עין הנציב - פיסת גן עדן בעמק המעיינות

נכון לחודש ינואר 22 המקום הועבר לידי רשות הטבע והגנים ועובר שיפוצים לצורך הפיכתו לשמורה סגורה. בינתיים המקום פתוח וניתן להיכנס ללא תשלום – בתוך שטחו של קיבוץ עין הנצי"ב בעמק בית שאן נמצא מעיין עין יהודה או בשמו המוכר יותר עין הנצי"ב. את שמו השני הוא קיבל כמובן על שם הקיבוץ בו הוא נמצא. המעיין הוא אחד מהיפים והמיוחדים ביותר שיש באזור עמק המעיינות ואנחנו לא נגזים אם נאמר שהמקום הזה נראה כמו גן עדן. 

מי המעיין מגיעים מנביעת מים טבעית ומשם הם זורמים אל בריכה גדולה ועמוקה. המים בבריכה צלולים וצבעם כחלחל מרהיב שספק אם ראיתם עוד כאלה בארץ. מעל הבריכה יש קרש קפיצה שמשמש כאטרקציה אהובה במיוחד של קפיצה ישירות אל היופי הזה וגם מדרגות שמאפשרות כניסה קצת יותר נוחה אל המים. סביב הבריכה עצי דקל פזורים שמוסיפים ליופיו של המקום. עומק המים בבריכה מגיע עד כ-4 מטרים. 

מה חשוב לדעת לפני שמגיעים? עין הנצי"ב הוא קיבוץ דתי ולכן הכניסה למעיין בימי שבת לא מתאפשרת. יתרה מזאת את הרכבים בכל שאר ימות השנה ניתן להחנות אך ורק מחוץ לשער הקיבוץ ומשם יש הליכה רגלית של כ 7-10 דקות עד למים. ההליכה מהרכב עד למעיין נוחה אך לא מושלמת לעגלות. אנחנו ביקרנו שם גם עם עגלה אך במקומות מסויימים היינו צריכות להרים אותה. אם אתם מגיעים לכאן עם ילדים קטנים כדאי להביא מנשא וכמובן – גלגלי מים, מזרונים ומצופים. סביב המעיין מעט מקום לישיבה והתמקמות.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

שביל בין הגשרים – מסלול נגיש העובר לצידו של נחל חרוד, כאן גם תוכלו לחוות את מפלי חרוד מקרוב. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל נוף גבעת המורה רמות יששכר – שביל נוף גבעת המורה – יששכר או בשמו הנוסף שלוחת הצבאים עובר בדרך חקלאית שהוסדרו בה חניוני יום לזכרם של דמויות שפעלו באיזור. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חורשת גדעון ובריכת גדעונה – בצמוד לגן לאומי מעיין חרוד שנמצא באיזור הגלבוע, תוכלו להנות ממסלול נגיש, רטוב וקליל שמתאים לכל המשפחה – חורשת גדעון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי בית שאן – בואו לחזור חזרה אחורנית בזמן. למדיע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מפלי קניון הבזלת נחל חרוד – אחרי הגשמים אתם יכולים להגיע לנקודת תצפית עוצרת נשימה על מפלי קניון הבזלת שזורמים כאן בעוצמה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין מודע – מדובר בבריכה טבעית די גדולה וסביבה שולחנות פיקניק רבים. היתרון הגדול של המיקום שניתן להגיע ישירות לבריכה ולא דרך הכניסה הראשית של הפארק. המקום לא עולה כסף.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה עד למעיין לחץ כאן.

עין שוקק – בריכה יפהפייה שנוצרת גם היא מנביעה טבעית. מדובר בבריכה די גדולה שעומק המים בה מגיע עד 1.5 מטר, המים בה נקיים וצלולים וזורמים בכל ימות השנה. בשנים האחרונות שופץ השטח סביב הבריכה וכעת המקום אפילו עוד יותר מזמין ונעים. תוכלו לשבת סביב הבריכה, להתמקם לכמה שעות ואפשר גם לעשות על האש. המקום לא עולה כסף.  למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

גן השלושה – שמו הנוסף והיותר מוכר הוא הסחנה, מה עוד אפשר לומר על המקום הזה ולא נאמר? בריכות בצבע טורקיז שמתמזגות עם השמיים, שטחי דשא תחת העצים, מפלונים שנותנים הרבה של חול ובעיקר מקום נהדר להעביר בו יום שלם או אפילו לעשות קמפינג. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

גני חוגה – אל מול נוף הרי הגלעד תוכלו להגיע לפיסת גן עדן קטנה או יותר נכון גדולה – מעיינות "חוגה" – פארק מים בטבע. למי שמכיר את איזור בקעת בית שאן יודע אומנם כי בתקופת הקיץ חם פה מאוד, אך לשמחתנו האיזור כולו התברך בכמות אדירה של מעיינות טבעיים לטבול בהם. המקום עולה כסף. למידע מלא על המקום כולל דרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com