Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עסקי התיירות בצפון הנגב מציעים שוברים לשימוש עתידי

כמעט חודשיים אחרי האסון הנורא שפקד אותם בשביעי לאוקטובר, עסקי התיירות בצפון הנגב מבינים שצרה נוספת פקדה אותם – והפעם כלכלית. העסקים לא יכולים לעבוד כרגע, ואין להם דרך להתפרנס. למודי ניסיון מר מהבטחות על פיצויים, הם מנסים למצוא פתרונות משלהם. והפתרון שחלקם הגיעו אליו הוא שוברים, הניתנים לשימוש עתידי, כאשר יהיה ניתן לחזור לעבוד. השוברים נותנים אוויר לנשימה, וגם תקווה לעתיד.

גרובטק אשכול

במבנה סמוך לבית הספר באשכול, באשכול מסתתר פלא אמיתי, גרובטק אשכול – מרכז טכנולוגיה, מדע וחלל מוביל, המציע חווית מפגש מרתקת עם המדע והטכנולוגיה של העתיד. המתחם כרגע סגור ובשלב זה מציע כרטיסים עתידיים למקום תחת השם “לגעת בעתיד – ביקור חווייתי בגרובטק”. הכולל את כל החוויות: מסע מרתק לחלל במשקפי מציאות מדומה מתקדמות ובמתקן חללית VR ממונעת ייחודי, סיור בתערוכת האמנות MAGIC- תערוכת אמנות המציגה את נופי הנגב המערבי בתמונות מרהיבות בסגנון ואן גוך.

זוהי התערוכה הראשונה בארץ שנוצרה כולה ע”י בינה מלאכותית, כולל הדרכה מרובוט אמיתי. מופע פלנטריום 360 מעלות משוכלל, שימוש חופשי במתחם גיימינג ענקי ומתקדם הכולל עשרות מחשבי גיימינג עם מאות מהמשחקים החדשים ביותר ועוד. עד שיהיה ניתן לחזור להפעיל את הגרובטק, צוות המקום, שהצליח לקחת חלק מהציוד כשפונו לאילת, מעביר חוגים טכנולוגיים לילדים במלונות. מחיר פעילות “לגעת בעתיד”: 49 ₪. פרטים נוספים והרשמה לחצו כאן.

סיפור קולינרי עם עדי רוזן

באוגוסט 2018 עדי רוזן, תושבת נתיב העשרה, יצרה את ‘סיפור קולינרי’, כדי לגרום לאנשים להגיע לדרום ולהתאהב בו. היא האמינה שדרך האוכל, הסיפורים המעניינים, המפגשים המרגשים והמקומות המפתיעים, זה יצליח.

מכיוון שהסיורים של עדי מתמקדים באזור הדרום, שם המסעדות סגורות, והיא אף נאלצה גם להתפנות מביתה בנתיב העשרה, כרגע אין שום אפשרות לקיים את הסיורים.אבל עדי לרגע לא חשבה על כיוון אחר, וברור לה שהיא תחזור לקיים את הסיורים ברגע שיתאפשר. עד אז, היא מציעה שוברים לסיורים עתידיים, ללא הגבלת זמן, אותם ניתן לרכוש כעת במחיר מוזל של 180 ₪ לסיור יחיד או 350 ₪ לזוגי. פרטים נוספים והרשמה לחצו כאן.

רון ארט

רונן חורב הוא אומן יוצר אומנות שימושית מן הישוב מעגלים בצפון מערב הנגב. בסטודיו “רון ארט” אשר בחצר ביתו נמצאת הגלריה בה הוא יוצר את עבודותיו: פריטי יודאיקה: בתי מזוזה, חנוכיות, ברכת כלה ועוד. בנוסף, הוא מקיים סיורים בסטודיו “בעקבות הזכוכית” וסדנאות יצירה לזוגות ויחידים. גם רון נאלץ להקפיא את הסיורים והסדנאות אצלו, ועד שיהיה ניתן לחדש, הוא מציע שוברים לשימוש עתידי, לסיור מרתק בעקבות הזכוכית, והדגמת ניפוח זכוכית. מחיר הסיור: 30 ₪ בלבד. להזמנות: 052-3923938.

אור יוסף Oryosss

אור יוסף, פיינליסטית התכנית ‘הקינוח המושלם’, פתחה את הסניף השני של Oryosss בשדרות, ממש רגע לפני תחילת הלחימה. כמובן שהסניף הזה נאלץ להיסגר, יחד עם סניף האם בקיבוץ ארז. המאפים הנימוחים בהם עסקה עד לא מזמן, היא החליפה במדים, לאחר שגם גוייסה למילואים, אבל אור תמיד חושבת על היום שאחרי, ומציעה שוברים עתידיים לשני סניפיה, בתוקף ל-5 שנים. פרטים נוספים והרשמה לחצו כאן.

בית הדבש והדבורה יד מרדכי 

לאור המצב ופינוי כל התושבים, קיבוץ יד מרדכי זקוק לעזרתכם כעת. כולם מכירים את האטרקציה המרכזית של הקיבוץ: ביקור בבית הדבש והדבורה. במרכז המבקרים תוכלו להכיר את פעילות הדבוראים וייצור הדבש, לראות את כוורות הדבורים בפעולה וללמוד מעט על עולמם של הדבורים על ידי הדרכה וחווייתית שכוללת גם סרטון הסבר קצר. קונים עכשיו לאפשר לנצל במימוש עתידים. פרטים נוספים והרשמה לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

קיבוץ מרום גולן – תצפית מאגר בנטל וחוות הסוסים
טיולים בצפון
יער האילנות – גן בוטני יערני (ארבורטום) ומרכז מבקרים
טיולים במרכז
ירושלים
טיולים בירושלים
מצפה דור נחל צין מדרשת בן גוריון
טיולים בדרום
קיבוץ מרום גולן – תצפית מאגר בנטל וחוות הסוסים
טיולים בצפון
יער האילנות – גן בוטני יערני (ארבורטום) ומרכז מבקרים
טיולים במרכז
ירושלים
טיולים בירושלים
מצפה דור נחל צין מדרשת בן גוריון
טיולים בדרום