Skip to content

כל אירועי יום ירושלים 2023

יום ירושלים 2023 יתקיים בימי חמישי – שישי  18-19/05/2023 ואתם מוזמנים לעלות לירושלים ולחגוג 56 שנים לשחרורה של ירושלים. כאן תקבלו המלצות לבילוי משפחתי באטרקציות ברחבי העיר: כניסה ב 20 ש”ח לגן הבוטני, חגיגת שירה וכניסה חינם לכוחות הביטחון במוזיאון ידידי ישראל ועוד אירועים נוספים. לינה בירושלים בהנחה לחצו כאן.

הגן הבוטני גבעת רם

הגן הבוטני גבעת רם מזמין את הקהל הרחב ביום ירושלים לביקור משפחתי בגן עם מבצע מיוחד במחיר הכניסה – 20 ₪ במקום 40 ₪. ילדים ירושלמים עד גיל 18 חינם בהצגת ת.ז. המבקרים בגן מוזמנים לצאת לסיור עצמאי בין פינות החמד בגן הפורח המשתרע על פני 120 דונם ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזה”ת. בגן גדלים למעלה מ7000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות מופעי שלכת ופריחה מרהיבים לאורך כל השנה.

ניתן לסייר בחממה הטרופית ובתערוכה המוצגת בגלריה בחממה ‘טבע הדברים’  וגם  להוריד את האפליקציה של התערוכה הבינלאומית ‘לראות את הבלתי נראה’ ולהנות מעבודות אמנות במציאות רבודה תוך שיטוט בגן. איפה? זלמן שניאור 1 ירושלים. מתי? שישי 19.5 בשעות 10:00-16:00. עלות? 20 ₪ במקום 40 לילד או מבוגר. ילדים ירושלמים עד גיל 18 חינם בהצגת ת.ז. לכל המשפחה לפרטים נוספים באתר הרישמי.

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם – ירושלים
הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם – ירושלים

מוזיאון ידידי ישראל

ביום ירושלים מציע המוזיאון כניסה חינם לאנשי כוחות הביטחון (בהצגת תעודה מזהה) ולקהל הרחב כרטיס ב25 ₪ מבוגר ו-33 ₪ לילד. ברביעי 17.5 יתקיים במוזיאון ערב שירה בציבור מיוחד ליום ירושלים עם הזמר ארז שמואלי. ביקור במוזיאון הייחודי מציע לקהל הרחב לצאת למסע חווייתי מרגש בין מיצגי המולטימדיה השונים ולהכיר את הגיבורים שסייעו בהקמת המדינה. המוזיאון הוא מרכז היסטורי חווייתי המאפשר למבקרים בו, דרך 7 מיצגי מולטימדיה אור-קוליים מתקדמים המשלבים סאונד, אפקטים ייחודיים וטכנולוגיה חדשנית, להכיר דמויות הרואיות משולבים בסיפורי גבורה  שלא הלא יהודים אשר חרטו על דגלם לפעול ולסייע בהקמת המדינה. איפה? יוסף ריבלין 20 ירושלים מתי? שירה בציבור 17.5 – 20:00, יום ירושלים שישי 19.5 – 9-13:30. עלות? שירה בציבור – יחיד 60 ₪ זוגי 100 ₪ כניסה ביום ירושלים 25 ₪ מבוגר במקום 44, ילד 33 ₪ לפרטים נוספים ותיאום ביקור מראש באתר הרישמי.

יום ירושלים באתרי המורשת בחינם

בואו להכיר את ההיסטוריה של העיר שחוברה לה יחדיו: עם שלל אירועים וחוויות מורשת בעיר הבירה. 17 אתרי מורשת ברחבי הבירה ייפתחו לקהל הרחב לצד פעילות “שכונה של פעם” – משחקי מורשת בשכונות הירושלמיות. כל האירועים וכן הכניסה לאתרי המורשת – ללא תשלום ב 18/05/2023. ירושלים היא עיר חשובה וקדושה למיליונים ברחבי העולם והמורשת שבה מורגשת בכל פינה ופינה. ברחבי העיר נמצאים אתרי מורשת רבים, שכל אחד מהם הוא פיסת היסטוריה מקומית בפני עצמו, ויחד הם מספרים את הסיפור הישראלי ההיסטורי של כולנו.

רשימת אתרי המורשת שייפתחו ללא תשלום לקהל הרחב: מרכז הרצל, בית הרב קוק, מוזיאון אסירי המחתרות, מגדל דוד, הרובע היהודי, מוזיאון חצר היישוב הישן, מרכז בגין, בית עגנון, מוזיאון יהדות איטליה, היכל שלמה, משכנות שאננים, בית לוי אשכול, מרכז המבקרים של עיריית ירושלים, מוזיאון לאמנות האיסלאם, בית הכנסת הקראי, חוות גיא בן הינום ומרכז המבקרים של בנק ישראל. לפרטים נוספים באתר הרישמי.

