קטיף דובדבנים 2022

כמדי שנה בתקופה הקצרה שבין חודשים מאי ליוני הדובדבנים עושים קאמבק ואיתם גם חוזרים לפעילות כל אתרי הקטיף – בצפון הארץ ובמקומות נוספים. לכן זה זמן מצוין למי שרוצה ללכת לקטוף וליהנות מהחוויה. הדובדבנים פורחים להם במקומות רבים מהצפון ובכל הארץ וחלק נכבד ממקומות אלו מציעים את חווית הקטיף וחלקם גם עושים חגיגה של ממש סביב קטיף הדובדבנים. הקטיף הוא עונתי ואינו פעיל בכל עונות השנה. לכן בטרם הגעתכם למקום כדאי לוודא ישירות מול בית העסק עצמו שהוא פעיל, ולבדוק מה היבול שקיים בשדה.

קטיף עצמי אל-רום קטיף עצמי אל-רום ממוקם בלב מטעי קיבוץ אל-רום הפזורים בעמק הבכא ומציע קטיף חוויתי לקבוצות ומשפחות. בנוסף לקטיף הדובדבנים ניתן להשיג במקום מכירה של מגוון פירות: דובדבנים, אוכמניות. אסנה. פטל. הקטיף פעיל בהתאם לתקופת ההבשלה של הדובדבנים סביב חודש יוני. כשהפרי בשל נשמח לקבל אתכם בימים שישי ושבת בשעות 9:00 עד 16:00. באמצ"ש הקטיף פתוח בתיאום מראש בלבד. לקבוצות ואוטובוסים יש לתאם הגעה מראש וניתן לשלב עם פעילויות נוספות: ארוחות, סיורי חקלאיים ועוד'. עונת הקטיף העצמי של הדובדבנים לשנת 2021 תפתח ב 03/06/2021 בכפוף להבשלת הפרי.  למידע מלא על המקום לחץ כאן.

חוות הסוס והדובדבן במושב אודם נמצאת החווה עם מבחר פירות יער ודובדבנים. הקטיף מתקיים בין החודשים יוני עד יולי (יש להתעדכן בתאריכים מדוייקים ישירות מול המקום). ניתן לרכוש כרטיסים במועדונים השונים (הסתדרות, שווה, גרופון וכדומה).  במקום יש שולחנות ישיבה מסודרים, חוות סוסים ופינת ליטוף קטנה. עונת הקטיף העצמי של הדובדבנים לשנת 2021 תפתח ב 08/06/2021 בכפוף להבשלת הפרי. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

קטיף עצמי אודם במושב אודם בצפון הגולן תמצאו פינה קסומה של קטיף פירות יער ודובדבן. הקטיף העצמי פעיל מסוף מאי ובחודשים יוני, יולי, אוגוסט וספטמבר ופתוח בכל יום מ 08:30 בבוקר ועד 14:00. במהלך הקיץ תיהנו מקטיף של פירות היער: פטל, אוסנות, דובדבן מתוק (עונת הדובדבן מסתיימת בסוף חודש יוני), תות שדה, תות עץ, תאנים, אפרסק לבן, רימונים ועוד מיני פירות מיוחדים בהתאם למועד הבשלת הפירות. בנוסף באתר: בית קפה ופינות ישיבה מוצלות, שתייה, גלידות, הפעלות לילדים, שירותים וחנייה מסודרת. אנו מזמינים אתכם לבילוי משפחתי בו תקטפו בעצמכם משיחי פירות היער ועצי הדובדבן. לעונת הקטיף תפתח לפי הבשלת הפירות החל מתאריך 15/06/2021 – עדכונים באתר הרישמי. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

הבוסתן של מוטי  בצפון רמת הגולן, "בעמק הבכא" למרגלות הר חרמונית, במקום הידוע מסיפורי הגבורה של חטיבה 7 במלחמת יום הכיפורים, נמצא "הבוסתן של מוטי".  "הבוסתן של מוטי" מציע קטיף עצמי לכל המשפחה. בבוסתן מגדלים שלל סוגי פירות יער: פירות יער, פטל אסנה (פטל שחור), אוכמניות, דובדבנים, תות עץ ותאנים. 

