Skip to content

אירועי יום העצמאות 2023 בירושלים

יום העצמאות ה 75 למדינת ישראל כבר כאן ויש כל כך הרבה אירועים ופעילויות שאסור לפספס. מסורת ארוכת שנים היא מטס חיל האוויר המפורסם. תוכלו לצאת אל הטבע, פארקים ועוד שלל נקודות תצפית כדי להנות מהמטס. כל הפרטים על אירועי יום העצמאות באיזור בירושלים כאן למטה (הדף מתעדכן כל יום בהתאם לפרסומים):

חוגגים עצמאות 75 במוזיאון בגין ירושלים

ביום העצמאות ה-75 למדינת ישראל, פותח מוזיאון בגין את שעריו לקהל הרחב והכניסה בחינם. מוזמנים לחוויה אורקולית המתארת את סיפור חייו המרתק של אחד המנהיגים הבולטים בהיסטוריה של המדינה, מנחם בגין, ראש הממשלה השישי, חתן פרס נובל לשלום. יחד נעבור דרך פרקי חייו השונים, נצעד ברחובות ילדותו באירופה, נשתתף במפגש של ראשי האצ”ל, נשב על הספה בסלון ביתו, נשמע בכיכר את נאומיו המפורסמים, נצטרף לעצרת בחירות ונלווה אותו ברגעיו הדרמטיים כראש ממשלה. פיסות ההיסטוריה של מדינת ישראל שזורות לאורך כל הביקור. מחכים לכם ביום העצמאות, 26.4, בין השעות 16:30-9:00 – מותנה בהרשמה מראש באתר מרכז מורשת מנחם בגין.

יום העצמאות בתחנה הראשונה 

התחנה הראשונה מזמינה אתכם ואתכן להופעה מיוחדת של תזמורת הביג בנד “אוויר לנשיפה” הירושלמית. הצטרפו אלינו למופע מיוחד של ביצועים לקטעים מוכרים וגם מכוון קטעים מקוריים. במהלך החג כל המסעדות במתחם יעבדו בצורה מלאה, מגוון רחב של אטרקציות לילדים כמו: קרוסלה, גלגל ענק ורכבת מיוחדת שמטיילת ברחבי אתר התחנה הראשונה. בנוסף לכל זה תוכלו להשתתף במשחק הבריחה של התחנה “סודות ירושלים”. למידע נוסף לחצו כאן.

תערוכת צה”ל בגבעת התחמושת

אתם מוזמנים להגיע ב 26/04/2023 בין השעות 09:00-17:00 לתערוכת צה”ל בגבעת התחמושת. בתערוכה יוצגו רכבים מתקדמים, אמצעי לחימה, אמצעי ראיית לילה, נשקים שונים, רחפנים, מכשירי קשר, תצוגת כלבי לחימה של יחידת עוקץ ועוד. המבקרים יוכלו להתנסות בציוד צבאי לצפות מבעד למשקפות לחוש את הנשק להאזין להדרכות הלוחמים וללמוד על צה”ל 2023. בנוסף בין השעות 10:00 ועד השעה 15:00 פתוח לקהל: מיצג אור קולי – מסע מרגש מהעיר החצויה לירושלים המאוחדת בכל חצי שעה, הקרנת סרטי מורשת באולם התערוכות, הדרכות מורשת על גבורה בכל שעה עגולה. כל הפעילויות פתוחות לקהל הרחב ללא תשלום, אין צורך בהרשמה מראש, על בסיס מקום פנוי. מידע מלא לחצו כאן.

יום העצמאות ביד לשריון

בהרי ירושלים, בפארק לטרון מצוי לו מרכז מבקרים גדול שמשלב מורשת והרבה היסטוריה יחד עם אטרקציה שמעניינת גם את הילדים. יד לשריון הוא אתר הנצחה לחללי חיל השריון ויש בו מספר נקודות עניין רבות שכדאי להכיר. בתחומי האתר הגדול מפוזרים למעלה מ 100 כלי רכב משוריינים שעל רובם ישנה אפשרות לטפס או להיכנס לתוכם. הפארק מתאים מאוד לביקור עם כל המשפחה וניתן למצוא בו עניין כמעט לכל גיל. הכניסה בתשלום. לפרטים נוספים לחצו כאן.

חוגגים עצמאות במוזיאון ישראל

השנה אתם מוזמנים להגיע עם כל המשפחה ולהנות משלל תערוכות ופעילויות המתאימות לכולם! השנה אתם בוחרים מחיר, משלמים כמה שרוצים ונכנסים לתערוכות המוזיאון, לתצוגות קטע ובגן האמנות! פעילויות כמו: צופן טדי: כתב חידה לכל המשפחה, דייט במוזיאון: מסע רומנטי ברחבי המוזיאון, גם כאן תוכלו להנות מצפייה במטס בגן האמנות ועוד. למידע מלא ופרטים נוספים לחצו כאן.