יום ירושלים במרכז מורשת בגין צילום באדיבות מרכז מורשת בגין
יום ירושלים במרכז מורשת בגין צילום באדיבות מרכז מורשת בגין

צעדת הדגלים המסורתית

גם השנה ירושלים חוגגת עם מצעד הדגלים המסורתי, האירוע יתקיים ביום חמישי 18/05/2023 בין השעות 16:00-18:00. הצעדה תחל בגן סאקר בשעה 16:00 כולל הרקדה המונית ומשך תמשיך לאורך מספר נקודות עניין במרכז העיר. הצעדה צפויה לעבור בעיר העתיקה לכיוון הכותל המערבי. בשיא האירוע תתקיים עצרת ברחבת הכותל המערבי. האירוע פתוח לכלל הציבור ללא הרשמה או תשלום. 

יום ירושלים בעיר דוד

לאורך שבוע ירושלים בין התאריכים 17-24/05/2023 בואו עם כל המשפחה והיכנסו בחינם לגן לאומי עיר דוד בין השעות 16:00-21:00 בהרשמה מראש. הכניסה כוללת תצפית על ירושלים וכניסה למיצד תל מימד. למי שרוצה להיכנס לניקבה ולפיר וורן יש לרכוש כרטיס כניסה לגן לאומי עיר דוד בנפרד. בנוסף לכל זה במהלך הביקור תוכלו להינות מדוכני אוכל מגוונים החל מהשעה 12:00 עד 21:00, כולל מוסיקה נעימה וניגוני שירי ירושלים.

גן לאומי עיר דוד
גן לאומי עיר דוד

טיילת החומות בעיר העתיקה

אי שם במאה ה 16 חומות העיר העתיקה נבנתה על ידי הסולטאן העות’מאני סולימאן המפואר. במהלך למעלה מ 400 שנה היו כאן חיילים טורקים ששמרו לאורך חומות העיר. בשנת 1917 כאשר הבריטים כבשו את הארץ מהטורקים שמרו על חזותה של העיר. לאחר מלחמת העצמאות כאשר נפלה העיר בידי הירדנים הגבול נקבע ממש בצמוד לחומה. במשך למעלה מ 19 שנים עד למלחמת ששת הימים בשנות ה 60 חצה קו הגבול את העיר ירושלים. מאז מלחמת ששת הימים נפתחה טיילת החומות והוכשר גן לאומי סובב חומות ירושלים. למידע מלא על הטיילת לחצו כאן.

החווה בגיא בן הינום

החווה בגיא מציעה חוויית חקלאות קדומה מיוחדת במינה. בחווה פועלים לאורך השנה לשמר את המלאכות החקלאיות הקדומות בהתאם לעונות הטבע, בדיוק כמו בימי קדם. מתקיימות בה פעילויות כמו קטיף, מסיק, דריכת ענבים, בנייה חקלאית ורדיית דבש. הטבע הבראשיתי בחווה שובה לב ומכיל ירקות עונתיים, עצי פרי, שדות חיטה וגידולים נוספים, צמחי מרפא ועשבי תיבול לרוב. הכניסה לאתר ללא עלות. ניתן להזמין פעילויות נוספות בתשלום. למידע נוסף לחצו כאן.

שרים לך ירושלים – סיורים מוזיקליים לכל המשפחה

בואו עם כל המשפחה ביחד עם מרכז בגין לחגיגה של סיורים מוזיקליים לחגיגת יום ירושלים 2023. הסיורים עוברים בימין משה, אל גיא בן הינום במהלך הדרך נשמע על ההיסטוריה של המקום בצורה מוזיקאלית במיוחד. ימי שני עד חמישי 15-18/05/2023 מ 16:30. עלות 10 ש”ח מומלץ לגילאי 8 ומעלה. בהרשמה מראש ותשלום באתר הרישמי. הסיור אורכו כשעתיים ואינו נגיש והוא מותאם למשפחות.

גן החיות התנכ”י

גן החיות התנ”כי נמצא בעיר הבירה שלנו ירושלים והוא אחד מגני החיות הגדולים והמרשימים שיש בארץ. אנחנו ביקרנו בגן החיות במהלך חופשה של מספר ימים בעיר ירושלים, אך ההגעה אליו אפשרית גם למי שרוצה להגיע מרחוק יותר לביקור יומי. הגן גדול מאוד, מיוחד ועשיר בחיות מאזורים שונים בעולם. מאחר ומדובר במקום די גדול, כדי לראות את כולו תצטרכו לפחות חצי יום פנוי. במהלך הטיול בגן החיות תוכלו לראות האכלה של החיות על ידי הצוות שמתקיימת בשעות קבועות ביום לפי שילוט ליד כל כלוב. בנוסף ישנו מופע פילים שמתקיים מספר פעמים ביום, בשעות קבועות, וגם לכך תוכלו למצוא שילוט במקום. ברחבי הגן יש מדשאות ומספר פינות מוצלות בהן תוכלו לשבת להפסקת התרעננות. למידע נוסף לחצו כאן.

