בריכות חורף – טיולים סביב שלוליות החורף המומלצות בישראל

בעונת החורף, בימים שלאחר הגשמים, בריכות החורף מתעוררות לחיים. שלוליות החורף מגיעות אחרי הגשמים והן לא נשארות להרבה זמן מאחר והן מתייבשות לאחר תקופה ללא גשמים, ולכן צריך לנצל את הזמן לביקור בהן לפני שהן נעלמות כלא היו. בריכות החורף משמשות כבתי גידול למגוון רחב של בעלי חיים כמו: ציפורים, צפרדעים, דו חיים ועוד. אז איפה יש שלוליות חורף שמומלץ לבקר בהן? הכנו רשימה מסודרת מהצפון לכיוון דרום:

בריכת החורף ריחאניה 

מתחילים באיזור צפון בכפר הצ'רקסי ריחניה שבגליל העליון. כאן הוקמה מרפסת דק עץ מעל לבריכת החורף. הבריכה היא יחסית חדשה, היא שוקמה לאחר שנים של הזנחה על ידי רשות ניקוז ונחלים כנרת יחד עם המועצה המקומית ועוד כמה גורמים. הבריכה יחסית קטנה אך כמות החיים בה היא גדולה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע בריכת סאסא

מבין בריכות החורף הפחות מתויירות למרות שיש כאן לא מעט דו חיים המתקיימים בבריכה זו כמו: טריטון הפסים, סלמנדרות, לפרית עין החתול, קרפדות, צפרדעים ועוד. הבריכה נמצאת על כביש 899 צפונית לקיבוץ סאסא וניתן לראותה כבר מהכביש. כדי להגיע אליה תוכלו לרשום בוויז: שמורת טבע בריכת סאסא.

שמורת בריכת היער עטא – שלולית החורף יער חדרה

דרומית לעיר חדרה, לאחר הגשמים, קמה לתחייה בריכת החורף ביער חדרה. בריכת החורף כאן מהווה מוקד משיכה לעופות מים שמגיעים הנה לאורך כל חודשי החורף והיא גם מהווה בית גידול חשוב לדו חיים. בתוך יער חדרה יש מסלול הליכה שניתן לצאת אליו שמתאים לכל המשפחה או להגיע ישירות עד לשלולית החורף דרך חניון ברכת יער. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

בריכת דורה פארק השלולית נתניה

בדרום העיר נתניה הוקם פארק השלולית שבמרכזו שלולית החורף – בריכת דורה. הבריכה היא טבעית והיא משמשת כבית גידול למגוון רב של חי וצומח. בפארק שמסביב יש שבילי הליכה נוחים עם שילוט המסביר על החיים שבמים כמו למשל מיני הסרטנים שחיים כאן: תריסן הקשקש, שטרגל גדול, דפניה, אפונית, צדפונית, בוצן ועוד. כל בעלי החיים שכאן מרכיבים מערכת אקולוגית ייחודית בלב העיר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

בריכת אודים אגמון פולג

אגמון פולג הוא מוקד עליה לרגל לציפורים ועופות שונים ויש כאן גם פריחה יפהפייה של צמחייה מגוונת. בחורף בעקבות הגשמים בריכת אודים מנקזת בה את מי הסביבה. סביב האגמון יש שלטי הסבר על הצומח וישנם אזורי תצפית מסודרים. הטיול באגמון הוא מעגלי וקצר ואם תשלבו כאן גם פיקניק תוכלו לבלות כאן כמה שעות. חשוב לציין כי אין צל והמקום כולו חשוף לשמש. מסלול הטיול סביב האגמון אינו סלול במלואו למרות שניתן לצלוח אותו גם עם עגלה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שלולית החורף פארק הרצליה

על גבי שדות חקלאיים ומרחב שטח פתוח הוקם פארק הרצליה על פני שטח של כ -250 דונם. בשטח הפארק תוכלו למצוא את שלולית החורף שקמה לחיים לאחר ימי הגשם. לאורכה של שלולית החורף יש שביל שהוקם על גבי דק עץ שמאפשר למבקרים לטייל קרוב למים וליהנות מההסברים של שילוט על החי והצומח שכאן. אחרי הטיול שלכם בשלולית חורף אל תפספסו את החלק השני של פארק הרצליה שמאפשר לכם להעביר כאן יום שלם עם הילדים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

בריכת דרזנר אקו פארק גלילות

– על תוואי של נחל אחיה, שהוא מיובליו של נחל הירקון, נוצרת מדי שנה שלולית חורף שמושכת אליה אלפי מבקרים. בריכת החורף יוצרת כאן אזור טבע יפהפה, אך למרות זאת ישנה תוכנית עתידית לבנייה באיזור שעתידה להרוס את המקום כולו. לא רחוק מכאן תוכלו למצוא את מערות אפקה שמומלץ לבקר בהן ולהכיר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

