Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מתחם מקורות הירקון: גן לאומי ירקון

זהו החלקו הנקי של הירקון, יש כאן בריכות נופרים, מסלולי הליכה, שטח עצום לפיקניקים וחניון לילה מסודר של רשות הטבע והגנים. לפני שניתן הסבר על המקום רק חשוב לציין לגן לאומי ירקון יש 2 מתחמים של רשות הטבע והגנים: אחד זה מתחם מקורות הירקון, מה שנפרט עליו בכתבה הזו. השני זה המתחם של תל אפק ומבצר אנטיפטריס – למידע לחץ כאן. חשוב לציין – הכניסה למים בשטח זה אסורה. אז בגן לאומי ירקון מתחם מקורות הירקון תמצאו מספר נקודות עניין כולל חניון לילה ברישום מראש באתר ההזמנות של רשות הטבע והגנים.

מסלול רומנטי אל בית הבטון

זהו מסלול מוצל שמוביל אותנו לצד נחל הירקון עד לבית הבטון ששימש כבית משאבות בן שתי קומות, הוא קיבל את שמו כיוון שבעת בניתו עשו שימוש לראשונה בבטון בארץ ישראל.

הליכה לצד נחל הירקון

אן תמצאו מסלול שאפשר לצאת אליו מחניון הלילה, הוא עובר לאורך נחל הירקון ויכול להגיע עד לבריכת הנופרים הגדולה שנמצאת בצידו הדרום מזרחי של הגן הלאומי. בדרך תעברו בין נקודות הסברה על הירקון, הפורח והסביבה שאתם מטיילים בה. תוכלו לפגוש את השפמנונים, בריכות הנופים והמון נקודות עצירה לפיקניק תחת עצי האקליפטוס.

ברכת דג לבנון הירקון

לבנון הירקון הוא מין אנדמי שכמעט ונכחד בעקבות זיהום הנחלים, בעבודה מאומצת של רשות הטבע והגנים תוכלו למצוא ממש בסמוך לטחנת הקמח אל- מיר את בריכת דג הלבנון בתוך שטח מגודר כדי להגן עליהם.

תחנת הקמח אל-מיר

מדובר על טחנת קמח קדומה מבין כמה טחנות קמח שפעלו כאן לאורך הירקון, התחנה הזו היא מהתקופ העות’מנית. אל מיר זהו שמה של טחנת הקמח שניתן לה בגלל השם של הכפר הערבי מיר שהיה כאן במאה ה 19.

במקום קיים גם חניון לילה מסודר של רשות הטבע והגנים וניתן ללון כאן באוהלים. על פי האתר של רשות הטבע והגנים יש כאן: תאורת שטח, מקלחות מים חמים, שירותים, מוקדי מדורה, עצים למדורה בתשלום, שולחנות פיקניק, ברזיות מים לשתייה, נקודות לטעינת טלפונים ניידים. במחינת אופציות הלינה אתם יכולים להגיע עם אוהלים פרטיים או ללון בחדרי הצוות.

למי מכם שמתכוון לצאת לקמפינג בחניון הלילה מקורות הירקון נמליץ לכם להשתמש ברשימת הציוד לקמפינג עם הילדים. לינת שטח בקמפינג היא חוויה נהדרת ומיוחדת מאוד, במיוחד עבור הילדים. חופשת קמפינג מאפשרת לנו לבלות זמן איכות עם משפחה או חברים בצורה בסיסית וחווייתית מאוד בטבע. עם התארגנות נכונה מדובר בחוויה מעשירה, כיפית ומהנה לכולם – לרשימה לחצו כאן.

כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: מקורות הירקון גן לאומי פתח תקווה. או לפעול על פי ההנחיות הבאות: בכביש 40 יש לפנות ימינה/שמאלה (לבאים מצפון שמאלה לבאים מדרום ימינה) אל תחנת הדלק פז וממנה להמשיך ישר, לאחר 800 מטרים יש לפנות ימינה ואז שוב שמאלה (יש שילוט למקורות הירקון) וכאן תראו את השער של הגן הלאומי מקורות הירקון.  לפני הגעתכם לגן לאומי מקורות הירקון – נמליץ לכם להתעדכן באתר של רשות הטבע והגנים על פעילויות המתקיימות בגן. לאתר רשות הטבע והגנים לחץ כאן 

אם תרצו להמשיך לטייל באיזור:

בית לאה – גן לאומי ירקון מקורות הירקון – לאורך 28 ק”מ בלב ליבה של מדינת ישראל זורם לו נחל ירקון והוא הנחל הגדול ביותר במערכת נחלי החוף של ארץ ישראל. יש בו פינות נהדרות כמו בית לאה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 
מסלול שביל פרחי הבר – חורבת דייר ומצפור אילן יער ראש העין – בין שכונת נווה אפק לכביש 5 נפרס לו יער ראש העין על פני 1,000 דונם. יש בו מספר מסלולים כאשר המוכר מבין כולם הוא שביל פרחי הבר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 
המפל הנסתר במקורות הירקון – מפל שרונים – בלב אזור השרון נדיר מאוד למצוא מקורות מים, אך כאן תוכלו למצוא כחלק ממקורות הירקון את המפל הנסתר או בשמו השני מפל שרונים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 
טיול במקורות הירקון – כפר הבפטיסטים – איזור כפר הבפטיסטים הוא מבין האיזורים המקסימים של הירקון, ממש סמוך למקורותיו. יש כאן פינות טבע קסומות שאפשר להעביר בהן כמה שעות נפלאות באוויר הפתוח (הכניסה למים אסורה). למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 
גן לאומי ירקון – תל אפק – תל אפק מכונה בכינוי “הריאה הירוקה של גוש דן” ולמען האמת שאפשר להבין למה. מדובר בנקודת טבע בין היחידות והיפות שיש באזור המרכז. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 
האגם האקולוגי והפארק הגדול בפתח תקווה – בשטח של יותר מ 14 דונם בלב העיר פתח תקווה תוכלו למצוא את האגם האקולוגי והפארק הגדול – פארק עירוני אמיתי לכל המשפחה שמשלב בתוכו מרחבי דשא, שבילי הליכה, מתקני שעשועים ואיזורי פיקניק. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 
אתר שבע טחנות גני יהושע פארק הירקון‎ – גני יהושע לאורך נחל הירקון מספק בילוי יום מפתיע מלא באטרקציות לכל המשפחה. אם אתם באיזור המרכז תוכלו להגיע אל אתר שבע טחנות על גדול נחל אל עוג’ה – נחל הירקון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 
מערות אפקה – מערות אפקה הן מפורסמות ומוכרות בעיקר בעקבות פריחת הנרקיסים המרהיבה שממלאת את האזור כולו בחורף, שמזמינה אליה מבקרים רבים שבאים לצפות ביופי. אבל מעבר לכך, מדובר באופציית טיול קלילה ומיוחדת במיקום מפתיע, שמתאימה לכל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
הפארק האקולוגי הוד השרון – בשטח של כ 1,400 דונמים בלב העיר הוד השרון נמצא האגם האקולוגי הגדול במדינה. יש כאן שבילי אופניים, טיילת מונגשת, תצפית על עופות נודדים ומקומיים ומגוון מרחבים להעביר יום שלם עם המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.