אקווריום ישראל

לא רחוק מגן החיות התנכ”י נמצא אקווריום ישראל. אם אתם מחפשים אטרקציה מיוחדת לכל המשפחה שאין רבות כמותה בארץ, אם בכלל, כדאי לכם מאוד להגיע ולבקר באקווריום ישראל. אקווריום ישראל הוא מתחם ענק שבו מוצגים החיים מתחת לפני המים, מגוון גדול מאוד של בעלי חיים ימיים ובעיקר המון מידע על הסביבה הימית וערכי שמירה על הטבע. המתחם נגיש לטיול עם עגלות והוא מקורה כך שהוא מתאים מאוד גם לבילוי בימים החמים או בימי החורף הגשומים.  למידע נוסף לחצו כאן.

אקווריום ישראל
אקווריום ישראל

הרובע היהודי בירושלים חוגג את איחוד העיר

אתם זה אתם לא תרצו לפספס – ברובע היהודי בירושלים מציינים את יום ירושלים בשבוע ירושלים בעיר העתיקה עם מגוון סיורים ופעילויות מיוחדים ברובע היהודי. בואו לחוות את הפלא המדהים של בית המקדש – תחזרו אחורה בזמן ותחוו מחדש את תהילת בית המקדש מתקופת בית שני ועד העיר העתיקה של היום באמצעות משקפות VR. נכנסים לארבעה אתרים בכרטיס אחד: בית כנסת החורבה, מרכז דוידסון, הבית השרוף ובית פלוגת הכותל. ועוד שלל אירועים עליהם תמצאו מידע מלא באתר הרישמי. 

יום ירושלים בתחנה הראשונה בירושלים

בואו לחגוג את יום ירושלים בתחנה הראשונה עם שלל פעילויות לכל המשפחה כולל הופעות, מסיבות ועוד. האירועים יתקיימו בין התאריכים 18-20/05/2023 חמישי עד מוצאי שבת. צעדת המשפחות חוזרת – יום חמישי 18.5.23 בשעה 16:30 – קהילת המשפחות של ‘התעוררות בירושלים’ נרגשת להחזיר מסורת ירושלמית אהובה ולהזמין אתכם ואתכן לשוב ולצעוד איתנו בצעדת המשפחות – צעדה סובלנית, שוויונית ופתוחה לכולם. נחגוג יחד את ירושלים פלורליסטית, רבגונית ומאחדת, עיר לכל אוהביה, באשר הם. אנו צועדים כי כאשר הזרקורים כולם מופנים אל ירושלים ביום חגה, אנו מאמינים שיש סיבה טובה לצעוד בצעדה המחברת בין קהילות, ועדות, ירושלמים שחוגגים את ירושלים, פתוחה ומכילה לכולם. לפרטים נוספים ועוד אירועים באתר הרישמי.

חג שמח ירושלים בגבעת התחמושת

בגבעת התחמושת ששוכנת בגובה 797 מטרים מעל פני הים בצפון ירושלים התרחש אחד מהקרבות הקשים בזמן מלחמת ששת הימים במערכה על ירושלים. בשנות ה 30 הבריטים בנו בית ספר לשוטרים על הגבעה ובמהלך מלחמת העצמאות כבשו הירדנים את הגבעה והקימו מוצב ירדני מבוצר שהיה פעיל עד מלחמת ששת הימים. לכבוד יום ירושלים אתם מוזמנים להגיע לתערוכת צילומים של רגעים קטנים מהימים הגדולים של איחוד ירושלים, טקס יום ירושלים הממלכתי (הכניסה חופשית על בסיס מקום פנוי). במעמד: נשיא המדינה, יצחק הרצוג, ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, סגן יושב-ראש הכנסת, חה”כ אוריאל בוסו וראש עיריית ירושלים, משה ליאון. בהשתתפות האומנים: אברהם פריד, רותם כהן, יובל דיין, עידן עמדי, להקות צבאיות, להקות מחול. הדלקת אבוקות זיכרון ופירוטכניקה שקטה. למידע נוסף באתר הרישמי.

אולפנים שקופים לכבוד יום ירושלים

האולפן השקוף של גלגל”צ במדרחוב בן יהודה מהשעה 10:00 עד 15:00, יום שידורים מיוחד לכבוד יום ירושלים ה 56 בהשתתפות קהל והופעות. בנוסף האולפן השקוף של רדיו ירושלים בכיכר ציון מהשעה 11:00 עד 16:00 רדיו ירושלים מגיע לשדר מכיכר ציון ביום שידורים מיוחד כולל חידונים, פרסים, מוזיקה בשיתוף הקהל.

פסטיבל סגול בארמון – 50 לארמון הנציב

האתר טבע עירוני “מצפתל” ארמון הנציב מזמין את הקהל הרחב ביום חמישי שישי 18-19/05/2023 לפסטיבל סגול בארמון לכבוד יום ירושלים. חמישי החל משעה 14:00, שישי החל משעה 10:00. יומיים של חגיגה – דוכנים, הופעות, סדנאות, מופעים ועוד המון הפתעות. בשעה 17:00 בחמישי מופע קרקס ובשעה 18:30 מופע מרכזי. כניסה חופשית ברישום מראש אתר הרישמי.

סגול בארמון - יום ירושלים
סגול בארמון - יום ירושלים

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.