שמורת טבע יער בארי – דרך מתקני המים ובתרונות בארי

בנגב המערבי ישנם לא מעט יערות קק"ל, אחד מהם הוא יער בארי שמציע כאן מספר נקודות עניין, טיולי סינגלים לאוהבי רכיבת שטח, חניוני יום ופריחה משגעת בעונה. היער מתפרש על פני 11 אלף דונם מצפון לנחל גרר, כאן תמצאו תרונות מאדמת לס. קק"ל הכשירה כאן חניוני יום חלקם גם מונגשים וגם דרך נוף לרכבים עם לא מעט נקודות עניין.

את הטיול שלנו אנחנו מתחילים מהכניסה שלנו מכביש 232 בחניון רעים. בגדת נחל גרר (פארק השרשרת) ישנו חניון יום ובו לא מעט ספסלי פיקניק, המקום מאוד מבוקש בעיר בתקופת פסטיבל דרום אדום. כאן בחודשי פברואר – מרץ ישנה פריחה עוצמתית של מרבדי כלניות שצובעות את החניון וסביבתו באדום. מכאן נמשיך לנסוע בכביש שאורכו 2.5 ק"מ שקיבל את הכינוי "דרך מתקני המים". דרך זו קיבלה את שמה כיוון שבתקופת הבריטים הם היו חופרים לא מעט בורות ובארות כדי לשרת את האוכלוסייה באיזור. כבר בחניון רעים ניתן לפגוש את באר רעים, בהמשך ישנם עוד בורות מים מהתקופה הביזנטית שאליהם לא ניתן להגיע ושרידי חרבת מדור.

משם ניתן להמשיך אל הנקודה הבאה שהיא חניון נ'חאביר או בשמו הנוסף בארי הישנה ובו יש מסלול נגיש, מגדל המים ובית הביטחון של קיבוץ בארי שכאן יושב לראשונה. בנוסף אם תביטו סביב תוכלו לראות גם את תעלות הקשר שהקיפו את הקיבוץ. כאן יש מסלול נגיש שאורכו 350 מטרים לצד שולחנות פיקניק. למי מכם שמחפש סינגלים לאופניים ממש כאן יש את "לה מדווש" שתוכלו להשכיר אופניים ולהנות משלל המסלולים שיש ליער להציע: מסלול כתום, מסלול כחול, מסלול אדום ומסלול ירוק.

נמליץ לא לפספס את שמורת הטבע בתרונות בארי – מדובר על שמורת טבע מיוחדת עם מדרונות תלולים והיא נוצרה כל כולה על ידי הגשמים שחילחלו באדמת הלס שכאן. זהו אחד היעדים שאסום לפספס למי מכם שמגיע לכאן בחודשים פברואר – מרץ בזמן פסטיבל דרום אדום, מרבדי כלניות צובעות כאן את הבתרונות באדום! יש כאן תצפית על האיזור מכיוון מערב, אפשר לראות את רצועת עזה את העיר עזה ואת העיר דיר אל בלח, עלומים, שטחים חקלאיים, קיבוץ בארי ועוד. כדי להגיע לתחילת הטיול ביער בארי תוכלו לרשום בוויז: חניון רעים

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

דרך נוף יער שוקדה – יער שוקדה הוא יער קהילתי בתחזוקה של קק"ל יחד עם תושבי שוקדה, כפר מימון וקיבוץ עלומים. לכל אורכו של היער ישנה דרך נוף שעוברת בין נקודות עניין. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גבעת הכלניות – קבר אריאל ולילי שרון מול חוות השקמים – גבעת הכלניות, מכונה גם גבעת לילי, והיא נמצאת בנגב הצפון מערבי מול חוות שקמים. על פסגת הגבעה נמצאת אחוזת קברם של אריאל ולילי שרון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

דרך נוף יער ניר משה – דרך פרשי היאומנרי – יער ניר משה נמצא ליד המושב ניר משה וזאת הסיבה לשמו, בעזרת קק"ל היער הזה מתוחזק היטב ויש בו חניוני יום מונגשים ופריחה מרשימה בעונה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע בתרונות רוחמה – העץ הבודד, כלניות ומגדל התצפית – שמורת הטבע בתרונות רוחמה נמצאת בסמוך לקיבוץ רוחמה בנגב המערבי. השמורה מחולקת לשני איזורים מהצד המזרחי של הקיבוץ והצד המערבי של הקיבוץ. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אנדרטת החץ השחור – אתר זיכרון ומורשת קרב של הצנחנים – בתחיל שנות ה 90 קבוצת לוחמים ותיקים יוצאי גדוד צנחנים 890 החליטה להקים נקודת תצפית – אנדרטת החץ השחור מול עזה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע פורה וסובב מאגר פורה – שמורת הטבע פורה ממוקמת באיזור שפלת יהודה ואפשר לזכות לטייל בה בכל עונה אך העונה היפה ביותר היא בזמן פריחת הכלניות בתקופת דרום אדום. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פינת החי בקיבוץ גברעם – דרומית לאשקלון ישנו קיבוץ בשם גברעם ובו תמצאו פינת חי קטנה ואינטימית שאפשר להעביר בה כמה שעות נהדרות עם הילדים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק נחל לכיש – פארק נחל לכיש הוא מקום מושלם לבלות בו עם המשפחה. הפארק משתרע לאורך נחל לכיש עד לנקודה שבה הנחל נשפך לים ותוכלו למצוא בו כמה מוקדי עניין. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

תיירות יד מרדכי – סיור המתאים לכל המשפחה המשלב הסבר על יצירת הדבש, טיול בטרקטור ברחבי הקיבוץ, מורשת קרב ופינת יצירות לילדים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נתיב לשלום בנתיב העשרה – נתיב העשרה הוא מושב בצפון-מערב הנגב ובו נמצאת חומת המגן הגדולה שמפרידה בין שטח ישראל לבין שטחי רצועת עזה. בנתיב לשלום תוכלו לקחת חלק בקישוט החומה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com