בריכת החור צרטה

בריכת צרטה נמצאת בין יער קולה ליער שוהם. מדובר על מחצבה עתיקה שמתמלאת במי גשמים בחורף ומתייבשת בקיץ. בחודשי החורף המים יוצרים כאן בתי גידול של מיני סרטנים שונים שחיים בבריכה ומטילים כאן ביצי קיימא שמהן יבקע בחורף הבא אחריו דור חדש. בברכה יש גם מיני דו חיים שחלקם נדירים והם מצויים בסכנת הכחדה. יש כאן גם פריחה מרשימה של נוריות על המים. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: בריכת צרטה דרך מודיעין מכבים רעות. מדובר על איזור יחסית קטן ולכן מומלץ לשלב עם ביקור ביער שוהם. למידע מלא על יער שוהם ודרכי הגעה לחץ כאן.

שלולית החורף בגן לאומי מגדל צדק

מתוך גן לאומי מגדל צדק יוצא שביל בריכות החורף. מדובר על שביל הליכה קצר ומונגש שעובר בין שלוש בריכות המתמלאות בחורף ממי הגשמים והן משמשות כבית גידול מדהים. מדובר באזור מחצבות נטוש והבריכות כאן הן חלק מתוכנית שיקום המחצבות. בנוסף לשביל בריכות החורף בגן לאומי מגדל צדק יש מגוון מסלולי הליכה עם תצפיות לכיוונים שונים שמומלץ לראות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שלולית החורף בגן לאומי הירקון – תל אפק

במתחם תל אפק בגן לאומי הירקון ישנה בריכת חורף שלאחר הגשמים גדלה והופכת למרשימה מאוד. יש כאן מגוון רחב של בעלי חיים, עופות, ברווזים, פריחה ועוד. בנוסף לכל זה תמצאו כאן גם דו חיים כמו קרפדות, אילנית מצויה, צפרדעים, טריטון הפסים ועוד. לאחר הביקור שלכם בשלולית החורף כדאי מאוד לבקר גם בשרידי מבצר אנטיפטריס שהוקם עוד בימי התקופה העות'מאנית, כיום נשקף ממנו יש נוף עוצר נשימה לסביבה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

בריכת שפיר עין צורים

באיזור הכניסה לקיבוץ עין צורים, בין קרית מלאכי לאשקלון, שופצה שלולית החורף בשפיר ונפתחה לקהל הרחב. סביב הבריכה יש דק עץ עם מצפור שהוא מסתור לטובת צפיה בעופות שמבקרים כאן בשלולית. יש כאן גם פארק נחמד למי מכם שרוצה להמשיך את הבילוי בטבע ולערוך פיקניק. שלולית החורף היא בית גידול לאלפי חיות ועופות ובריכת שפיר היא מבין הדרומיות שיש בישראל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

טיולי משפחות לפי איזורים

קיבוץ מרום גולן – תצפית מאגר בנטל וחוות הסוסים
לטיולים בצפון
יער האילנות – גן בוטני יערני (ארבורטום) ומרכז מבקרים
לטיולים במרכז
ירושלים
לטיולים בירושלים
מצפה דור נחל צין מדרשת בן גוריון
לטיולים בדרום
קיבוץ מרום גולן – תצפית מאגר בנטל וחוות הסוסים
טיולים בצפון
יער האילנות – גן בוטני יערני (ארבורטום) ומרכז מבקרים
טיולים במרכז
ירושלים
טיולים בירושלים
מצפה דור נחל צין מדרשת בן גוריון
טיולים בדרום
מפת הטיולים שלנו
מפת הטיולים שלנו פתוחה חינם לכולם!
מוזיאון הטרקטור בעין ורד – אטרקציה לכל המשפחה
טיולים ואטרקציות בחורף
מאגר משמר השרון - מאגר ויקר
טיולים עם עגלות
10 מעיינות חמים בישראל טיול חם לחורף
מעיינות חמים בישראל טיול חם לחורף
מפת הטיולים שלנו
מפת הטיולים שלנו פתוחה חינם לכולם!
מוזיאון הטרקטור בעין ורד – אטרקציה לכל המשפחה
טיולים ואטרקציות בחור
מאגר משמר השרון - מאגר ויקר
טיולים עם עגלות
10 מעיינות חמים בישראל טיול חם לחורף
מעיינות חמים בישראל טיול חם לחורף

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com