Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סיורי קיץ בהר חרמון עם החברה להגנת הטבע

מדי שנה בין החודשים מאי לספטמבר, החברה להגנת הטבע בשיתוף עם אתר החרמון מוציאים סיורי פריחות ותצפיות. במהלך הסיור מגיעים אל גבעות הקרב שניתן להגיע אליהם אך ורק במסגרת הסיורים המודרכים האלו. מזג האוויר בחרמון החודשים האלו להבדיל מכל שאר המדינה נעים ואפילו קריר לפרקים, לכן זה הזמן האידיאלי להגיע ולטייל כאן.

משך הסיור הוא סביב שעה וחצי ואורכו כ – 3.5 ק”מ סך הכל. המסלול הזה מתאים לכל הגילאים אם כי הוא לא נגיש לעגלות ולכן אם אתם מגיעים עם הקטנים מומלץ להביא מנשאים. הסיור מתחיל מתחנת הרכבל העליונה ולכן מומלץ להגיע חצי שעה לפני הסיור כדי להספיק לעלות עם הרכבל מהתחנה התחתונה לעליונה. הסיורים הם חינמים ברישום מראש אך העלייה ברכבל היא בתשלום.

מה שמיוחד בסיורים האלו שהם משלבים גם מידע על החי והצומח בחרמון וגם על ההיסטוריה ומורשת הקרב של המקום. גולת הכותרת של הסיורים היא ללא ספק הפריחה הייחודית של החרמון, יש כאן לא מעט פריחה כמו צבעוני החרמון, דובדבן שרוע, חד עד הלבנון ועוד. מכאן ניתן להגיע אל מעל לגובה של 2,040 מטר מעל פני הים ולהנות מהתצפיות על רמת הגולן, הגליל העליון, סוריה, הרי הלבנון ובימים עם ראות טובה אפשר לראות גם את הכנרת ומעבר לה. בנוסף חלק בלתי נפרד מהסיור הוא גם על הסיפור המרתק של הקרב על החרמון “העיינים של המדינה” במלחמת יום הכיפורים.

מעבר לסיור ישנם גם לא מעט אטרקציות שפועלות כאן באתר גם בחודשים האלו כמו: מזחלות אקסטרים, Sky Rider, אבובי קיץ, קרטינג ועוד. לפני רכישת הכרטיסים לאטרקציות מומלץ לבדוק את תנאי העליה לכל אטרקציה שמושפע מגיל וגובה המשתמש. כדי לרכוש כרטיסים ורישום מראש לסיורים והאטרקציות נמליץ לבקר באתר הרישמי של אתר החרמון – לחץ כאן. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: אתר החרמון.

אם תרצו להמשיך לטייל באיזור:

טיול מעיינות בדרום רמת הגולן – לשמחתנו האיזור הזה שופע מעיינות חלקם ניתן להגיע עם הרכב עד למים למידע מלא על הטיול מעיינות לחץ כאו.

טיול לאורך כביש 98 חוצה רמת הגולן – כביש 98 חוצה רמת הגולן מספק לנו לא מעט נקודות עניין: מסלולי הליכה, מעיינות, תצפיות, אטרקציות, מורשת קרב וארכיאולוגיה רבת שנים… למידע מלא על הטיול לחץ כאן.

אנדרטת הנגמ”ש התאנה והארז – במרכז רמת הגולן מזרחית לרכס חזקה תוכלו למצוא את אנדרטת הנגמ”ש התאנה והארז. הסיפור שעומד מאחורי האנדרטה הזו מספר את סיפורים של חיילי גדס”ר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין הקשתות – בואו לחזור אחורנית בזמן ולהנות מהנוף עוצר הנשימה של אתר עין הקשתות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע גמלא – מבין השמורות היפות שיש בדרום רמת הגולן, שייך לרשות הטבע והגנים וכאן יש מספר מסלולים שניתן לעשות גם נגישים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל אלי כהן – שביל חוצה רמת הגולן מתחיל מהנקודה הדרומית ביותר בחמת גדר ומסתיים בצפון רמת הגולן ליד מרום גולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לנקודות לחץ כאן.

הפארק הוולקני אביטל הפארק מציג בצורה חוויתית תופעות טבע וולקניות אשר מלמדות על הגיאולוגיה וההיסטוריה הגעשית של המקום. הר אביטל נמצא בצמוד להר בנטל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

תצפית מאגר בנטל במרום גולןבקיבוץ הוקם גן קטן ויפהפה, שלא נגזים אם נאמר שהוא נראה כמו גלויה. הגן משקיף אל עבר מאגר בנטל וחוות הרוח בעמק הבכא. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אנדרטת הזיכרון עוז 77 – בעמק הבכא היפהפה הוקמה אנדרטה לזכר קרב הבלימה שהתרחש כאן במלחמת יום הכיפורים. למקום יש סיפור מורשת מעניין ומספר טנקים שנותרו כאן כאילו הזמן עצר מלכת. הנוף מכאן הוא מקסים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אתר הפלאומגנטיזם ברמת הגולן – כשהמצפן מאבד את הצפון – נקודת עניין שנמצאת בין מאגר עורבים למרום גולן שנקראת פלאומגנטיזם היא תופעה מעניינת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע –  להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.