טיולי עתיקות - לחוות את העבר בהווה

טיולי עתיקות הם שונים ומיוחדים. הם מאפשרים לנו הצצה מעניינת אל ההיסטוריה ומציגים תמונה של איך הדברים נראו פה פעם. הטיולים בין אתרי העתיקות הרבים שיש לנו בארץ ממחישים בצורה מושלמת את האופי המיוחד של ארצנו. בטיול כזה נכיר תקופות מעניינות, סיפורי גבורה, נטייל בין מבנים מיוחדים ובעיקר נשלב בין חווית טיול לרכישת ידע חדש. יש כל כך הרבה אתרי עתיקות בארץ. חלקם מפורסמים ומוכרים מאוד וחלקם קטנטנים ומיוחדים. אז הנה רשימה חלקית (כי פשוט יש המון!) של אתרים שכדאי לכם לבקר בהם, מצפון לדרום:

מבצר נמרוד – המבצר הגדול ביותר שנותר מתקופת ימי הביניים. במהלך הטיול פוגשים את מגדלי השמירה, מאגרי מים עתיקים, כתובת ביברס משמעותית ומעברי סתרים שהם גם אטרקציה לילדים. מפאת הגובה של המבצר הנוף מכאן פשוט מרהיב. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן לאומי מבצר יחיעם – מקום מרתק שמספר היסטוריה מתקופות שונות בצורה מוחשית ביותר. בטיול מכירים גם את סיפור שיירת יחיעם שנפגעה במהלך מלחמת העצמאות בשנות ה-40. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן לאומי תל חצור – אתר מורשת עולמית המציג שרידי עיר כנענית קדומה, בתקופה הכנענית היתה זו אחת הערים המאוכלסות ביותר בארץ ישראל. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן לאומי כורזים – שרידי כפר יהודי קדום מתקופת המשנה והתלמוד אשר שומרו עד היום בצורה מפליאה. ניתן למצוא כאן שרידי בית כנסת מפואר, מקווה טהרה ובתי מרחץ, בית בד ועוד. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן לאומי תל מגידו – טיול באתר הארכאולוגי החשוב הזה ייקח אתכם אחורה בזמן ויעביר לכם את סיפורה של העיר הקדומה ואחת החשובות בהיסטוריה שרבים נלחמו על השליטה בה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן לאומי ציפורי – בירת הגליל לשעבר. העיר הקדומה היוותה בסיס יהודי במשך שנים רבות, עוד בתקופת המשנה והתלמוד והיא ידועה בעיקר כמקום שבו נחתמה המשנה בשנת 220 לספירה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן לאומי פארק בית שאן – העיר העתיקה בית שאן היא אחת הערים העתיקות והשמורות בישראל. למעשה היא שמורה כל כך טוב, שטיול בגן הלאומי יגרום לכם להרגיש שחזרתם בזמן ואתם מסתובבים בעיר שעדיין קיימת. טיול בגן הלאומי משלב בצורה מושלמת חוויה והיסטוריה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן לאומי מצדה – אולי אחד האתרים המוכרים והמפורסמים ביותר שיש לנו בארץ ובצדק. הוא מיוחד מאוד, הוא יפהפה והנוף ממנו משגע. ההר הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסקו בשל הממצאים הארכיאולוגיים החשובים שיש עליו. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
11 טיולי טבע נגישים עם רכבי גולף לכל המשפחה
11 טיולי טבע נגישים עם רכבי גולף לכל המשפחה
16 תצפיות עוצרות נשימה בצפון הארץ
10 מעיינות חמים בישראל טיול חם לחורף
9 מעיינות חמים בישראל טיול חם לחורף
טיילת עמי - טיילת הירדן
12 המלצות לטיולים עם עגלות בישראל

Booking.com