Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פסטיבל האביב בנחל ציפורי

פסטיבל האביב בנחל  ציפורי יתקיים השנה בסימן “צמיחה, תקווה ושותפות” ובו יתקיימו  שפע פעילויות לילדים ולכל המשפחה ובראשן קונצרט הטבע המוסבר בעברית ובערבית “אלחאן – מסע מוזיקלי בטבע” שיתקיים בתאריכים  17-20 באפריל. כמו כן יוכלו הילדים וההורים ליהנות משלל הפעלות, פעילויות חינוכיות, טיולים לכל המשפחה ועוד אטרקציות מגוונות בפסטיבל שייערך לאורך נחל ציפורי המשתקם. הפסטיבל – יוזמה משותפת של רשות ניקוז ונחלים קישון המובילה את פרויקט שיקום נחל ציפורי ושל עמותת פוליפוני – יהווה חגיגה של חיים משותפים, יצירה ותרבות, תוך שיתוף פעולה בין יהודים וערבים תושבי האזור והגליל. מפיקי הפסטיבל רואים בו הזדמנות לחגוג את הפיכת מרחב הנחל המשוקם לנקודת מפגש חוצת מגזרים והזדמנות להשמיע את קולה של המוזיקה כגורם שמחבר בין קהילות ובין תרבויות.

במסגרת הפסטיבל יוקם מתחם קונצרטים ייחודי בלב העמק הפורח, לצד טחנת הנזירים בנחל ציפורי, במפגש האירוח הבדואי של אבו עאטף. על הבמה שתוקם לכבוד הפסטיבל במתחם המוזיקלי של עמותת פוליפוני, יופיעו מוזיקאים ערבים ויהודים, צעירים וותיקים, מעולם המוזיקה הקלאסית ומעולמות תרבותיים נוספים. בין המופעים: אהוד בנאי וההרכב הגלילי ג’יש במופע פולק-רוק ערבי-עברי מקורי, נור דרוויש וניזאר אלכאטר עם הצ’לנית והזמרת מאיה בלזיצמן, סולניות האופרה הישראלית דניאלה סקורקה וראניה עתיק עם אנסמבל תזמורת הגליל בניצוח דודי סופר ועוד.

‘אלחאן – מסע מוזיקלי בטבע הינו מסע מוזיקלי מוסבר ודו לשוני המשלב בין סטורי-טלינג, הפעלות דרמתיות, היכרות עם כלי התזמורת והתייחסות לטבע הפראי המקיף את המתחם. הקונצרט מוסבר בעברית ובערבית בהנחיית המוזיקאי שאדן נהרא, בליווי הרכב קאמרי של סולני תזמורת הגליל –במהלכו יחשפו הילדים וההורים לקלאסיקות מוכרות ואהובות מהרפרטואר המערבי והערבי.

בין הקלאסיקות יהיו: הים המכושף, וילהלם טל, קאן קאן ועוד. שאדן נהרא – מנחה, כלי הקשה וניהול אומנותי, פיראס משעור – כינור, ינאל חורי – ויולה גנואה חאזין – צ’לו 19.4.24, יום שישי, שעה 12:00; 20.4.24, שבת, שעה 11:00. מחיר כרטיס 55 ₪ – מבצעים למשפחות. בנוסף במהלך הפסטיבל יתקיימו שלל פעילויות מיוחדות וחינמיות לילדים במתחם האירוח והקונצרטים אבו עאטף מול טחנת הנזירים.  במתחם יתקיים יריד אומנים גלילי ללא תשלום שיספק שפע של תעסוקה להורים וכמובן, מסעדה פעילה עם אוכל מקומי אותנטי.

בנוסף, מציע הפסטיבל שפע של פעילויות חוץ מוזיקליות בשיתוף הקהילות באזור. בין היתר: טיולים וצעדות במרחב עינות ציפורי ובין הנחל לבין אושה העתיקה; מסע רכיבת אופני שטח; וגם סיורים מודרכים מיוחדים להיכרות עם קהילות הנחל – סיור הכולל טקס קפה בדואי בכעבייה, סיור הכולל קליעת סלים וריקודי דבקה בריינה, חקלאות מקומית בעילוט, סיורי אוכל, ליקוט ועוד ו – המון המון טבע  (חלק מהפעילויות והאירועים הינם ללא תשלום).

הפסטיבל הוא חלק מתוכנית נחל ציפורי, השמה דגש על חיזוק קהילות הנחל והכלכלה המקומית כחלק משיקום המרחב. במסגרת הפסטיבל נוצרה שותפות רחבה של רשויות מקומיות, גופים ותושבים ביחד עם עמותת פוליפוני לחינוך – עמותה מנצרת שפועלת לקידום חיבור בין החברה הערבית ליהודית באמצעות כוחה של המוזיקה. 

פרויקט שיקום נחל ציפורי הינו מהלך ראשון מסוגו בישראל לשיקום אגן נחל שלם. תקציב הפרויקט עומד על עשרות מיליוני שקלים מתקציבי מדינה ומתרומות של גורמים שונים ובראשם קרן יד הנדיב. הפרויקט נכלל כנציג ישראלי יחיד ב”‘פרויקט מרלין” – שותפות במסגרת האיחוד האירופי של מוסדות אקדמיים וגופים מקצועיים שעוסקים בשיקום נחלים ברחבי היבשת. 

הניידת החינוכית של קק”ל – הפעלות מודרכות  בעברית ובערבית. פעילויות שונות מדי יום, ללא תשלום, עם מדריכי קק”ל. משחקים וחוקרים עם רשות העתיקות – הפעלות ומשחקים בהשראת העת העתיקה, פעילות מהנה לילדים על גדות נחל ציפורי . אוטו פעםאוסף של הפעלות מהנות בטעם של פעם, משחקים וסדנאות יצירה לילדים בגילאי 4-10 . פעילות מונגשת של עמותת לוטם – לילדים בעלי מוגבלויות וגם לילדים ללא מוגבלויות שילמדו לאתגר את חושיהם הפעילים. עוד יתקיימו סיורים מודרכים, טיולים והכרת הטבע והקהילות באזור הנחל המשתקם ועוד. פסטיבל האביב בנחל ציפורי 20-17 באפריל 2024 (סופ”ש לפני פסח) מידע מפורט באתר הרישמי.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.