Skip to content
Search
Search
Close this search box.

קטיף תותים 2023-2024: מקומות לחוויה של קטיף עצמי

קטיף הפרי האדום והמתוק הפך בשנים האחרונות לאטרקציה של ממש. שיח התותים מניב את הפרי למספר חודשים, לקראת סוף השנה האזרחית ונשאר איתנו למספר חודשים. זו בדיוק התקופה שבה משקים רבים פותחים את שעריהם ומאפשרים לנו להגיע וליהנות מחוויית הקטיף של התותים. רוב המקומות מאפשרים לטעום ולאכול בחופשיות מהתותים בזמן הקטיף עצמו, ובסיום לרכוש מארזי תותים שאתם קטפתם בעצמכם.

קטיף התותים, שהפך להיות אטרקציה לכל המשפחה, הביא לכך שמקומות רבים שמאפשרים קטיף מציעים שלל אטרקציות נוספות שהופכות את החוויה לבילוי של ממש. פינות חי קטנות, מקומות מסודרים לפיקניק, משחקיות מאולתרות הם רק חלק מהאטרקציות שתמצאו במשקים שפותחים את שעריהם לקטיף עצמי. משקים רבים בישראל דוגלים היום בצורת גידול אקולוגית תוך שימת דגש על שמירת הסביבה.  

בטרם הגעתכם יש לקחת בחשבון: הקטיף הוא עונתי, משתנה ואינו פעיל בכל ימי השנה. המשקים פותחים את השערים למבקרים בהתאם לכמות ואיכות הגידול הקיים. לכן בטרם הגעתכם למקום כדאי אחד מאתרי הקטיף יש לוודא ישירות מול בית העסק עצמו שהוא פעיל, ולבדוק מה היבול שקיים בשדה. חלק מהמקומות פתוחים לקטיף תותים בשבת, וחלקם פעילים גם באמצע השבוע.  

קטיף חזי ניסים ברמת השרון

באזור השרון תוכלו להגיע לקטיף של חזי החקלאי, שעוסק בגידול תותים כבר עשרות שנים. בביקור שלכם בשדה תוכלו ליהנות מאכילה חופשית של תותים, קטיף עצמי, וגם פינת חי עם מגוון של חיות. טרם הגעתכם מומלץ להתעדכן בשעות הפעילות של המקום שמשתנות בהתאם לכמות הפרי. למידע מלא באתר הרשמי של המקום לחצו כאן.

משוך בגזר איזור כפר סבא

אתר משוך בגזר מזמין אתכם להגיע לחוויה של קטיף עם כל המשפחה. קטיף עצמי של ירקות משתנים ותותים בעונה. המקום נמצא בכניסה המזרחית למושב צופית ליד כפר סבא. תוכלו ליהנות כאן מהדרכה צמודה שמאפשרת לילדים שלכם להבין בדיוק מה הם קוטפים. טרם ביקורכם מומלץ לבקר בפייסבוק הרישמי לעדכונים נוספים. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: משוך בגזר.

תות בקיבוץ בעמק חפר

מוזמנים להגיע אל תות בקיבוץ חווה חקלאית ובה תמצאו קטיף תותים פרחים ושאר ירקות. במקום תוכלו למצוא פעילויות נוספות לכל המשפחה כולל מדשאה גדולה בה אפשר לפרוס מחצלות ולערוך פיקניק משפחתי חוויתי. לרוב האתר מקבל מבקרים בהרשמה מראש בלבד, אז התעדכנו ישירות מול המקום טרם הגעתכם. תות בקיבוץ נמצא בקיבוץ משמר השרון שבעמק חפר. מומלץ להתעדכן בפייסבוק הרשמי של תות בקיבוץ. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: תות בקיבוץ משמר השרון.

תות משק טל – תותלאנד הוד השרון

תותי משק טל בשמו המוכר יותר תותלאנד מתחיל את העונה עם קטיף תותים מתוקים, תפוזים, עגבניות שרי ומגי ושלל ירקות נוספים. המקום נפתח מדי שבת בין השעות 09:00-14:00 ואין צורך בתיאום מראש. טרם ביקורכם מומלץ לבקר בפייסבוק הרישמי לעדכונים ושינויים. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: תותלאנד או רחוב עליית הנוער הוד השרון.

אגרונן קטיף עצמי גדרה

בשדות החקלאיים של אגרונן שהחלו כמגדלי פטל בלבד, ניתן למצוא היום פטל, תות, פיטנגו, אוכמניות, שסק ועוד. קטיף אגרונן הוא מקום שמציע חווית קטיף שמתאימה לכל הגילאים והם שמו להם למטרה להיות נגישים לכולם. הפירות נמצאים מגובה אדמה ועד שני מטרים, ולפי האתר שלהם הם מאפשרים גישה נוחה גם למגיעים עם עגלות וגם לנכים עם כיסאות גלגלים. למידע נוסף באתר הרשמי של אגרונן לחצו כאן.

קטופותי בבית לחם הגלילית עמק יזרעאל

בעמק יזרעאל תוכלו להגיע אל שדות הקטיף שנמצאים לצידה של חוות התבלינים הגדולה. בשדות ישנם פירות וירקות רבים שמשתנים לפי עונות השנה וגם מגוון של תבלינים. קטופותי מעניקים חוויה כוללת של קטיף בשילוב אטרקציות משתנות לילדים כמו: אפיית פיתות בטאבון, טיפוס על טרקטור, פינת יצירה ועוד. קטיף התותים הוא עונתי וזמני, והוא רק חלק מהמגוון הגדול המוצע בקטופותי. לרוב קטיף התותים בקטופותי מתחיל לקראת סוף חודש ינואר. בטרם הגעתכם מומלץ לוודא מול האתר עצמו שקטיף התותים החל. למידע נוסף על קטופותי לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחצו כאן.