Skip to content

פסטיבל המוסיקה בעין כרם שבועות 2023

פסטיבל המוזיקה עין כרם שלושה ימים של מוזיקה בהשתתפות מוזיקאים בינלאומיים במנזר יוחנן בהרים עין כרם. מוזיקה קלאסית, מקהלות, ג’אז ושירת נזירים בחג השבועות בתאריכים 25-27/05/2023  הקונצרטים יתקיימו תחת כיפת השמיים, בחצר כנסיית יוחנן בהרים בעין כרם.

עמותת מפעל המוזיקה צימבליסטה גאה להציג את פסטיבל המוזיקה השלישי בעין כרם. שלושה ימים של מוזיקה קלאסית (25-27 במאי)  בהשתתפות מוזיקאים מן התזמורות המובילות בארץ.  את הפסטיבל ייסד ומנהל מוזיקלית המנצח ואמן כלי ההקשה חן צימבליסטה כאשר הדגש המוזיקלי של הפסטיבל הינו מוזיקה קלאסית עם נגיעות במוזיקת ג’אז ומוזיקת עולם. הפסטיבל נוסד ומתקיים ע”י עמותת מפעל המוזיקה אשר דוגלת בעשיה מוזיקלית ברב תרבותיות.

הפסטיבל יפתח ביום חמישי (25.5) עם הקונצרט “צריך לצלצל פעמיים” – שירים מאת המשוררים העבריים נתן אלתרמן ומשה וילנסקי (“צריך לצלצל פעמיים”, “בכל זאת יש בה משהו”, “ונצואלה”) בעיבודים ייחודיים לפסטיבל, לצד יצירות מופת קלאסיות מאת:י.ס.באך – “קונצ’רטו לשני כינורות”, אלגרו למרימבה מייתרים ונקשנים, ה.סדראן-“התקרבות” בביצוע תזמורת מפעל המוזיקה. בהמשך יתקיים מופע ייחודי  “יחזקאל רז ותאי רונה במנזר” חווית האזנה לילית עם אמן הסאונד תאי רונה והפסנתרן יחזקאל רז. ההופעה תתקיים בחלל התפילה המקורי של המנזר. (מספר מקומות מוגבל) מופע ישיבה המשלב שימוש בסינטיסייזרים מודולרים, סמפלרים והקלטות מעולמות התפילה וההתמסרות.

ביום שישי (26.5)בבוקר נפתח עם קונצרט לכל המשפחה ״בוקר משפחתי בבוסתן״ חן צימבליסטה ואנסמבל מפעל המוזיקה בקונצרט חגיגי לכל המשפחה. בתכנית: י.ס באך- “קונצ’רטו בלה מינור”, צ’ייקובסקי- “מפצח האגוזים”, פיירוז “חבאייתאק” – לקנון ושירה. “GO” שלמה גרוניך/ ביצוע מורי ותלמידי העמותה.  סולן ומנחה” חן צימבליסטה.  בהמשך היום יתקיים הקונצרט הייחודי  “שירת הנזירים “-שירת הכנסייה של ימי הביניים והרנסנס  בחלל המדהים והמסתורי של מנזר יוחנן בהרים, המופע הייחודי של אנסמבל מגניפיקט יספק הצצה נדירה לעולמם של הנזירים הפרנציסקנים עם ביצועים של מוזיקה קולית כנסייתית מימי הביניים ומתקופת הרנסנס. מספר המקומות מוגבל!  אנסמבל מגניפיקט:  סופרן – ג’וליאנה מטיני, אלט- אנג’לי וילהלוז, טנור -אלברטו פרי , בס -פאהים חורי, טניה בלצר- כינור וסשה איואנוב –פסנתר.

לאחר מכן מוזמנים ל “ג’אז בשקיעה” – מופע פתוח לקהל הרחב בבוסתן  המנזר. בחצר הכנסיה תתקיים מכירת יין וכיבוד קל.  את הערב השני של הפסטיבל נחתום עם שירת המקהלות – ״אדיאמוס״- בביצוע רב משתתפים בו 70 נגנים על הבמה ביניהם, מקהלת מורן, מקהלת אלפרדיאוס, תזמורת מפעל המוזקה ונקשנים  לביצוע היצירה  האייקונית אדיאמוס מאת קארל ג׳נקינס, “סוויטת הולברג” מאת המלחין הנורווגי גריג, “הללויה” מאת לאונרד כהן. מנצח: חן צימבליסטה.

