Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גן לאומי עתיקות בית אלפא – בית הכנסת העתיק

בתוך קיבוץ בית אלפא למרגלות הגלבוע ישנו גן לאומי שבו יש שרידים מדהימים של בית כנסת מתקופת התלמוד. בתוך מתחם בית הכנסת יש פסיפס מבין היפים, הגדולים והמיוחדים שיש בארץ. למי מכם שיבחר לבקר כאן יוכל להנות גם מסרטון המספר את החיים בתקופת התלמוד.

על פי החפירות שנעשו כאן גילו כי בית הכנסת הוא מהתקופה הביזנטית. מה שכל כך מייחד את בית הכנסת שכאן הם ללא ספק הפסיפסים שנשמרו ונותנים לנו נקודת מבט ועדות מרהיבה על האופן שבו חיו יהודים במשך שנים רבות אחרי חורבת בית שני. בעת החפירות נגלה כאן בית כנסת עתיק יותר מהמאה ה 5 לספירה שנחרב בזמן רעידת אדמה. בפסיפס שכאן תוכלו למצוא את  אותם הציורים שמופיעים גם בפסיפס בחמת טבריה ובבית שאן, כמו: גלגל המזלות, תיאור עקידת יצחק ועוד. במתחם יש שירותים, מתחם דשא ושולחנות פיקניק. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: בית הכנסת העתיק בית אלפא.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

מחצבת השיש בחפציבה – אתר מורשת – למרגלות הר הגלבוע בסמוך לקיבוץ חפציבה שוחזרה מחצבת השיש היחידה שפעלה בישראל. יבוא השיש לישראל מאיטליה הופסק כשפרצה מלחמת העולם השנייה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הגן היפני בחפציבה – אם אתם מטיילים באיזור עמק חרוד/עמק המעיינות ואתם מחפשים מקום קטן לעצירה, נמליץ בחום בביקור על הגן היפני בתוך חפציבה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל בין הגשרים – מסלול נגיש העובר לצידו של נחל חרוד, כאן גם תוכלו לחוות את מפלי חרוד מקרוב. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל נוף גבעת המורה רמות יששכר – שביל נוף גבעת המורה – יששכר או בשמו הנוסף שלוחת הצבאים עובר בדרך חקלאית שהוסדרו בה חניוני יום לזכרם של דמויות שפעלו באיזור. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חורשת גדעון ובריכת גדעונה – בצמוד לגן לאומי מעיין חרוד שנמצא באיזור הגלבוע, תוכלו להנות ממסלול נגיש, רטוב וקליל שמתאים לכל המשפחה – חורשת גדעון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי בית שאן – בואו לחזור חזרה אחורנית בזמן. למדיע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מפלי קניון הבזלת נחל חרוד – אחרי הגשמים אתם יכולים להגיע לנקודת תצפית עוצרת נשימה על מפלי קניון הבזלת שזורמים כאן בעוצמה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין מודע – מדובר בבריכה טבעית די גדולה וסביבה שולחנות פיקניק רבים. היתרון הגדול של המיקום שניתן להגיע ישירות לבריכה ולא דרך הכניסה הראשית של הפארק. המקום לא עולה כסף.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה עד למעיין לחץ כאן.

עין שוקק – בריכה יפהפייה שנוצרת גם היא מנביעה טבעית. מדובר בבריכה די גדולה שעומק המים בה מגיע עד 1.5 מטר, המים בה נקיים וצלולים וזורמים בכל ימות השנה. בשנים האחרונות שופץ השטח סביב הבריכה וכעת המקום אפילו עוד יותר מזמין ונעים. תוכלו לשבת סביב הבריכה, להתמקם לכמה שעות ואפשר גם לעשות על האש. המקום לא עולה כסף.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

גן השלושה – שמו הנוסף והיותר מוכר הוא הסחנה, מה עוד אפשר לומר על המקום הזה ולא נאמר? בריכות בצבע טורקיז שמתמזגות עם השמיים, שטחי דשא תחת העצים, מפלונים שנותנים הרבה של חול ובעיקר מקום נהדר להעביר בו יום שלם או אפילו לעשות קמפינג. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

גני חוגה – אל מול נוף הרי הגלעד תוכלו להגיע לפיסת גן עדן קטנה או יותר נכון גדולה – מעיינות “חוגה” – פארק מים בטבע. למי שמכיר את איזור בקעת בית שאן יודע אומנם כי בתקופת הקיץ חם פה מאוד, אך לשמחתנו האיזור כולו התברך בכמות אדירה של מעיינות טבעיים לטבול בהם. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.