גן השלושה - הסחנה

את גן השלושה תמיד היינו רואות מבעד לחלון הרכב בדרכנו לעוד יעד באיזור בקעת בית שאן. עד שהחלטנו שהספיק לנו לראות את השער ולא להיכנס – האמת הופתענו!

למי שלא מכיר את גן השלושה ששוכן למרגלות הגלבוע, מדובר על פארק מים גדול מאוד שבו יש מעיינות חמים ובריכות רחיצה טבעיות. מעבר לכך יש למקום הזה ערך היסטורי גדול. תוכלו למצוא כן את המוזיאון הארכיאולוגי ושחזור אתר ההתיישבות ההיסטורי של קיבוץ תל עמל שעליו התפתחו ישובי חומה ומגדל.

מה שהכי קסם לנו במקום הזה הן הבריכות שהטמפרטורה שלהן היא 28 מעלות צלזיוס – מקור המים שנובעים ממעיין עין אלעסי (עין עמל). מכאן גם הגיע השם הערבי "הסחנה" שפירושו "חם". למעשה זה מה שגורם לגן השלושה להיות מותאם לרחצה לכל עונה שתבחרו. השם העברי "גן השלושה" הוא בא להנציח את זכרם של שלושה החלוצים: אהרון אטקין, חיים שטורמן ודוד מוסינזון שנפלו בשנת 1938 בזמן שחיפשו מקום מתאים להקמת קיבוץ חדש באיזור עמק בית שאן. בתוך המתחם יש כאן גם אפשרות לעשות קמפינג בחניון לילה מסודר וכמובן למי שיש מנוי מטמון יכול להנות מהנחה בכניסה.

לפני הגעתכם לגן השלושה – נמליץ לכם להתעדכן באתר של רשות הטבע והגנים על פעילויות המתקיימות בגן. לאתר רשות הטבע והגנים לחץ כאן. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: גן השלושה.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

החוף הירוק – נחל האסי בקיבוץ ניר דוד – מתוך גן לאומי גן השלושה זורם הנחל מזרחה, חוצה את קיבוץ ניר דוד וממשיך לזרום דרך תעלות לכיוון בריכות הדגים עד שנשפך אל נחל חרוד. הקיבות עלה לכותרות החל משנת 2012 בעקבות מאבק ציבורי למען מתן גישה לנחל ונמצא נכון לשנת 2021 במאבק משפטי. אך תבקרו ומתי? למידע מלא ומפורט על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל נוף גבעת המורה רמות יששכר – שביל נוף גבעת המורה – יששכר או בשמו הנוסף שלוחת הצבאים עובר בדרך חקלאית שהוסדרו בה חניוני יום לזכרם של דמויות שפעלו באיזור. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין יזרעאל -עין יזרעאל הוא מעיין שנובע למרגלות הגלבוע, ויוצר בריכה טבעית גדולה ויפה. המקום מקסים ונסתר בתוך החורש הטבעי כך שמהכביש פשוט בלתי אפשרי לדעת על קיומו.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חורשת גדעון ובריכת גדעונה – בצמוד לגן לאומי מעיין חרוד שנמצא באיזור הגלבוע, תוכלו להנות ממסלול נגיש, רטוב וקליל שמתאים לכל המשפחה – חורשת גדעון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין הנציב עין יהודה – אולי המעיין היפה ביותר בכל עמק המעיינות, עמוק, טורקיז עם המון פינות ישיבה מסביב(סגור בשבת). למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי בית שאן – בואו לחזור חזרה אחורנית בזמן. למדיע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מפלי קניון הבזלת נחל חרוד – אחרי הגשמים אתם יכולים להגיע לנקודת תצפית עוצרת נשימה על מפלי קניון הבזלת שזורמים כאן בעוצמה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל בין הגשרים – מסלול נגיש העובר לצידו של נחל חרוד, כאן גם תוכלו לחוות את מפלי חרוד מקרוב. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין מודע – מדובר בבריכה טבעית די גדולה וסביבה שולחנות פיקניק רבים. היתרון הגדול של המיקום שניתן להגיע ישירות לבריכה ולא דרך הכניסה הראשית של הפארק. המקום לא עולה כסף.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה עד למעיין לחץ כאן.

עין שוקק – בריכה יפהפייה שנוצרת גם היא מנביעה טבעית. מדובר בבריכה די גדולה שעומק המים בה מגיע עד 1.5 מטר, המים בה נקיים וצלולים וזורמים בכל ימות השנה. בשנים האחרונות שופץ השטח סביב הבריכה וכעת המקום אפילו עוד יותר מזמין ונעים. תוכלו לשבת סביב הבריכה, להתמקם לכמה שעות ואפשר גם לעשות על האש. המקום לא עולה כסף.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

גני חוגה – אל מול נוף הרי הגלעד תוכלו להגיע לפיסת גן עדן קטנה או יותר נכון גדולה – מעיינות "חוגה" – פארק מים בטבע. למי שמכיר את איזור בקעת בית שאן יודע אומנם כי בתקופת הקיץ חם פה מאוד, אך לשמחתנו האיזור כולו התברך בכמות אדירה של מעיינות טבעיים לטבול בהם. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.


Booking.com