גן לאומי גבעות הכורכר נס ציונה – שביל שומר הגבעות

רכס הכורכר שנמצא במערב נס ציונה הוא רכס גבעות הכורכר מהאחרונים שנותרו כסביבה טבעית. כאן חיים בעלי חיים כמו: ציפורים, שועלים, תנים, קיפודים, נחשים, צבים ועוד מינים רבים. מעבר לבעלי החיים צומחים כאן כ 150 צמחי בר כמו: סחלבים, אירוסים, קידה שעירה, רותם, לוטם, כלניות, פרגים ועוד. המסלול הוא מעגלי ואורכו 2.5 ק"מ והוא בדרגת קושי קלה, אם כי צריך לקחת בחשבון כי ההליכה כאן היא על חול וניתן לטייל כאן רק עם מנשא.

נקודת ההתחלה של המסלול מתחיל ב "כיכר שומר הגבעות" מפגש הרחובות השריון וגבעות הכורכר. בלב הכיכר ישנו פסל של האומן אמיליו מוגילנר שהוזמן במיוחד על ידי עיריית נס ציונה והוא מסמל את רוח שמירת הטבע. מכאן יוצא שביל מסומן בסימון שבילים סגול לבן. מיד עם תחילת המסלול ניתן לראות את גבעת ה"אורן הבודד", ממנו ממשיכים לכיוון מערב ולאחר 250 מטרים מגיעים אל חורשת האקליפטוסים, נקודה מצוינת לעצירת פיקניק. ממשיכים לכיוון מערב עד שמגיעים לצומת T ובה פונים ימינה אל חורשת האורנים העתיקה, כאן יש עצים עתיקים שהגזעים שלהם נמצאים בתנוחות מיוחדות. זה המקום שמומלץ להתחיל לחפש עקבות בעלי חיים כמו הצב שמשאיר פס שטוח ועבה.

מחורשת האורנים ממשיכים צפונה לכיוון איזור האירוסים, בחודשים ינואר עד מרץ זה המקום לפגוש את פריחתם. בעיקר בחודש פברואר תמצאו כאן את אירוס הארגמן שהוא האירוסים הראשון שפורח ממשפחת האירוסים. בנוסף באביב יש כאן פריחה מרשימה של כלניות אדומות וחרציות צהובות. בסתיו תמצאו כאן פריחה של החצבים. מכאן ממשיכים לכיוון "מצפה האירוס" – יש מכאן תצפית על העיר. חוזרים חזרה אל השביל וממשיכים לכיוון נקודת תצפית גבוהה יותר. מכאן כבר אפשר לראות 360 מעלות: בדרום את אשדוד, רחובות. במערב את פלמחים והים. בצפון את ראשון לציון ובמזרח את העיר נס ציונה, רמלה, מודיעין וביום טוב אפשר לראות את הרי ירושלים.

מכאן ממשיכים לכיוון דרום בדרך עפר נוחה להליכה – זהו ציר הנפט. לאחר כמה מאות מטרים מגיעים לגבעת התזמורת. כאן יש עץ תות מרשים. ממש כאן מדי שנה מקיימים את "העפיפוניאדה" המסורתית בחודשי נובמבר. מכאן ממשיכים ללכת לכיוון האנטנה סלולרית שבולטת כאן בשטח וכאן יש קיר מצוקי כורכר חשופים. אם תסתכלו טוב על המצוקים תוכלו לראות שהם מנוקבים בחורים בהם מקננים השרקרקים. ציפור שמגיע בדרך כלל באביב ומקננת כאן כל הקיץ. חוזרים אל השביל מזרה עד לעץ ברוש. משם ממשיכים ללכת צפונה אל תחילת המסלול ומפסל שומר הגבעות. כדי להגיע לגן לאומי גבעות כורכר תוכלו לרשום בוויז: כיכר שומר הגבעות נס ציונה.

בנס ציונה ישנה דרך נוף שמיועדת להולכי רגל או רכיבת אופניים בדרגת רכיבה בינונית. אורכה של הדרך כ 30 ק"מ והיא עוברת לאורך גבולות העיר, דרך נקודות תצפית, גבעת הקיבוצים וביצת המים (בחורף). השביל מסומן בסימון שבילים ירוק עם סימון אופניים. למידע מלא על הדרך נוף לחצו כאן לאתר הרישמי של העייריה.

רוצים עוד הצעות טיול באזור?

גן לאומי נחל רובין שפך נחל שורק – נחל שורק הוא מבין הנחלים הארוכים שיש לנו בישראל, הוא מתחיל בהרי ירושלים עד לשפך צפונית לקיבוץ פלמחים – בגן לאומי נחל רובין שפך נחל שורק. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גבעת חומרה – שמורת אירוס הארגמן – בין ראשון לציון לפלמחים נמצאת גבעת כורכר ושמה גבעת חומרה. גבעת חומרה קיבלה גם את שמה: שמורת אירוס הארגמן כי ממש כאן תוכלו למצוא את פריחתו ולא רק. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק האגמים של ראשון לציון – לא להאמין כמה אנשים גרים כל כך קרוב לפנינת הטבע הזו ולא יודעים על קיומה. אגם הנקיק ואגם הסופרלנד הם חלק מפרויקט "פארק האגמים". למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

בריכת הקשתות ברמלה – בריכה עתיקה ויפהפייה בת אלפי שנים שנשמרה באופן מרהיב וכיום משמשת כאטרקציה לשיט קצר ומיוחד מאוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק אריאל שרון –  פארק הנמצא במרכז הארץ, באזור גוש דן. אם אתם מגיעים לטיול במרכז, אנחנו ממליצות להגיע לכאן להעביר כמה שעות, ליהנות מהנוף ולהכיר את הסיפור של הפארק. סיפור התהוות של הפארק הוא מיוחד במינו ואולי יגרום לכם להרים גבה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אתר שבע התחנות גני יהושע  – ממש הופתענו לגלות שלא צריך לצאת מהעיר הגדולה בשביל להנות קצת ירוק, מסתבר שגני יהושע לאורך נחל הירקון מספק בילוי יום מפתיע מלא באטרקציות לכל המשפחה. אם אתם באיזור המרכז תוכלו להגיע אל אתר שבע טחנות על גדול נחל אל עוג'ה – נחל הירקון. המקום נמצא ממש מול הלונה פארק משם ניתן להתחיל את המסלול. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק נחל לכיש באשדוד – פארק נחל לכיש הוא מקום מושלם לבלות בו עם המשפחה. הפארק משתרע לאורך נחל לכיש עד לנקודה שבה הנחל נשפך לים ותוכלו למצוא בו כמה מוקדי עניין. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 
הפארק האקולוגי מצודת ים אשדוד – הפארק האקולוגי מצודת ים אשדוד שנמצא בסמוך למצודת אשדוד ים בחלקה הדרומי של העיר אשדוד מפרש על פני למעלה מ 300 דונמים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com