חוגגים עצמאות יחד במוזיאוני משרד הביטחון בחינם

יחידת המורשת והמוזיאונים של משרד הביטחון אחראית על 10 מוזיאונים הפרוסים ברחבי הארץ. מוזיאונים אלו מהווים יחדיו “מנהרת זמן” למסע מרתק מימי ראשית הציונות, דרך תולדות הכוח המגן העברי בארץ ישראל ועד להקמת צה”ל וימינו. כל זה דרך האירועים הביטחוניים שהפכו את מדינת ישראל למה שהיא. ביום רביעי ה 26/04/2023 יום העצמאות ה 75 למדינת ישראל, אתם מוזמנים להגיע בין השעות 09:00-16:00 ולהנות מסיורים מודרכים, הצגות, סדנאות יצירה, סרטונים, סיפורי גבורה וחוויות לכל המשפחה וכל זה בחינם. למידע מפורט לחצו כאן.

אלבום ישראלי – יום העצמאות במגדל דוד

ביום העצמאות ה-75 למדינת ישראל נפתח יחד את אלבום התמונות שלה, ורגעים מרגשים מחיי המדינה יזכו לחיים חדשים. ברחבי המצודה העתיקה נציג 6 תמונות שמתארות סצנות מכוננות בהיסטוריה של מדינת ישראל לאורך 75 שנותיה. בכל אחד מהמוקדים ישחזרו שחקנים את הרגע ויפיחו חיים בתמונה. הקהל מוזמן לעבור בין המוקדים, לסייר עם המדריכים ברחבי המגדל, להתחפש ולהצטלם עם השחקנים ברגעי השיא של האירוע. לאורך היום ייצאו סיורים לתצפית ולמגדל, לחפיר ולקישלה. בכל שעה עגולה ייצא סיור נגיש לאנשים המתניידים בכיסאות גלגלים .יום רביעי, ה’ באייר, יום העצמאות תשפ”ג 26.4.23. למידע נוסף לחצו כאן.

יום העצמאות ה 75 עם רשות הטבע והגנים

מצפון לדרום אתם מוזמנים להגיע עם כל המשפחה למגוון רחב של פעילויות בשמורות הטבע והגנים הלאומיים לכבוד יום העצמאות ה 75 למדינת ישראל. באתרים השונים תוכלו לצאת למגוון סיורים, פעילויות לכל המשפחה, סיפורי מורשת קרב וכמובן נקודות תצפית על מטס חיל האוויר מגן לאומי אפולוניה המבוקש! למידע מלא על כל האירועים לחצו כאן.

מוזיאון ידידי ישראל בירושלים

המבקרים במוזיאון הייחודי מוזמנים לצאת למסע חווייתי מרגש בין מיצגי המולטימדיה השונים ולהכיר את הגיבורים שסייעו בהקמת המדינה. מוזיאון ידידי ישראל הוא מרכז היסטורי חווייתי המאפשר למבקרים בו, דרך 7 מיצגי מולטימדיה אור-קוליים מתקדמים המשלבים סאונד, אפקטים ייחודיים וטכנולוגיה חדשנית, להכיר דמויות הרואיות משולבים בסיפורי גבורה  שלא הלא יהודים אשר חרטו על דגלם לפעול ולסייע בהקמת המדינה. הביקור במוזיאון ביום העצמאות בתיאום מראש 02-5329401. למידע נוסף לחצו כאן.

75 אתרי מורשת פתוחים בחינם ביום העצמאות

לרגל יום העצמאות ה-75 של מדינת ישראל, ייפתחו לקהל הרחב 75 אתרי מורשת ברחבי הארץ – ללא תשלום! המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל מזמינה את קהל המטיילים ליהנות מחגיגות עצמאות גדושות באירועים ובפעילויות, באתרים המספרים את הסיפור שמרכיב את הפסיפס הישראלי של כולנו, החל מהסיפורים על המאבק להקמת המדינה, דרך סיפורי מחתרות ישראל והמנהיגים האייקוניים שלה, החלוצים, המתיישבים והלוחמים. במהלך יום העצמאות המבקרים יוכלו ליהנות מסיורים מודרכים באותם 75 אתרי המורשת, אירועים מיוחדים לכבוד החג, תצוגות היסטוריות מרתקות, מיצגים אור-קוליים ועוד ועוד. למידע מפורט לחצו כאן.

עצמאות באתרי מורשת - צילום באדיבות מוזיאון ראשון לציון
עצמאות באתרי מורשת - צילום באדיבות מוזיאון ראשון לציון

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.