את יום שבת בבוקר (27.5 ) נפתח עם יצירות מופת קלאסיות מאת שוברט, דבוז’אק, צ’ייקובסקי בביצוע הרכב הקאמרי של מורי מפעל המוסיקה. הפסטיבל יחתם  עם ״שירת הנזירים בבוסתן״ מופע בוקר קסום וחוויתי בו תינתן הצצה לעולמם של הנזירים הפרנסיסקנים במופע ייחודי של אנסמבל מגניפיקט. האנסמבל יבצע את שירת הכנסייה של ימי הביניים והרנסנס.  סופרן – ג’וליאנה מטיני, אלט- אנג’לי וילהלוז, טנור -אלברטו פרי, בס -פאהים חורי, צ’לו – תמר דויטש. לאורך הפסטיבל, דוכן יין, כיבוד ושתיה קלה יהיה לרשות המבקרים.

תוכנית הפסטיבל

יום חמישי 25/05/2023

  • 20:30- “צריך לצלצל פעמיים” – שירים מאת המשוררים העבריים נתן אלתרמן ומשה וילנסקי בעיבוד יחודי לפסטיבל ובליווי התזמורת של מפעל המוזיקה. לצד יצירות מופת קלאסיות מאת המלחינים באך, ויואלדי ויוסופוב. ‘בכל זאת יש בה משהו’ ‘ונצואלה’ – שירה: ציפי זרנקין , פסנתר ועיבודים: עידן סוכובולסקי .
  • 21:30 -“צלילים במנזר” –  חווית האזנה לילית עם אמן הסאונד תאי רונה. פסנתר -יחזקאל רז.

יום שישי 26/05/2023

  • 10:00- ״בוקר משפחתי בבוסתן״ – חן צימבליסטה ואנסמבל מפעל המוזיקה בקונצרט  בוקר חגיגי לכל המשפחה מפצח האגוזים מאת צ׳ייקובסקי. יצירות מאת באך/ צ׳ייקובסקי / גרוניך/ יוסופוב ביצוע מורי ותלמידי העמותה. חן צימבליסטה סולן ומנחה.
  • 18:00- ״שירת הנזירים בכנסייה״. בחלל המדהים והמסתורי של מנזר ״יוחנן בהרים״ תינתן הצצה לעולמם של הנזירים הפרנסיסקנים במופע ייחודי של אנסמבל מגניפיקט. האנסמבל יבצע את שירת הכנסייה של ימי הביניים והרנסנס. מספר המקומות מוגבל!
  • 19:00- “ג’אז בשקיעה” – מופע פתוח לקהל הרחב בחצר של האב סברינו בכנסיית יוחנן בהרים. בחצר תתקיים מכירת יין וכיבוד קל.
  • 20:30  – שירת המקהלות – ״אדיאמוס״ – ביצוע רב משתתפים של היצירה  האייקונית אדיאמוס מאת ג׳נקינס. תזמורת מפעל המוזיקה, נקשנים, מקהלת מורן ומקהלת אלפירדאוס, במופע חד פעמי בו ייקחו חלק 70 נגנים בחצר המרכזית של מנזר ״יונתן בהרים״! בתוכנית אדיאמוס מאת קארל ג׳נקינס, סוויטת הולברג מאת המלחין הנורווגי גריג.
  • 21:30 – ״סאווארינו ג’אז״ – מוזיקה ויין בחצר של  סווארינו במנזר ״יוחנן בהרים״  (הכניסה חופשית!). הצטרפו אלינו לכוס יין לג’אם סשן עם מיטב אמני הפסטיבל.

יום שבת 27/05/202

  • 10:00- קלאסי קאמרי – יצירות מופת קלאסיות מאת שוברט, דבוז’אק, צ’ייקובסקי לצד לויטיס וגרוניך ובביצוע הרכב הקאמרי של מורי מפעל המוסיקה.
  • 11:00 ״שירת הנזירים בבוסתן״. מופע בוקר קסום וחוויתי בו תינתן הצצה לעולמם של הנזירים הפרנסיסקנים במופע ייחודי של אנסמבל מגניפיקט. האנסמבל יבצע את שירת הכנסייה של ימי הביניים והרנסנס. מספר המקומות מוגבל!

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.