Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פורימדע בטכנודע חדרה 2024

הטכנודע בחדרה הוא המוזיאון הישראלי לרפואה ומדע. בתחומי המוזיאון יש מספר מתחמים שכל אחד מהם מספק חוויה אחרת למבקרים בו: מוזיאון רפואה (יחיד מסוגו בארץ), פארק המדע, פלנטריום ומצפה כוכבים. הביקור בטכנודע מתאים למגוון רחב של גילאים ויש בו תערוכות קבועות ומתחלפות בנושאי רפואה, מדע, טכנולוגיה ועוד. המוזיאון הישראלי הראשון לרפואה שנפתח בטכנודע חדרה, מזמן לכם חוויות עוצמתיות, אינטראקטיביות ורב חושיות בחג הפורים. בין התאריכים 24-25.3 , מוזמנים הילדים לשני סיורים מרתקים “הלב הרגיש” או “המוח הגמיש”. בכל סיור 3 תערוכות שונות (משך כל סיור כשעה וחצי). בין השעות 10:00-15:30, מומלץ לגילאי 8 ומעלה.

מסלול לגעת בלב

יכלול את תערוכת הלב, בה תיכנסו לתוך לב ענק ותגלו כמה קשה הוא עובד, כיצד יודע הלב מתי לפעום וכמה פעימות הלב שלכם פעם עד היום. בחדר הניתוח האינטראקטיבי תהפכו לקרדיולוגים בעצמכם ובחדר הצנתורים תצילו סימולטור אנושי מהתקף לב ותתנסו במכשיר האולטרסאונד. בתערוכת “הידעת?”, תחקרו את נפלאות גוף האדם והטכנולוגיות הרפואיות החדשניות, תעמדו מול מודל של עין ענקית ותגלו כיצד העיניים שלנו באמת רואות את העולם.

בנוסף כיצד ניתן לייצר הבעות פנים וכיצד מאפשר המיקרוסקופ לראות את העור בהגדלה, כמו שעין רגילה לא יכולה לראות. בתערוכת הריאות, תוכלו למדוד את כמות החמצן בדם, תפעילו מוצג שימחיש לכם את פעולת הסרעפת, תגלו מה מייחד את הנשימה של הכבאי, של מטפס הרים ושל עובר ברחם, תתנסו בשימוש בסטטוסקופ בסימולטור אנושי בחדר ניתוח, ולבסוף, תצילו חיים בהנשמה מלאכותית של סימולטור נחנק!

מסלול המוח הגמיש

יכלול את תערוכת המוח, בה תפעילו מודל מוח ענק ותגלו אילו אזורים מעורר כל סוג גירוי. מה הם תעתועי מוח? כיצד משפרים את תפקודו? כמה מידע יכול להכיל המוח? האם הוא פעיל יותר ביום או בלילה? מה מרגישים כשנוהגים תחת השפעת אלכוהול? האם ניתן לשלוט בכדור בכוח המחשבה בלבד? מדוע זקוק המוח לשעות השינה שלנו? ולסיום, תרגישו רופאים ליום אחד ותיכנסו לחדר ניתוח להמחשת טיפול רפואי באירוע מוחי חריף ועוד.

בתערוכת הגנטיקה, תעמדו מול הסליל הכפול הענק של ה-DNA ותבינו מהו אותו “כתב סתרים” שיסודות החיים צפונים בו. מה הופך אותנו למיוחדים? מה מכתיב את גובהנו ואת צבע עיננו? מהי מוטציה ומהו עיוורון צבעים? וכיצד מהנדסים וירוסים לצורכי הרפואה המודרנית? ובתערוכת החיידקים והווירוסים תגלו מהן מגיפות? ומה עושים החיסונים לגוף? כאן תוכלו לראות מקרוב מגוון רחב של מיקרואורגניזמים ולהכיר את המחלות להן הם גורמים ואת הדרכים בהן מתמודדת איתם הרפואה המודרנית. בנוסף, תיכנסו למיצג של עולם החיים המזערי הקיים סביבנו ובתוך גופנו ותחליטו מהו הטיפול הנכון במקרים רפואיים מרתקים.

במיוחד לגיל הרך

במיוחד לגיל הרך (3-7) מציע הטכנודע את תערוכת “ממציאים והמצאות ששינו את חיינו”. חוויה מרגשת לקטנטנים. בין התאריכים 24-25.03.24 בשעה 10:00 או 12:00. מיועד לגילאי 3-7. משך הפעילות כשעה וחצי. בתערוכה יכירו הילדים את אייזיק ניוטון ותומאס אדיסון, בדיוק כשניוטון ברגע היסטורי בו נפל תפוח על ראשו ונגלה איתו יחד את כוח המשיכה. יחד עם אדיסון נמציא את הנורה החשמלית. נכיר את המטוס של האחים רייט, נתנסה בבית דפוס של פעם ונכיר עוד ועוד מדענים מפורסמים והמצאות ששינו את חיינו.

לחובבי חלל וכוכבים

ולחובבי החלל והכוכבים מתקיים מופע פלנטריום מרתק “המסע בעקבות הקריסטלים האבודים” בפלנטריום. ביחד נצא למסע בחללית בעקבות הקריסטלים האבודים. בין התאריכים 24-25.03.24 בשעה 11:00, 12:00 או 13:00. משך הפעילות כ-40 דקות. מומלץ לגילאי 8 ומעלה.  מדובר במופע פלנטריום מרתק אשר מטיס אתכם ב- 360 מעלות בין כוכבי הלכת במערכת השמש, בחיפוש אחר קריסטלים אבודים שבלעדיהם לא נצליח לשוב לכדור הארץ. גורל אנשי הצוות בידיכם, אנחנו סומכים עליכם.

פורימדע בטכנודע בין התאריכים 24-25/3. כל ילד/ה שיבואו מחופשים לאחד המדענים המוכרים : איינשטיין, ניוטיון, גליליאו או דה ויצ’י – יקבלו בכניסה כרטיס אחד במתנה לפעילות בפלנטריום “המסע בעקבות הקריסטלים האבודים”. כתובת: רח’ הרב ניסים 2, גבעת אולגה , חדרה. טל’ 04-6333505. מידע נוסף באתר הרישמי.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.