם יש מרכז מבקרים לאנרגיות נקיות של שם שלמה שמלצר. חוות הרוח ניצבת בראש הגלבוע בסמוך לקיבוץ מעלה גלבוע וממנה נשקף נוף עוצר נשימה של עמק המעיינות, הגליל התחתון והרי הגלעד. יש כאן מגוון סיורים שמתאימים לכל הגילאים ולכל המשפחה. מכאן ניתן לרדת דרך כביש 6666 אל פארק המעיינות והאטרקציות שמסביב. למידע על האיזור לחץ כאן.

חשוב לציין לסיום – קק’ל רואה חשיבות רבה בהנגשת מקומות לטיול ולכן ברוב המקומות תוכלו למצוא גם מסלול קצר שהוא נגיש לעגלות ונכים. יחד עם זאת במידה ורוצים לעשות את המסלולים המלאים המסומנים, חלקם יתאימו אך ורק עם מנשאים. כדי להגיע אל תצפית כתף שאול יש לרשום בוויז “הר שאול”. ניתן להתחיל את הטיול מחוות הרוח ולסיים בכתף שאול או להפך.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

שביל נוף גבעת המורה רמות יששכר – שביל נוף גבעת המורה – יששכר או בשמו הנוסף שלוחת הצבאים עובר בדרך חקלאית שהוסדרו בה חניוני יום לזכרם של דמויות שפעלו באיזור. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

חורשת גדעון ובריכת גדעונה – בצמוד לגן לאומי מעיין חרוד שנמצא באיזור הגלבוע, תוכלו להנות ממסלול נגיש, רטוב וקליל שמתאים לכל המשפחה – חורשת גדעון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

עין הנציב עין יהודה – אולי המעיין היפה ביותר בכל עמק המעיינות, עמוק, טורקיז עם המון פינות ישיבה מסביב(סגור בשבת). למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

גן לאומי בית שאן – בואו לחזור חזרה אחורנית בזמן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מפלי קניון הבזלת נחל חרוד – אחרי הגשמים אתם יכולים להגיע לנקודת תצפית עוצרת נשימה על מפלי קניון הבזלת שזורמים כאן בעוצמה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

שביל בין הגשרים – מסלול נגיש העובר לצידו של נחל חרוד, כאן גם תוכלו לחוות את מפלי חרוד מקרוב. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

עין מודע – מדובר בבריכה טבעית די גדולה וסביבה שולחנות פיקניק רבים. היתרון הגדול של המיקום שניתן להגיע ישירות לבריכה ולא דרך הכניסה הראשית של הפארק. המקום לא עולה כסף.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה עד למעיין לחצו כאן.

עין שוקק – בריכה יפהפייה שנוצרת גם היא מנביעה טבעית. מדובר בבריכה די גדולה שעומק המים בה מגיע עד 1.5 מטר, המים בה נקיים וצלולים וזורמים בכל ימות השנה. בשנים האחרונות שופץ השטח סביב הבריכה וכעת המקום אפילו עוד יותר מזמין ונעים. תוכלו לשבת סביב הבריכה, להתמקם לכמה שעות ואפשר גם לעשות על האש. המקום לא עולה כסף.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחצו כאן.

גן השלושה – שמו הנוסף והיותר מוכר הוא הסחנה, מה עוד אפשר לומר על המקום הזה ולא נאמר? בריכות בצבע טורקיז שמתמזגות עם השמיים, שטחי דשא תחת העצים, מפלונים שנותנים הרבה של חול ובעיקר מקום נהדר להעביר בו יום שלם או אפילו לעשות קמפינג. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחצו כאן.

גני חוגה – אל מול נוף הרי הגלעד תוכלו להגיע לפיסת גן עדן קטנה או יותר נכון גדולה – מעיינות “חוגה” – פארק מים בטבע. למי שמכיר את איזור בקעת בית שאן יודע אומנם כי בתקופת הקיץ חם פה מאוד, אך לשמחתנו האיזור כולו התברך בכמות אדירה של מעיינות טבעיים לטבול בהם. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.