Skip to content

גן לאומי כוכב הירדן – רשות הטבע והגנים

ראינו הרבה מבצרים בחיינו וכאן בישראל לא חסרים כלל, אבל מבצר צלבני כזה במיקום כה מיוחד – עוד לא ראיתם. מהרי הגליל התחתון משקיף אל עבר בקעת הירדן והרי הגלעד ונותן לנו עוצמת סיפוק אדירה. אבל רגע לפני שאתם מגיעים למבצר אתם הולכים לנסוע באחת הדרכים היפות שתראו, מכביש 90 פונים אל דרך העולה למבצר וכבר ממנה אפשר להבין איזה נוף עוצר נשימה מחכה לנו למעלה.

במקום יש מספר נקודות שנמליץ בחום לא לפספס ונתחיל במרכזי ביותר:

המבצר הצלבני: תתכוננו להליכה כי מדובר על 15 דונם של המבצר שלא היינו ממליצות לפספס שום חלק ממנו. רוב רובו עשוי מאבני בזלת מסלעי הסביבה והוא פשוט מדהים. יש מסלול סובב מבצר ויש מסלול נגיש העובר מעל לחפיר.

בנוסף למבצר יש כאן את שביל הידיד שאורכו 1.2 ק”מ היוצא מהמבצר. חשוב לציין כי הדרך חזרה ממנו היא בטיפוס תלול אך לא ארוך, אל חשש בהחלט שווה. מה שרואים במהלך המסלול הוא בעיקר את שרידי הבוסתנים של הכפר “כאוכב אל הווא” ויורד לצד המזרחי של המבצר. תופתעו לגלות אבל יש כאן במהלך השביל אנדרטה לזכר אורד צ’ארלס וינגייט שהיה קצין בצבא הבריטי שהתמחה בלוחמת גרילה והיה ציוני נלהב. שירת בארץ ישראל ובשנת 1938 הקים את פלגות הלילה המיוחדות של ארגון ההגנה. בסמוך לאנדרטה נובע כאן “עין הידיד” שלצערנו לא תמיד מלא מים ולבסוף יש כאן גם את השרידים של היישוב הקדום “כוכבא”.

גן ספלי יגאל תומרקין – יגאל הוא פסל וצייר, יצירותיו מוצגות במוזיאונים רבים ובאוספים ברחבי העולם.הוא מראשוני הפיסול הסביבתי בישראל ובעולם כולו. יצירתו במתכת ובאבן מבטאת פרפרזות על היסטוריה ועל אומנות, כביטוי לנעשה כאן ועכשיו, וכסמלים למות האידיאלים ולסוף עידן המכונה הראשון. בגן לאומי כוכב הירדן מוצגת תמצית יצירתו משנות השישי ועד ימינו. גן הפסלים נמצא ממש כניסה מצד ימין.

מעבר לכל היופי של המקום, רשות הטבע והגנים מתחזקת כאן גם חניון לילה למעוניינים ללון כאן בקמפינגלפני הגעתכם לגן לאומי כוכב הירדן – נמליץ לכם להתעדכן באתר של רשות הטבע והגנים על פעילויות המתקיימות בגן. לאתר רשות הטבע והגנים לחץ כאןלמי מכם שמתכוון לצאת לקמפינג בחניון הלילה כוכב הירדן נמליץ לכם להשתמש ברשימת הציוד לקמפינג עם הילדים. לינת שטח בקמפינג היא חוויה נהדרת ומיוחדת מאוד, במיוחד עבור הילדים. חופשת קמפינג מאפשרת לנו לבלות זמן איכות עם משפחה או חברים בצורה בסיסית וחווייתית מאוד בטבע. עם התארגנות נכונה מדובר בחוויה מעשירה, כייפית ומהנה לכולם – לרשימה לחצו כאן. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: גן לאומי כוכב הירדן. לבאים מכביש 90 מכיוון הכנרת (צפון) לאחר 14 ק”מ ישנה פניה ימינה העולה אל המבצר. לבאים מכביש 90 מאיזור בית שאן (דרום) לאחר 10 ק”מ תגיעו אל הפניה שמאלה העולה אל המבצר.

מקומות נוספים שנמליץ לבקר בהם אם אתם באיזור:

אתר מורשת בית איל – בלב בית איל נמצא ציר ארזי הלבנון המנציח את נופלי כל מלחמות לבנון לדורותיהם בצד הנרצחים בפעולות האיבה ביצאו מלבנון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

חצר הגשר הישנה – חצר גשר הישנה או בשמו הנוסף נהריים בגשר הוא אתר בעל חשיבות היסטורית שנמצא בעמק בית שאן מול קיבוץ גשר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

פארק המעיינות עין מודע – עין מודע נמצא בתחומו של פארק המעיינות בבקעת בית שאן, והוא אחד המעיינות היפים והאהובים באזור עמק המעיינות שידוע בהיותו אזור רווי מקורות מים ומעיינות טבעיים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

גן לאומי מעיין חרוד – גן לאומי מעיין חרוד נמצא למרגלות הגלבוע ובשטחו זורם פלג מים של המעיין הנובע בתחומיו. פארק מעיין חרוד הוא אתר נופש מקסים שמשלב חווית בילוי יום נהדרת עם מספר אפשרויות לינה בקמפינג. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

גן לאומי פארק בית שאן – גן לאומי בית שאן מציג את שרידי העיר הקדומה ומספר את ההיסטוריה של בית שאן הרומית והביזנטית. בית שאן היא אחת הערים העתיקות והשמורות בישראל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

ג’ונגל כייף בית זרע – ג’ונגל כייף בקיבוץ בית זרע הוא מקום שמאפשר בילוי מושלם עם הילדים. מקום כייפי המשלב גן חיות עם עוד מספר אטרקציות שהילדים אוהבים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

רוב רוי שייט קייאקים בירדנית – רוב רוי הוא אתר שייט ייחודי הנמצא על גדות נהר הירדן, בסמוך לקיבוץ כנרת. המקום מעוצב באופן מאוד מיוחד בסגנון אינדיאני, כולו מחומרים טבעיים כמו עץ וחימר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

גשר הרכבת הטורקי – הגשר הטורקי בנלח יששכר בנוי מאבני בזלת שחורות ואבני גיר והוא נבנה בתקופת האימפריה העות’מאנית כחלק מתוואי הדרך של רכבת העמק. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.