Skip to content
Search
Search
Close this search box.

טיילת נחל שילה פתח תקווה

נחל שילה זורם לאורך של כ 60 ק”מ ומתחיל את דרכו באזור עמק שילה לצד העיר שילה הקדומה בבנימין, שם נמצאת גם שמורת נחל שילה עילי. משם ממשיך הנחל לחלקו התחתון המכונה: נחל שילה תחתי בתוך תחום יער נחשונים מערבית לאלעד, לצד יער קולה. משם ממשיך הנחל ועובר דרומית לגן לאומי מגדל אפק עד להגעתו לנחל הירקון. נחל שילה הוא אחד מיובליו העיקריים של נחל הירקון. מדובר על נחל אכזב אך בעת תקופת השטפונות הנחל זורם בעוצמה והוא משמש כמסדרון אקולוגי חשוב מאוד מאזור השומרון אל איזור מישור החוף.

נחל שילה עובר בחלקו גם בעיר פתח תקווה ונכון לכתיבת שורות אלו הסתיים פיתוח חלקו הראשון של טיילת נחל שילה בעיר. מעבר לשיקום האקולוגי שעובר הנחל סביבו נבנה שביל מונגש לטובת חובבי הליכה או רוכבי האופניים, ספסלי ישיבה לפינות לפעילות פנאי וספורט. תוואי הנחל העובר בעיר פתח תקווה אורכו כ 2.3 ק”מ סה”כ, והוא פנינת טבע שהייתה מוזנחת לאורך שנים רבות. הוא מתחיל בחורשת התעשיינים דרך אזור תעשייה סגולה שם יש תכנון לבנות נקודת תצפית לנחל כולל איזור פיקניק ומתקני שעשועים וכושר.

הנחל ממשיך וחוצה את מסילת הרכבת דרך שטחי החקלאות והר הזבל, שביל עפר יוקם בצד המזרחי של הנחל לרווחת המטילים. בנוסף יש תכנון להקים כיתת חינוך פעילויות חינוכיות ומחקרים של תלמידי בתי הספר באיזור. מכאן ממשיך הנחל ומתפתל וגם בחלק זה יוכשר שביל עפר בצד המזרחי, עובר תחת כביש 5 עד שבסופו של דבר פוגש את נחל הירקון. העבודות בוצעו על ידי הרשות העירונית – מינהל הנדסה ומינהלת העסקים וההייטק בשיתוף רשות ניקוז הירקון. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: חורשת התעשיינים פתח תקווה או אלכסנדר ינאי 32 פתח תקווה.

רוצים עוד הצעות לטיול באזור הזה?

האגם האקולוגי והפארק הגדול בפתח תקווה – בשטח של יותר מ 14 דונם בלב העיר פתח תקווה תוכלו למצוא את האגם האקולוגי והפארק הגדול – פארק עירוני לכל המשפחה ופנינת טבע בלב העיר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי ירקון – מתחם מקורות הירקון של רשות הטבע והגנים – זהו החלקו הנקי של הירקון, יש כאן בריכות נופרים, מסלולי הליכה, שטח עצום לפיקניקים וחניון לילה מסודר של רשות הטבע והגנים – מתחם מקורות הירקון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק ארץ הצבי – גן חיות קטן ומקסים שכל כולו אטרקציה לילדים. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

המפל הנסתר במקורות הירקון – מפל שרונים – בלב אזור השרון נדיר מאוד למצוא מקורות מים, אך כאן תוכלו למצוא כחלק ממקורות הירקון את המפל הנסתר או בשמו השני מפל שרונים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק מנחם בגין – הפארק ענק, אפשר לבלות בו שעות ארוכות ויש בו גם מגוון אטרקציות לכל המשפחה ובמיוחד עם ילדים.  אז אם אתם נמצאים באיזור מרכז אנחנו נמליץ בחום לבקר כאן לפחות פעם אחת ולהכיר את המקום המקסים הזה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק האגמים – לא להאמין כמה אנשים גרים כל כך קרוב לפנינת הטבע הזו ולא יודעים על קיומה. אגם הנקיק ואגם הסופרלנד הם חלק מפרויקט “פארק האגמים” שהוקם במטרה לפתח טבע עירוני בסביבת העיר. בפארק האגמים אנחנו נפגוש מרחבי טבע, מדשאות, מסלולי הליכה ורכיבה, עופות מים ודגים ואפילו חיות בר.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק האגם האקולוגי בהוד השרון -פארק האגם האקולוגי בהוד השרון הוא פארק יפהפה שבמרכזו אגם ויש בו שבילי טיול, פינות מצפור ואזורי ישיבה. אטרקציה חינמית לבילוי עם כל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

טיול במקורות הירקון – כפר הבפטיסטים – איזור כפר הבפטיסטים הוא מבין האיזורים המקסימים של הירקון, ממש סמוך למקורותיו. יש כאן פינות טבע קסומות שאפשר להעביר בהן כמה שעות נפלאות באוויר הפתוח (הכניסה למים אסורה). למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי ירקון – תל אפק – תל אפק מכונה בכינוי “הריאה הירוקה של גוש דן” ולמען האמת שאפשר להבין למה. מדובר בנקודת טבע בין היחידות והיפות שיש באזור המרכז. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אתר שבע טחנות גני יהושע פארק הירקון‎ – גני יהושע לאורך נחל הירקון מספק בילוי יום מפתיע מלא באטרקציות לכל המשפחה. אם אתם באיזור המרכז תוכלו להגיע אל אתר שבע טחנות על גדול נחל אל עוג’ה – נחל הירקון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק רעננה – פארק עירוני בשרון – פארק רעננה הוא פארק עירוני ענק באזור השרון, שמציע מגוון אפשרויות בילוי לכל המשפחה. הפארק הוא מטופח ומושקע מאוד, שבמרכזו אגם יפיפה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן. 

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.