 
גידולי פירות היער דורשים מזג אוויר קר ולכן צפון רמת הגולן נחשב אזור גידול אידאלי.  בחורף הבוסתן בתרדמה, העלים מצהיבים ונושרים, העצים ושיחי הפירות עומדים עירומים בהתכנסות החורף, אוגרים כוח ואנרגיה לקראת האביב, עונת הלבלוב.  באביב הבוסתן מתעורר מן התרדמה, עצי הפרי מתמלאים עלים חדשים ופריחה לבנה ריחנית. לקראת מאי, מתחילה הבשלת הפרי ועונת הקטיף היא  יוני, יולי. הבוסתן של מוטי מזמין את הנופשים בצפון בחודשי האביב והקיץ לבוא לבוסתן, לטייל בין עצי הפרי, לטעום, לאכול, ולקטוף  משלל פירות היער הבשלים. במתחם, פינות ישיבה מוצלות, שירותים, וקיוסק המציג  מגוון מן התוצרת המקומית של הגולן. על פי הנחיות משרד הבריאות בתחילת חודש יוני יהיה ניתן להגיע לקטיף. יש להתעדכן באתר הרישמי או בדף הפייסבוק של המקום על פתיחה  למידע נוסף על המקום לחצו כאן.
 

בוסתן בראשית – חוויה של פרי עונת הדובדבנים בבוסתן בראשית עין זיוון מתחיל בסוף חודש מאי 2021 על פי הנחיות משרד הבריאות. ניתן למצוא כאן מגוון רחב של פירות לקטיף: דובדבן מתוק, דובדבן חמוץ, פטל, אוסנה, חזרזר, אגס אסייני, נקטרינות, אפרסקים, תפוחים, ענבים, תאנים – כל פרי בעיתו. יש להתעדכן באתר הרישמי או בדף הפייסבוק של המקום על פתיחה לפי הנחיות משרד הבריאות. נכון לרגע זה הפרסומים מדברים על פתיחת הקטיף החל מה 29/05/2021.  למידע נוסף על המקום לחצו כאן.

קטיף עצמי משק לוי במושב שעל שברמת הגולן תוכלו למצוא את משק לוי. קטיף עצמי עם מגוון רחב של פירות לקטיף: קטיף דובדבנים, קטיף פטל, אוסנה, דומדמניות, אוכמניות, תותי שדה ועוד… הקטיף העצמי בשעל פועל מאמצע חודש מאי ועד חודש אוקטובר (מלבד ימי שלישי ושבת) בין השעות 08:30-15:00. יש להתעדכן באתר הרישמי או בדף הפייסבוק של המקום על פתיחה . נכון לרגע זה הפרסומים מדברים על פתיחת הקטיף החל מ 16/05/2021. למידע נוסף על המקום לחצו כאן.

קטיף עצמי הדובדבן שבגולן אתר הקטיף העצמי הוא המשך של המשק המשפחתי שלנו שהוקם לפני למעלה משלושים שנה, מתוך חלום לעסוק בחקלאות ברמת הגולן. באווירה משפתית ביתית וצעירה, טבולים בנוף המרהיב של הרי הגולן מקבלים הסבר מהמדריכים על קטיף נכון וסוגי הפרי. במקום עצים נמוכים וסולמות המאפשרים לילדים להנות אף הם מהקטיף. יש להתעדכן באתר הרישמי או בדף הפייסבוק של המקום על פתיחה  למידע מלא על המקום לחץ כאן.

חוות הסוואנה למרגלות הר מירון, בכפר הציורי גוש חלב, שוכנת חוות הסוואנה בוסתן ציורי בו תפגשו את טוני וצוותו מגדלים תוצאת איכותית משנת 2000. בימים א' עד ש' – החל מהשעה 09:00-18:00 הפעילות מתקיימת גם בשבתות וחגים. יש להתעדכן באתר הרישמי או בדף הפייסבוק של המקום על פתיחה לפרטים נוספים על המקום לחץ כאן. 

