Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מאירים את חג החנוכה: 6 המלצות לטיולים עם הילדים

חג החנוכה השנה בסימן מדליקים את האור ונלחמים בחושך. בצד המלחמה והצורך בהפוגה כאן תוכלו למצוא 6 המלצות לטיולים עם הילדים וכל המשפחה (ועוד בונוס לפארק חדש). ההמלצות שכאן מאפשרות לכם לצאת לטבע הפתוח ולהגיע לאתרים הקושרים את הטיול לחג החנוכה. 

מערות המנורה גן לאומי בית שערים

גן לאומי בית שערים נמצא באזור הגליל התחתון, לא רחוק מקריית טבעון. המקום מציג שרידים של ישוב יהודי עתיק ובעיקרו הנקרופוליס שהוא אתר מערות הקבורה המרשימות של העיר. בשנת 2009 נפתח באופן רישמי מתחם מערות המנורה שנמצא בצד הדרום מערבי של הגן הלאומי. במתחם המנורה יש שש מערות קבורה שאותרו בהן תבליטים שונים, כתובות ועיטורים. מערות המנורה נחשבות לייחודיות וחשובות במיוחד מאחר שבחלקן אותרו תבליטים ברורים של מנורת שבעת הקנים שהיא סמל מדינת ישראל. במתחם מערות המנורה ישנו מיצג אורקולי מרהיב ומרגש מאוד סביב סיפורה של המנורה וחורבן הבית – אם הגעתם לביקור בפארק, כדאי מאוד לא לפספס את המיצג. מידע מפורט על המקום לחצו כאן.

הגבעות הדרומיות של מודיעין

איזור מודיעין והסביבה מוכר בעיקר בשל איזור ההתיישבות של החשמונאים. בדרומה של העיר מודיעין מכבים רעות ישנם גבעות המובילות את המטייל לטיול בין בורות מים עתיקים, בוסתנים, שרידי כנסייה ביזנטית, פריחה צבעונית וריחנית בעונה כמו השקד, הרקפות, הכלניות ונקודות תצפית עוצרות נשימה. המסלול מתחיל בכיכר השוטר שם נחנה את הרכב ליד ספורטק מודיעין. משם יוצא שביל מסומן כחול המוביל אותנו אל תחילת המסלול. מידע מפורט על המסלול לחצו כאן.

מוזיאון מורשת החשמונאים

מוזיאון מורשת החשמונאים נמצא במרכז העיר מודיעין והביקור בו יחשוף בפניכם את המורשת וההיסטוריה העשירה ורבת השנים של העיר מודיעין. במוזיאון תכירו את סיפור העיר בתקופות שונות מימי החשמונאים ועד היום, באמצעות חוויה אינטראקטיבית מרתקת לכל המשפחה. במוזיאון מתקיימות פעילויות שבכל אחת מהן חוויה מעשירה אחרת. הביקור במוזיאון המורשת כולל תערוכות של ממצאים ארכיאולוגיים משמעותיים שנתגלו בחפירות שבוצעו בעיר לאורך השנים וצפייה בסרט רב חושי שייקח אתכם אלפי שנים אחורה בזמן. למידע מפורט על המקום לחצו כאן.

פארק איילון קנדה 

פארק איילון קנדה נמצא בעמק איילון והוא משתרע על פני 12 אלף דונם בין שער הגיא למחלף לטרון.  המטיילים ימצאו כאן חורש טבעי, עצי בוסתן, אתרים היסטוריים והמון מקומות לפיקניק משפחתי. עמק איילון ידוע בשל הקרבות הקשים בין החשמונאים והסלבקים במאה השנייה לפנה”ס. היסטוריה רבת שנים של מלחמות שליטה שאחד מהמפורסמים הוא מלחמת יהודה במלכי הכנענים – “שמש בגבעון דום וירח בעמק איילון”. הצלבנים ראו בעמק איילון כנכס אסטרטגי והקימו בלטרון את המבצר לה טורון דה שבלייה. מידע מפורט על המקום לחצו כאן.

כפר החשמונאי שילת

ברוכים הבאים לאתר התיירות החינוכי בו תמצאו מגוון רחב של פעילויות לכל המשפחה לאורך כל השנה. תמצאו כאן שחזרו של הכפר החשמונאי ובו מבנים כמו בית חרש ברזל, בית כנסת, בתי מגורים ובית בד פעל. בנוסף בכפר החשמונאי תמצאו גם את הכפר של נח, נווה מדבר, פארק הארכאולוגי ושחזור אורח חיים הקדום בארץ ישראל בעת העתיקה. למידע מפורט על המקום באתר הרישמי.

פארק נאות קדומים

פארק נאות קדומים נמצא ליד העיר מודיעין והוא מוגדר כשמורה לאומית של טבע הארץ במקורות ישראל. הפארק הגדול מציג למעשה את הטבע והחקלאות של ארץ ישראל כפי שהופיעה במקורות, ושם לו לדגש לחבר בין העבר להווה של ימינו. בפארק נאות קדומים תוכלו לטייל בין מגוון מתקני חקלאות משוחזרים ולהתרשם מצמחייה שאפיינה את הארץ בשנים קדומות. בנוסף בפארק מתקיימים סיורים מודרכים, סדנאות ופעילויות ייחודיות לכל המשפחה. למידע מפורט על אירועי חג החנוכה ועל המקום לחצו כאן.

בונוס – פארק עתיקות גבעת אשון

פארק גבעת אשון נמצא בלב שכונה חדשה בעיר מודיעין והינו ייחודי במינו שמשלב ממצאים ארכיאולוגיים קדומים לצד שכונת מגורים. לצד גבעה שבפסגתה שרידי עתיקות מרתקים יש מסלולי הליכה נגישים, אפשרויות טיול קצרות עם נוף שמספקים חווית טבע נהדרת. חורבת אשון על גבעת אשון אותרה כחלק מפרויקט בינוי ופיתוח שכונת מגורים חדשה בעיר מודיעין. במסגרת ההיערכות לבנייה נערכו במקום חפירות ארכיאולוגיות על גבעת אשון שחשפו שרידי עתיקות מהתקופות החשמונאית, ההלניסטית והרומית. למידע מפורט על המקום לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.