קיץ של כוכבים 2022 - תצפיות כוכבים לכל המשפחה

מגוון רחב של אירועים והדרכות שמתקיימות מדי יום באיזורים שונים בארץ בנושא אסטרונומיה. בואו להכיר את השמיים מעלינו, הכוכבים, לראות אותם בעזרת טלסקופים גדולים ומשוכללים ולהנות מתצפיות כוכבים. להבדיל משנים קודמות שיכולנו להנות גם ממטר פרסאידים שהוא מטר מטאורים עוצר נשימה, השנה לא נוכל לראות אותו בגלל הירח המלא, לכן תצפיות כוכבים הן פתרון נהדר! כאן תוכלו למצוא רשימה לפי איזור בארץ של הפעילויות בשעות הכי נעימות של היום בנושא קיץ של כוכבים 2022. 

תצפיות כוכבים בצפון

קיץ יום הולדת לאתר החרמון

אתר החרמון מקבל את הקיץ בסימן יום הולדת חמישים ומציע למטיילים הרבים מגוון פעילויות ביום ובלילה, במקום היחיד במדינה בו עוד אפשר לנשום * פסטיבל אסטרונומיה, סדנת ג'אגלינג ובועות סבון, הפנינג יום הולדת 50, סיורי מודרכים לגבעות הקרב, טבע ונוף, לצד מתקני הקיץ, בואו לנשום ולגעת בשמיים ובכוכבים. למידע נוסף לחצו כאן.

תצפיות כוכבים בצפון עם חברת מטאור

במושב שעל שבצפון רמת הגולן ממוקמת חברת מטאור – חברה מתמחה בתצפיות כוכבים מסביב למדורה – חוויה שלא תרצו לפספס. בואו להכיר את שמי הגולן החשוך בעזרת טלסקופים ענקיים שיחשפו בפניכם את מכתשי הירח, את שבתאי, צדק ועוד של כוכבי לכת וגלקסיות. הפעילות כוללת תה מסביב למדורה תוך כדי הדרכה על הכרת כיפת השמיים עם פנס לייזר. למידע נוסף ורכישת כרטיסים לחצו כאן.

תצפיות כוכבים במרכז

מצפה הכוכבים בגעתיים

מצפה הכוכבים גבעתיים מזמין את הקהל הרחב לסיור מודרך הכולל הרצאת היכרות חוויתית לעולם האסטרונומיה. הפעילות מתאימה מגיל 8 ועד מבוגרים. ביולי אוכוסט מועדי הביקורים במצפה הם בימי שלישי וחמישי בשעה 19:30. בחודשים הקרובים נוכל להנות משמי הקיץ במיטבם, ואיתם שפע של אטרקציות – הרצאות למבוגרים, תצפיות, פעילויות לילדים, שעת סיפור ועוד. למידע מפורט על האירועים אתם מוזמנים לדף הפייסבוק שלהם – לחצו כאן.

תצפיות כוכבים בירושלים

ארמון של כוכבים – גן לאומי הרודיון

פעילות רק למנויי מטמון של רשות הטבע והגנים – רוצים להגיע אל הירח ומכתשיו, לגלוש בשביל החלב ואולי גם למצוא את "המזל שלכם" בכוכבים? הצטרפו אלינו למסע  בין כוכבים עם "הדובה הגדולה " בפעילות תצפיות כוכבים חווייתית לכל המשפחה, באמצעות טלסקופים ,צייני לייזר ומשקפות רבות עצמה, דרכן נציץ אל היקום הנסתר מהעין שבעולם החיצון. בנוסף: במהלך הפעילות תתאפשר כניסה למייצג החדר המלכותי המרהיב, עליה בגרם המדרגות ומסדרון הקשתות המפואר וכניסה למערכת בורות המים.   פארק (גן לאומי) הרודיון, יום חמישי 25.8 בשעות: 20:00 – 23:00. למידע מלא והרשמה לחצו כאן.

תצפיות כוכבים בדרום

רואים כוכבים 2022

בקיץ הזה לא תצטרכו לנסוע עד למדבר כדי לראות כוכבים – כי הם יגיעו אליכם! סוכנות החלל והחברה להגנת הטבע מזמינים אתכם לשבוע אסטרונומיה לכולם ובכל מקום. 20 מוקדים ברחבי הארץ בהם תגלו את סודות השמיים האינסופיים דרך טלסקופים והדרכות חווייתיות. הירשמו עכשיו למוקד הקרוב לביתכם! לפירוט על האירועים לחצו כאן.

תצפיות שטח האגודה הישראלית לאסטרונומיה

האגודה הישראלית לאסטרונומיה היא אגודה ללא כוונת רווח אשר כלל הפעילות בה מתבצעת בהתנדבות וללא קבלת תמורה. האגודה היא בית לחובבי האסטרונומיה ולשוחרי המדע בארץ, ומטרתה היא הפצת מדע האסטרונומיה בארץ. הצטרפו למתנדבי האגודה הישראלית לאסטרונומיה לחוויה בלתי נשכחת – לילה קסום תחת השמיים ואלפי כוכבים. גיל המשתתפים בתצפית 12 ומעלה. משתתף מתחת לגיל 16 חייב בליווי של מבוגר. לפירוט כל האירועים לחצו כאן.