קטיף דובדבנים בחבל יתיר  החזרה לשגרה מתקרבת מיום ליום, ואין כמו לחגוג אותה עם דובדבנים אדומים ומתוקים, שנקטפו באותו הרגע הישר מן העץ, ולנצל את עונת הדובדבנים הקצרה שמתקיימת במהלך חודש מאי.
זה בדיוק הזמן להסיר את הפיג'מות, ולהגיע עם כל המשפחה למושב מעון בסמוך ליער יתיר, וליהנות מקטיף של דובדבנים עסיסיים שאי אפשר להפסיק לאכול. מדי שנה מתקיימת חגיגת קטיף הדובדבנים של חבל יתיר, שמושכת אליה אלפי מבקרים מכל רחבי הארץ. במקום ניתן גם לרכוש מארזי דובדבנים במחירים מוזלים. לפרטים נוספים והרשמה מראש לחץ כאן.

קטיף רמת רחל קטיף עצמי של דובדבני קיבוץ רמת רחל יוצא לדרך! אז איך קוטפים בתקופה הזו? בכדי לעמוד בהנחיות – פתחנו מועדים מוגדרים ומתוחמים בזמן עם מכסות משתתפים מוגבלות: הקטיף יתקיים ברכישת כרטיסים מראש בלבד. לא תהיה מכירת כרטיסים במקום. כל כרטיס מקנה שעתיים של קטיף ושהייה במטע בשעות שהוגדרו מראש בלבד (לא תתאפשר הארכה/איחור של השעות).יש להקפיד על שעות ההגעה בהתאם להזמנה הקוטפים יפוזרו בין שטחים נפרדים על מנת לשמור על המרחק הנדרש- לא יתאפשר מעבר בין השטחים. חובה לשמור על כללי ההגיינה גם במטע שלנו: חובת חבישת מסיכה וכפפות / שמירה על מרחק של 2 מטרים / אלכוג'ל. אנא הקפדתכם על כלל הכללים מעלה – כדי שכולנו נוכל להנות מחוויה טעימה ובטוחה

קטיף בכפר עציון אנו מזמינים אתכם לחווית קטיף דובדבנים תחת עצי הדובדבן של קיבוץ כפר עציון, במטע הדובדבן הגדול בארץ.
העצים שלנו מניבים פירות גדולים ומתוקים, אנו מזמינים את הציבור לקטיף עצמי. צל נעים בקיץ הנוח של גוש עציון, טעם משובח ואפשרות לשלב בסיור מורשת ברחבי הגוש כולל צפיה במיצג האורקולי החדש . הקטיף יתקיים החל מ20/5/21 במועדים הבאים: ימים א-ה' בשעות 9:00-17:00 ימי ו' בשעות 9:00-16:00 למידע מלא לחצו כאן

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
סיורי קיץ בהר חרמון עם החברה להגנת הטבע
סיורי קיץ בהר חרמון עם החברה להגנת הטבע
מפת הטיולים שלנו
מפת הטיולים שלנו פתוחה חינם לכולם!
נחל קיני במורדות רמות מנשה - צומת מגידו
טיולים ומסלולים פחות מוכרים ולא המוניים
מעיין אלרואי ותחנת רכבת העמק המשוחזרת – שכשוך לצד היסטוריה
אטרקציות לילדים על גלגלים - רכבות, משאיות וכל מה שנוסע
עין יבקע נחל ציפורי
7 המעיינות הכי סודיים בצפון
אנדרטת עוצבת סער – חטיבה 7
טנקים, מטוסים ואוניות - אטרקציה לילדים
גן לאומי קרן נפתלי ומצפור לזכרו של רמי ברטל
16 תצפיות עוצרות נשימה בצפון הארץ
פארק נחל חדרה
8 פארקים מלאי אטרקציות לבילוי עם הילדים
מטיילים עם מוסיקה – גנים ופארקים עם כלים מוזיקלים
מטיילים עם מוסיקה – גנים ופארקים עם כלים מוזיקלים
שמורת הטבע נחל ראש פינה
לטיולים בצפון
יער האילנות – גן בוטני יערני (ארבורטום) ומרכז מבקרים
לטיולים במרכז
טיול מעגלי בסטף למשפחות
לטיולים בירושלים
מצפה דור נחל צין מדרשת בן גוריון
לטיולים בדרום

Booking.com