פורים 2022 בגן הבוטני גבעת רם ירושלים

בין הימים חמישי עד ראשון בתאריכים 17-19.3.2022 בשעות 9:00-14:00 אתם מוזמנים לחגוג את פורים עם כל המשפחה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים. במקום תוכלו להנות מ: סיור בעקבות צמחים מתחפשים, סדנת הכנת תחפושות בהשראת צמחים,  תחרות תחפושות נושאת פרסים, סיור ברכבת הפרחים בגן, סיור בחממה הטרופית ועוד. הפעילות כלולה במחיר הכניסה. 

פעם בשנה אנו נהנים מחג שכולו תחפושות צבעוניות יצירתיות ומקוריות אבל מסתבר כי ישנם צמחים בטבע שעבורם פורים נמשך כל השנה. צמחים מתחפשים מסיבות שונות כמו תחרות, הצורך לשרוד, למשוך חרקים להאבקה ועוד. קהל המבקרים בגן מוזמן להכיר את מגוון הצמחים המתחפשים: צמח הליטופס שבעזרת הדמיון שלו לאבנים מצליח להסתוות בטבע, הלוף שמתחפש לבשר רקוב כדי למשוך זבובים ועוד.

להלן הפעילויות:

  • סיור צמחים מתחפשים –  כל שעה עגולה 10:00-14:00 (סיור אחרון יוצא ב14:00) כל המשפחה מוזמנת להכיר צמחים כמו הספלול הענק שמתחפש לבשר מרקיב ומסריח כדי למשוך זבובים, הליטופס שבעזרת הדמיון שלו לאבנים מצליח להסתוות בטבע ועוד מגוון צמחים המתחפשים מסיבות רבות ומשונות. מתאים מגיל 4 ומעלה.
  • סדנת הכנת תחפושות בהשראת צמחים – לאחר המפגש עם הצמחים המחופשים ברחבי הגן יוכלו הילדים וההורים להתחפש בעצמם לפרח שאהבו במיוחד. בסדנת הכנת תחפושות ובעזרת צוות המדריכים במקום יחכו לכם כל החומרים להם אתם זקוקים כדי להתחפש לפרח שמתחפש למישהו אחר. מתאים מגיל 5 ומעלה. 
  • סיור בחממה הטרופית –  בין השעות 10:00-14:00 תוכלו לבקר בפנינת יופי טבעית בה ניתן לגעת, להריח ולפעמים אפילו לטעום את הצמחים ופירותיהם. בחממה הטרופית כ-300 מיני צמחים שונים ומיוחדים בעלי צורות, צבעים ושימושים שונים ביניהם צמחים בסכנת הכחדה, עצי בננה מרהיבים, שיחי קפה, סחלבים וקקטוסים. החממה מחולקת לשני אזורים: הראשון הגדול הוא אזור ג'ונגל טרופי, בעוד החלק השני הוא אזור המדברי; שניהם מאופיינים בצמחייה עשירה המותאמת להם ומדגימה סביבות אקולוגיות מגוונות. הסיור מיועד לכל המשפחה ונגיש לעגלות וכיסאות גלגלים.
  • סיור ברכבת הפרחים בגן – כל שעה עגולה 10:00-14:00 – לוקח את קהל המבקרים לטיול בין חלקות הגן השונות בהן בעל מגוון עצום של פרחים, עצים ועוד 7000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). מתאים לגיל 2 ומעלה (הרכבת לא פועלת בשבת).

הגן הבוטני פתוח בכל יום: ראשון עד חמישי 9:00-17:00, שישי 9:00-15:00 שבת 09:00-17:00. כדי להגיע תוכלו לרשום בווייז – "חניון המבקרים בגן הבוטני גבעת רם". לפרטים נוספים: הגן הבוטני האוניברסיטאי טל. 02-6794012 או באתר הרישמי – לאתר לחצו כאן. למידע מלא על הגן הבוטני לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.


Booking.com