Skip to content
Search
Search
Close this search box.

גבעת נפוליאון - תל גריסה פארק הירקון

בצד הצפוני של רמת גן שזה חלקו הדרומי של פארק הירקון נמצאת גבעת נפוליאון או בשמה הנוסף תל גריסה. התל מתנשא לגובה של 38 מטרים מעל פני הים ומפסגתו אפשר לקבל נקודת תצפית פנורמית לכל הכיוונים: לכיוון דרום אפשר לראות את מתחם הבורסה ברמת גן עם המגדלים הגבוהים והמרשימים, לכיוון צפון מערב אפשר לראות את כבישי איילון וגם את תחנת הכוח רדינג ולכיוון מזרח אפשר לראות את פארק הירקון והבתים של צפון רמת גן. העליה על התל היא דרך שבילי עפר מאולתרים שנוצרו כאן עם השנים. שימו לב לא להתבלבל עם אתר נוסף שנקרא תל נפוליאון ושוכן בלב העיר עכו – למידע על המקום לחצו כאן.

התל קיבל את שמו כיוון שבעבר הרחוק שכן כאן כפר ערבי בשם ג’רישה (גריסה) ובנוסף היה כאן מחנה של צבא נפוליאון במהלך מסעו לארץ ישראל בשנת 1799. ישנם ארכאולוגים המזהים את תל גריסה כגת רמון שהייתה עיר מקראית בשבט דן. גבעת נפוליאון או תל נפוליאון (אתם מוזמנים לבחור איך לקרוא למקום, כל שם מתקבל בברכה) מושך אליו מטיילים בעיקר בגלל הפריחה שיש כאן: בסתיו התל מפוצץ בעמודי החצב, לאחר הגשמים פורחות כאן הרקפות, הכלניות, התורמוסים וכמובן השקדיות שצובעות את התל בורוד לבן והן בשיא יופיין! גבעת נפוליאון נצבעת ירוק לאחר הגשמים מה שמאפשר לצאת לטיול קליל ומקסים בלב העיר. בראש התל יש שורת עצי צבר מפוצצים בסברסים שנמצאים כאן עוד מימי הכפר ג’רישה. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: תל גריסה תל נפוליאון.

פארק הצפרות ראש ציפור

למרגלות גבעת נפוליאון נמצא פארק הצפרות ראש ציפור. מרכז הצפרות ראש ציפור נמצא בשטח הפארק, והוא מאפשר לכם לטייל וללמוד על עולמם של העופות והציפורים שמגיעים לבקר כאן. במרכז הפארק יש אגם, גשרי הליכה ונקודות תצפית מסודרות. ניתן לצפות כאן במגוון של דגים, בתי גידול שונים ומיני ציפורים ביניהם: שלדגים, דגי קרמרון, מגלן, אנפות ועוד. סביר שתפגשו גם את ציפורי השיר הקטנות שמגיעות לכאן כאשר הן מחפשות את מקום המנוחה שלהם. ביער ראש ציפור שנמצא בסמוך לפארק הצפרות יש איזור גדול ובו שולחנות פיקניק ושבילים נגישים. למידע מלא על פארק הצפרות ראש ציפור לחצו כאן.

אתר שבע טחנות - גני יהושע

למרגלות גבעת נפוליאון מצידו השני נמצא אתר שבע טחנות. אתר זה הינו אחד מחמישה אתרי טחינה לאורך נחל הירקון שכל אחד מהם כלל מספר מבני טחנות מאבן כשבכל מבנה פעלו כמה מנגנוני טחינה :טחנת מיר – במוצא מעיינות הירקון, קרוב לראש העין. טחנת אבו רבאח וטחנת פרוחיה –מדרום להוד השרון. טחנת אל הדר- עשר טחנות- על גבול תל אביב רמת גן ליד קניון איילון וטחנת ג’רישה- שבע טחנות המערבית מבין כולן. למידע מלא על אתר שבע טחנות לחצו כאן.

רוצים עוד הצעות לטיול באזור הזה? הנה כמה המלצות:

 בית לאה – גן לאומי ירקון מקורות הירקון – לאורך 28 ק”מ בלב ליבה של מדינת ישראל זורם לו נחל ירקון והוא הנחל הגדול ביותר במערכת נחלי החוף של ארץ ישראל. יש בו פינות נהדרות כמו בית לאה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.
גן לאומי ירקון – מתחם מקורות הירקון של רשות הטבע והגנים – זהו החלקו הנקי של הירקון, יש כאן בריכות נופרים, מסלולי הליכה, שטח עצום לפיקניקים וחניון לילה מסודר של רשות הטבע והגנים – מתחם מקורות הירקון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.
המפל הנסתר במקורות הירקון – מפל שרונים – בלב אזור השרון נדיר מאוד למצוא מקורות מים, אך כאן תוכלו למצוא כחלק ממקורות הירקון את המפל הנסתר או בשמו השני מפל שרונים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.
טיול במקורות הירקון – כפר הבפטיסטים – איזור כפר הבפטיסטים הוא מבין האיזורים המקסימים של הירקון, ממש סמוך למקורותיו. יש כאן פינות טבע קסומות שאפשר להעביר בהן כמה שעות נפלאות באוויר הפתוח (הכניסה למים אסורה). למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.
גן לאומי ירקון – תל אפק – תל אפק מכונה בכינוי “הריאה הירוקה של גוש דן” ולמען האמת שאפשר להבין למה. מדובר בנקודת טבע בין היחידות והיפות שיש באזור המרכז. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

פארק מנחם בגין – הפארק ענק, אפשר לבלות בו שעות ארוכות ויש בו גם מגוון אטרקציות לכל המשפחה ובמיוחד עם ילדים.  אז אם אתם נמצאים באיזור מרכז אנחנו נמליץ בחום לבקר כאן לפחות פעם אחת ולהכיר את המקום המקסים הזה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

פארק אריאל שרון –  פארק הנמצא במרכז הארץ, באזור גוש דן. אם אתם מגיעים לטיול במרכז, אנחנו ממליצות להגיע לכאן להעביר כמה שעות, ליהנות מהנוף ולהכיר את הסיפור של הפארק. סיפור התהוות של הפארק הוא מיוחד במינו ואולי יגרום לכם להרים גבה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

האגם האקולוגי בפתח תקווה – בשטח של יותר מ 14 דונם בלב העיר פתח תקווה תוכלו למצוא את האגם האקולוגי והפארק הגדול – פארק עירוני אמיתי לכל המשפחה שמשלב בתוכו מרחבי דשא, שבילי הליכה, מתקני שעשועים ואיזורי פיקניק. החסרון היחיד שיש למקום – חסר בו צל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.