תצפיות כוכבים עם חברת "בטבע"

תחת כיפת השמיים, על מחצלות ומזרנים, אתם מוזמנים להדרכה מרתקת על שמי הלילה ביחד עם חברת "בטבע". בואו להכיר את עיפת השמיים באמצעות ציין לייזר, תכירו עובדות מרתקות, סיפורים ואגדות שיחשפו בפניכם מעט מן העולם האינסופי שמעלינו, וסיימו עם צפייה בטלסקופ עוצמתי שיאפשר לכם מבט קרוב יותר על גרמי השמיים השונים. לפירוט על האירועים לחצו כאן.

סדנת מסע בין כוכבים בנוקדים

אתם מוזמנים עם כל המשפחה להגיע ל"מסע בין כוכבים"-  סדנה להכרות עם שמי הלילה בה נלמד על הכוכבים, הירח, מטר המטאורים של אוגוסט וגרמי שמיים נוספים. בהמשך נצא לסיור לילי מודרך קצר לגילוי קסם המדבר בו נתחקה אחר חיות לילה מקומיות והסודות הכמוסים במדבר. במקביל במתחם הצפייה יפתח מתחם טלסקופים קטן ובו נביט יחד אל עבר גרמי השמיים המיוחדים שעליהם למדנו בסדנה. הסדנה היא חלק מפסטיבל המטאורים. למידע מפורט לחצו כאן.

סודות שבטה: סיור מסתורין, עששיות וכוכבים לכל המשפחה

אהלן! שמי איריס ברזאני, אני חוקרת, שחקנית ומורת דרך. לפני מספר שנים יצרתי סיור שמצליח לגעת ולרגש מבוגרים, צעירים, בני נוער וילדים. כבר הבנתם ש'סודות שבטה' אינו סיור רגיל. זהו סיור חווייתי גדוש הומור, תיאטרליות ורלוונטיות לחיים שלנו היום. בסיור 'סודות שבטה' כולכם הופכים לחלק בלתי נפרד מהחוויה. עם עששית איכותית המאירה נסתרות נציץ לבורות מים, נכנס לבתים, נגלה ציורי קיר בכנסיות נטושות ולא נאמין כמה עושר היה בנגב. 'סודות שבטה' כוללים תצפית כוכבים מרתקת. יחד נזהה גרמי שמיים, נצביע על כוכבים וקבוצות כוכבים (בסמן לייזר) נדבר על הירח, ניגע באסטרונומיה, מיתולוגיה ופרספקטיבה בחיינו. למידע נוסף ורכישת כרטיסים לחצו כאן.

שאו מרום תצפיות כוכבים במכתש רמון 

בחודשי הקיץ יולי אוגוסט אתם מוזמנים להגיע להדרכות במכתש רמון עם שאו מרום, ההדרכות מתקיימות בימי ראשון עד חמישי והיא פתוחה לקהל הרחב בתשלום. בעזרת טלסקופים משוכללים נוכל לצפות יחד בנפלאות הבריאה, נתפעם מעולם הכוכבים האין סופי, שבכל יום מנצנץ מעלינו ורק מחכה שנתבונן בו. האטרקציה אורכת כשעתיים ומלווה  בטלסקופים משוכללים, צייני לייזר ואמצעי המחשה מגוונים. נשב על גבי מחצלות, ונתפנק בשתייה חמה במדבר הקריר. למידע נוסף ורכישת כרטיסים לחצו כאן.

חוויה מטאורית בפארק תמנע

פארק תמנע מזמין אתכם עם כל המשפחה לחוויה לילית בפארק בו השמיים נקיים מזיהומי אור ואחרים, ארבעה לילות בהם פארק תמנע ומדריכי "הדובה הגדולה" מזמינים אתכם לחוויה לילית קסורה. טלסקופים יוצבו בפארק, המדריכים יכוונו את הטלסקופים ויזמינו אתכם "לטייל" במכתשי הירח, לגלד בין כוכבי הלכת, "ולטפס" על "שביל החלב". למידע מפורט על האירועים לחצו כאן.

מסתכלים לשמיים – מסע בשבילי הכוכבים באילת

מיקומה של אילת, מרוחקת מכל יישוב, הופכת אותה לאידיאלית לקיום הדרכות אסטרונומיה. הצטרפו אלי למסע מרתק בשבילי הכוכבים, הכולל סיפורים מאלפים, מראות מרהיבים ותצפית בטלסקופים משוכללים! הפעילות האידיאלית לנופשים המחפשים לחוות אילת אחרת: משפחות, זוגות או קבוצות חברים.  ניתן להזמין כהדרכה פרטית. הכוכבים של יובל, מביטים לשמיים בשביל להתחבר לקרקע. למידע מפורט ורכישת כרטיסים לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com