גן לאומי כוכב הירדן – רשות הטבע והגנים

ראינו הרבה מבצרים בחיינו וכאן בישראל לא חסרים כלל, אבל מבצר צלבני כזה במיקום כה מיוחד – עוד לא ראיתם. מהרי הגליל התחתון משקיף אל עבר בקעת הירדן והרי הגלעד ונותן לנו עוצמת סיפוק אדירה. קודם כל נתחיל ונספר כי ההגעה למקום היא באחת הדרכים היפות שתראו, מכביש 90 פונים אל דרך העולה למבצר וכבר ממנה אפשר להבין איזה נוף עוצר נשימה מחכה לנו למעלה.

במקום יש מספר נקודות שנמליץ בחום לא לפספס ונתחיל במרכזי ביותר:

  • המבצר הצלבני: תתכוננו להליכה כי מדובר על 15 דונם של המבצר שלא היינו ממליצות לפספס שום חלק ממנו. רוב רובו עשוי מאבני בזלת מסלעי הסביבה והוא פשוט מדהים. יש מסלול סובב מבצר ויש מסלול נגיש העובר מעל לחפיר.
  • בנוסף למבצר יש כאן את שביל הידיד שאורכו 1.2 ק"מ היוצא מהמבצר. חשוב לציין כי הדרך חזרה ממנו היא בטיפוס תלול אך לא ארוך, אל חשש בהחלט שווה. מה שרואים במהלך המסלול הוא בעיקר את שרידי הבוסתנים של הכפר "כאוכב אל הווא" ויורד לצד המזרחי של המבצר. תופתעו לגלות אבל יש כאן במהלך השביל אנדרטה לזכר אורד צ'ארלס וינגייט שהיה קצין בצבא הבריטי שהתמחה בלוחמת גרילה והיה ציוני נלהב. שירת בארץ ישראל ובשנת 1938 הקים את פלגות הלילה המיוחדות של ארגון ההגנה. בסמוך לאנדרטה נובע כאן "עין הידיד" שלצערנו לא תמיד מלא מים ולבסוף יש כאן גם את השרידים של היישוב הקדום "כוכבא".
  • גן ספלי יגאל תומרקין – יגאל הוא פסל וצייר, יצירותיו מוצגות במוזיאונים רבים ובאוספים ברחבי העולם.הוא מראשוני הפיסול הסביבתי בישראל ובעולם כולו. יצירתו במתכת ובאבן מבטאת פרפרזות על היסטוריה ועל אומנות, כביטוי לנעשה כאן ועכשיו, וכסמלים למות האידיאלים ולסוף עידן המכונה הראשון. בגן לאומי כוכב הירדן מוצגת תמצית יצירתו משנות השישי ועד ימינו. גן הפסלים נמצא ממש כניסה מצד ימין.

מעבר לכל היופי של המקום, רשות הטבע והגנים מתחזקת כאן גם חניון לילה למעוניינים ללון כאן בקמפינג. לפני הגעתכם לגן לאומי כוכב הירדן – נמליץ לכם להתעדכן באתר של רשות הטבע והגנים על פעילויות המתקיימות בגן. לאתר רשות הטבע והגנים לחץ כאן. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: גן לאומי כוכב הירדן. לבאים מכביש 90 מכיוון הכנרת (צפון) לאחר 14 ק"מ ישנה פניה ימינה העולה אל המבצר. לבאים מכביש 90 מאיזור בית שאן (דרום) לאחר 10 ק"מ תגיעו אל הפניה שמאלה העולה אל המבצר.

מקומות נוספים שנמליץ לבקר בהם אם אתם באיזור:

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com