Skip to content
Search
Search
Close this search box.

חג המולד כריסמס בחיפה 2023-
כל אירועי החג של החגים

בשנים האחרונות יש מגוון מקומות שאפשר להגיע אליהם כדי לחוות את הכריסמס בישראל. יותר ויותר ערים מצטרפות לחגיגה ביניהן גליל מערבי, נצרת ואזור ירושלים. מדי שנה בחודש דצמבר גם חיפה חוגגת את החג של החגים. החג קיבל את שמו מאחר והוא מרכז את חגיגות כל העדות יחד והוא נועד לבטא את אופיה של חיפה כעיר בעלת אוכלוסייה מעורבת. החג מתקיים בחודש דצמבר שבו יש מספר חגים המתקיימים במקביל מכל הדתות – חנוכה, חג המולד כריסמס, והרמדאן / חג הקורבן. לכבוד ציון האירועים העיר מתקשטת בסמלי הדתות ומוארת בצורה מקסימה.

בשנים קודמות בכל סוף שבוע לאורך חודש דצמבר המושבה הגרמנית (רחוב בן גוריון) הפכה להיות הנקודה הכי תוססת בעיר – הרחוב הפך למדרחוב ענק עם המון דוכנים, בתי קפה, מסעדות, הצגות רחוב ובעיקר מיצג אורות ענק שמעיר את כל העיר – עץ כריסמס ענק ולידו חנוכיה ומיצגי סביבונים.  השנה 2023 בצל מלחמת “חרבות ברזל” ולאור המצב הביטחוני אירועי החג של החגים ברחובות, ירידים וחגיגות לא יתקיימו. כן יתקיימו אירועי הפוגה בבית הגפן עליהם נפרט בהמשך, קישוטים פרטיים של המסעדות באיזור שדרות בן גוריון וואדי ניסנאס ומיסות בכנסיות שיתקיימו בצניעות ולא כאירועים פתוחים. כן יש אפשרות להצטרף לסיורים פרטיים ברוח החג – להרשמה לחצו כאן.

עושים תרבות 2023 בבית הגפן 

כמדי שנה בית הגפן משתתף באירועי החג של החגים, השנה החג חוגג 30 שנה לקיומו ו 60 שנה להקמתו של בית הגפן. לאור ביטול האירועים ברחבי חיפה בית הגפן החליט לקיים לציבור הרחב הפוגות במסגרת פרויקט “עושים תרבות”.  בין התאריכים 14-30/12/2023 ישנם המון אירועים חינמים אך בהרשמה מראש באתר הרישמי. הנה כמה מהאירועים המובילים:

 • 14/12/2023 בשעה 16:00 – קרקס נו פרובלם בחצר התיאטרון בית הגפן – מופע קרקס דינמי! כניסה חופשית אך נדרשת הרשמה מראש.
 • 14/12/2023 בשעה 17:30 – מופע אש עם יוגב סעדה בחצר תיאטרון בית הגפן.
 • 16/12/2023 בשעה 12:15 – קרקס במתנ”ס מתקיים בחצר תיאטרון בית הגפן.
 • 17/12/2023 בשעה 16:30 טרופותי בשיתוף תיאטרון אורנה פורת. מתקיים באולם בית הגפן.
 • 23/12/2023 בשעה 11:00 – המופע של שמבוקי בחצר תיאטרון בית הגפן.

מקומות מומלצים לביקור

מעבר למושבה הגרמנית ששם תוכלו למצוא השנה קישורים פרטיים של המסעדות גם באיזור ואדי ניסנאס האורות נדלקים, וחוץ מאוכל מעולה יש כאן כמה מוקדים מעניינים לטייל בהם כאשר השמש שוקעת והאורות נדלקים (אם תרצו לבקר בתוך הכנסיות יש צורך לקחת בחשבון שהן לא תמיד פתוחות ולכן יש לברר ישירות מולם):

 • קתדרלת אליהו הנביא – כנסיית מאר אליאס – ברחוב עין דור 23.
 • כנסיית יוסף הקדוש – חלק מהכנסיות ששייכות למסדר הכרמליתי – ברחוב דקות המגינים 78.
 • הכנסייה היוונית אורתודוכסית – רחוב הפרסים 3.
 • כנסיית יוחנן הקדוש – ברחוב יוחנן הקדוש פינת רחוב חורי.

איך מומלץ להגיע?

המושבה הגרמנית היא לב העניינים. עם רדת החשכה, בעיקר בסופי שבוע, חלק מהרחוב מדי שנה היה נחסם לתנועת רכבים מה שהיה יוצר פקקי תנועה ועומסים. השנה בשל ביטול אירועי החג של החגים העומס לא יורגש. תמיד מומלץ להגיע בתחבורה ציבורית:

 • ניתן לקחת רכבת ולרדת בתחנת רכבת מרכז השמונה – משם בהליכה קצרה של 10 דקות תגיעו אל תחילת רחוב בן גוריון המושבה הגרמנית.
 • ניתן להגיע עם המטרונית עד לתחנה ברחוב המושבה הגרמנית – מטרונית מספר 1.
 • אם בחרת להגיע עם רכב תחנו אותו באחד מהחניונים הבאים וסעו במטרונית שתעבוד במתכונת מתוגברת בימי אלו: חניון מרכז הקונגרסים, חניוני חופי הים הדרומיים, חניון הסינמול, חניון מרכזית לב המפרץ ואצטדיון סמי עופר.
 • לראשונה השנה יפעלו שאטלים בחינם – ימי שבת 10.12+17.12 בין השעות 10:30-19:00, כל חצי שעה תצא הסעה הלוך חזור. השאטלים יפעלו מהתחנות: חוצות המפרץ ורכבת חוף הכרמל – שם מחנים את הרכבים בחניונים ללא תשלום ומשתמשים בשאטלים שיקחו אתכם עד למתחם הפסטיבל.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.